Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Chwilowo szary ekran przed wpisaniem hasła po otworzeniu ekranu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Patryk Kurzyński

Patryk Kurzyński
  • 1 postów

Napisano 21 kwietnia 2018 - 10:09

Witam użytkowników forum

 

 

Piszę w związku z małym problemem, jaki od dłuższego czasu pojawia się podczas wybudzania mojego Macbooka Pro 13 2016 (macOS 10.13.14). 

 

Dzwoniłem już wczoraj do wsparcia apple i sugestia Pana była aby odinstalować program Mackeeper, więc zrobiłem to. Wcześniej przeszukałem strony internetowe z opisem czy ktoś "przerabiał" taką samą przypadłość. Sprzęt kupiłem w listopadzie ubiegłego roku. 

 

Postaram się w punktach przedstawić w czym problem.

 

1. Dzieje się tak przeważnie po podniesieniu klapy ekranu po dłuższej przerwie. 

 

np. Wstaję rano po 8 - 9h snu i nieużywania Maca i zaraz po podniesieniu do góry ekranu, na chwilę dosłownie na ułamek sekundy pojawia się szare tło (nie ma paska ładowania, itp) Jest to takie tło jakby prążkowane ma barwę szarą białą (coś jak w tych starych telewizorach sprzed epoki płaskich ekranów) 

 

2. Trwa to ułamek sekundy i pojawia się prośba o podanie hasła, wpisuję po czym ładuje się wygląd biurka ze wszystkimi opcjami.

 

3. Mac działa bez zarzutu, wszystko jest tak jak być powinno, jeśli chodzi o funkcjonowanie.

 

4. Poza tym mrugnięciem w momencie podniesienia ekranu do góry, następnie pokazuje się panel z hasłem. 

 

 

P.S. Jestem raczej mało doświadczonym użytkownikiem, dlatego proszę o pomoc osoby o większym rozeznaniu i znajomości pracy na sprzętach apple. Nie wiem gdzie leży przyczyna

 

P.S. 2 Jeśli mój opis nie jest do końca zrozumiały postaram się nagrać krótki filmik z mojego problemu i wrzucić do niego link lub zrobić zdjęcie, co może być trudno wykonalne, ze względu na szybkość z jaką pojawia się taki obraz oraz znika. 

 

Pozdrawiam i liczę na odpowiedzi lub wskazówki.

 


#2 kamjas

kamjas
  • 67 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 01 maja 2018 - 12:45

Mam to samo .. czytałem na jakiejś grupie na Facebooku, że sporo osób ma ten problem. Prawdopodobnie bug High Sierry...


Macbook Pro 14 2021 , iPhone 14 ProMax , iPad Pro 11 M1


#3 krzysztofsds

krzysztofsds
  • 2 064 postów
  • SkądRzym

Napisano 01 maja 2018 - 12:58

Na poprzednich wersjach miałem kolaż z tapety jak otwierałem maca. Teraz inny ficzer :D






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych