Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Bateria do Macbook Air 13 - sensowny zamiennik


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 heretique

heretique
  • 334 postów
  • SkądKraków

Napisano 20 kwietnia 2018 - 12:40

Już zdążyłem się nauczyć, że "oryginały" na Allegro nawet obok oryginałów nie leżały... Mam staruszka Aira z 2012 roku, użytkowanego głównie stacjonarnie, w którym bateria domaga się wymiany.

 

Czy są jakieś sensowne zamienniki, które będą działały prawidłowo? Nie oczekuję, że komputer będzie pracował pół dnia...

 

 



#2 PRW07

PRW07
  • 344 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 20 kwietnia 2018 - 13:01

Zamiennik nie polecam. Najlepszym rozwiązaniem jest regeneracja oryginału lub oryginał używany. 


  • Krzyssp2 lubi to

#3 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 21 kwietnia 2018 - 07:48

... Najlepszym rozwiązaniem jest regeneracja oryginału lub oryginał używany. 

Używany oryginał to autor wątku już ma.
 

Już zdążyłem się nauczyć, że "oryginały" na Allegro nawet obok oryginałów nie leżały... Mam staruszka Aira z 2012 roku, użytkowanego głównie stacjonarnie, w którym bateria domaga się wymiany.

 

Czy są jakieś sensowne zamienniki, które będą działały prawidłowo? Nie oczekuję, że komputer będzie pracował pół dnia...

Oryginalna bateria wytrzymała Ci prawie 6 lat. Jak wymienisz na kolejny oryginał (kosztują w ASA już od pięćset kilkudziesięciu złotych) to prawdopodobnie zapewnisz sobie spokój do końca życia (komputera ;)), chyba że chcesz co roku wydawać po 200-300zł. na wymiany baterii i ew. tracić czas na rozwiązywanie problemów z komputerem.


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#4 Krzyssp2

Krzyssp2
  • 128 postów

Napisano 22 kwietnia 2018 - 10:24

Wymiana baterii na oryginalną to droga sprawa ale uważam że warto. Zapewniasz sobie spokój na wiele lat, a Macbook Air z 2012 roku spokojnie jeszcze długo może Ci posłużyć :) 



#5 Ziggi102

Ziggi102
  • 1 postów

Napisano 20 marca 2023 - 00:29

Ja słuchałem wpisów specjalistów, które mówią, że lepiej wydać na nową baterię fortunę, niż kupić dobry zamiennik. Miałem stary MacBook z 2013 roku. Sama wymiana jest wyjątkowo prosta i każdy zrobi ją bez trudu. Kosztuje niestety w serwisie kilka stówek. Zdecydowałem się w Cortlandzie na regenerowaną. Zapewniali mnie, że to znacznie lepsze, niż najlepszy zamiennik. Wytrzymała rok i padła nagle. Niemal z dnia na dzień. Uważam, że nie była lepsza od zamiennika. Kolega zamontował inną, kupioną na Allegro i ma ją do dziś. Jakieś 3 lata i chodzi dobrze. Czasami mam wrażenie, że na forum są specjaliści serwisowi i piszą, aby zarobić w serwisie. Przecież oni też montują zamienniki, tylko wiedzą jakie są lepsze. 



#6 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 644 postów
  • Płeć:

Napisano 20 marca 2023 - 11:50

I po to się zarejestrowałeś o północy i odkopałeś ten 5-letni wątek? Odznaka Archeolog Tygodnia przyznana.  :D


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 20 marca 2023 - 11:51


#7 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 20 marca 2023 - 18:20

W rzeczy samej. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych