Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[High Sierra] Kernel Panic podczas zamykania klapy MacBooka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Szaden

Szaden
  • 252 postów

Napisano 30 kwietnia 2018 - 14:52

Witam.

 

Problem polega na tym, że czasem, gdy zamknę klapę mojego MacBooka, ten zamiast przejść w tryb uśpienia zwyczajnie się zawiesza.

Potem jak go otworzę, to wita mnie ekran Kernel Panic, a mój laptop jest cały gorący...

 

Martwi mnie ten błąd, bo według Apple, chłodzenie Maca nie działa poprawnie, kiedy ten jest zamknięty. Co jak kiedyś zamknę klapę, zostawię tak MacBooka na cały dzień (zwykle tak robię), a w tym czasie spali mi się płyta główna?

 

Na razie błąd wystąpił dwukrotnie w ciągu tygodnia. Za każdym razem w tej samej sytuacji: Zamykam klapę MacBooka, żeby mi nie świecił po nocy, kładę się spać, a rano jak wstaję to okazuje się że system się zawiesił, a laptop jest cały nagrzany.

 

Moja konfiguracja: Pro Retina 15 mid 2012, MacOS 10.13.4 - na poprzednich wersjach systemu problemu nie było

 

Dołączam kopię raportu o błędach, jeśli to coś pomoże.

Załączone pliki



#2 Szaden

Szaden
  • 252 postów

Napisano 02 maja 2018 - 11:31

Dziś MacBook zawiesił się podczas wybudzania.

tzn. całą noc leżał zamknięty i był zimny - system "podziękował" dopiero, kiedy otworzyłem klapę i nacisnąłem spację żeby go wybudzić.

 

Zauważyłem, że za każdym razem gdy występuje problem w tle otwarty jest odtwarzacz VLC



#3 czesiekwiesiek

czesiekwiesiek
  • 1 089 postów

Napisano 02 maja 2018 - 17:17

No to jak masz potencjalnego winowajce to go wywal i obserwuj czy problem występuje.


Macbook Air M1 512/16, iPhone 12 mini, ​AirPods 2, Apple Watch Series 3


#4 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 03 maja 2018 - 09:42

Skoro na poprzednich systemach tego nie było, to po co instalowałeś ten badziew, który nawet na nazwę beta nie zasługuje?

Kolega ma kilka makówek i w każdy dokładnie ten sam problem z przegrzewaniem się po zamknięciu klapy. High Sierra ma jakiś poważny błąd. Laptopy wybudzają się same i cały czas pracują.


Użytkownik Iro edytował ten post 03 maja 2018 - 09:45

Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#5 Szaden

Szaden
  • 252 postów

Napisano 04 maja 2018 - 02:20

czesiekwiesiek, nie wywalę VLC, bo to mój główny odtwarzacz wideo, z którego korzystam od kilku lat.

Na razie pamiętam o tym, żeby nie zostawiać go w tle, kiedy laptop jest na czuwaniu.

 

Iro, tak High Sierra jest strasznie zbugowana i praktycznie każda aktualizacja naprawia jeden błąd, a przynosi kolejny... 

Liczę, że w końcu się ustabilizuje - inaczej zrobię downgrade, choć wolałbym inne rozwiązanie tego problemu.


Użytkownik Szaden edytował ten post 04 maja 2018 - 02:21


#6 Szaden

Szaden
  • 252 postów

Napisano 06 maja 2018 - 16:37

Problem występuje dalej. Uśpiony MacBook pracuje normalnie, ale zawiesza się w momencie wybudzania.



#7 robaczysko

robaczysko
  • 53 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 06 maja 2018 - 19:08

A próbowałeś wyzerować kontroler SMC?

https://support.appl.../pl-pl/HT201295



#8 krzysztofsds

krzysztofsds
  • 2 064 postów
  • SkądRzym

Napisano 06 maja 2018 - 19:59

Skoro na poprzednich systemach tego nie było, to po co instalowałeś ten badziew, który nawet na nazwę beta nie zasługuje?

Kolega ma kilka makówek i w każdy dokładnie ten sam problem z przegrzewaniem się po zamknięciu klapy. High Sierra ma jakiś poważny błąd. Laptopy wybudzają się same i cały czas pracują.

No ja właśnie się kiedyś zdziwiłem, gdy po nocy spakowany laptop był ciepły i 80% baterii...



#9 Szaden

Szaden
  • 252 postów

Napisano 20 maja 2018 - 19:02

Po aktualizacji pakietu biurowego iWork 7 maja problem przestał występować - przynajmniej na razie

On też nieustannie działał u mnie w tle, więc być może wina była po jego stronie, a nie VLC i systemu.

 

Jak ktoś ma podobny problem, to może spróbować.

 

Nie robiłem nic z SMC


Użytkownik Szaden edytował ten post 20 maja 2018 - 19:02





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych