Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * - 1 głosy

Biblioteka zdjęć tylko na jednym urządzeniu?


Najlepsza odpowiedź winmaciek , 24 kwietnia 2018 - 19:15

Tak. Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mikus1987

Mikus1987
  • 204 postów

Napisano 20 kwietnia 2018 - 05:45

Hej, 

 

Obecnie nie korzysztam z biblioteki zdjęć, ale planuję się na to przesiąść. Mam iphone i macbooka. Oczywiście oba urządzenia na tym samym koncie icloud:) powiedzcie mi, czy jeśli w iphone włączę bibliotekę zdjęć to czy mogę na macu tego nie włączać? chodzi mi o to, że mam dysk w macu 256 gb i niechciałbym, aby zdjęcia automatycznie też zapisywały się na macu. Wolę sam wybierać, jakie zdjęcia chcę przesłać na kompa a jakie zostawić w telefonie. Czytałem, że jeśli na macu włączę bibliotekę zdjęć, to również zdjęcia pobierają się na kompa, a tego nie chcę. Tylko nie wiem, czy jak włączę to w iphonie to czy automatycznie biblioteka włączy się tez na macu. 

 

Pozdrawiam 



#2 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 20 kwietnia 2018 - 09:05

Celem biblioteki zdjęć iCloud jest coś dokładnie odwrotnego niż to co chcesz osiągnąć - aby wszystkie urządzenia miały te same zdjęcia. Zawsze.

 

Celem oszczędzenia miejsca możesz skonfigurować przechowywanie zoptymalizowanej (skompresowanej) wersji zdjęć na urządzeniu, ale tak czy owak będziesz mieć na komputerze dostęp do dokładnie takich samych zdjęć co na iPhone. Jakakolwiek zmiana wprowadzona na jakimkolwiek urządzeniu będzie odzwierciedlona na wszystkich innych urządzeniach.

 

Może skorzystaj z dropbox czy czegoś takiego i z telefonu ręcznie wgrywaj zdjęcia do chmury którą też masz skonfigurowaną na komputerze?



#3 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 758 postów

Napisano 20 kwietnia 2018 - 10:38

Mały dysk nie jest problemem przy korzystaniu z chmury, bo dzięki optymalizacji zdjęcia na dysku są przechowywane w takiej postaci, by się mieścily, a pobierane w pełnej jakości kiedy jej potrzeba, no do edycji. Też mam 256 a w bibliotece ponad 16000 zdjęć. Co innego, gdy potrzebujesz wybranych zdjęć w pełnej jakości off line. Ale te możesz sobie wybrać i umieścić w jakimś katalogu.

#4 Mikus1987

Mikus1987
  • 204 postów

Napisano 22 kwietnia 2018 - 19:11

ok rozumiem. będę musiał jakoś inaczej to ogarnąć tak jak "ja to widzę":) 

 

ale nie wiem czy do końca dobrze zadałem pytanie. Rozumiem jak to powinno domyślnie działać. Ale ja pytam o wariant, w którym w iphonie włączam opcję biblioteka zdjęć, i zostawaim nawet oryginały, ale na macu, nie będę korzystał z programu zdjęcia, i w ustawieniach na macu, nie zaznaczę opcji w icloud "biblioteka zdjęć" wtedy zdjęcia będą automatycznie wysyłane do chmury icloud, ale ja przez np stronę www.icloud.com będę sobie zapisywał tylke to, ktre chcę w zwykłym katalogu na dysku. Nie za pomocą programu domyślnego zdjęcia na macu:) bo z niego nie korzystam. Wolę trzymać zdjęcia z wyjazdów w tradydyjnych katalogach. Czy taka opcja jest wtedy możliwa? Czy włączająć bibliotekę zdjęc na iphonie, samo zaznaczy się to też na macu? myślałem, że jeśli tego nie kliknę to na macu nie pobiorą się automatycznie wszytskie zdjęcia z iphona:)c



#5 winmaciek

winmaciek
  • 6 502 postów
  • Płeć:

Napisano 22 kwietnia 2018 - 22:45

Można tak zrobić, na Macu nic się samo nie zaznaczy, ale (moim zdaniem) to utrudnianie sobie życia na siłę. Jakby włączyć synchronizację zdjęć z optymalizacją na Macu, to nic się nie traci, a jest to jakieś 1000 razy wygodniejsze, niż wchodzenie przez www. W takim układzie, to lepiej chyba skorzystać z OneDrive czy innego dysku Google, bo mają lepsze interfejsy www.
A korzystanie z biblioteki także na Macu, jak Apple zaprojektowało, ma sporo plusów. I jak bardzo chcesz, to możesz pogrupować sobie zdjęcia z poszczególnych wyjazdów w ramach albumów.

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#6 Mikus1987

Mikus1987
  • 204 postów

Napisano 23 kwietnia 2018 - 11:43

Tak wiem rozumiem, natomiast do zdjęć zawsze podchodziłem nieco inaczej. Nie chcę wszytskiego co pstrykam iphonem, mieć na kompie. Tylko jakieś ważniejsze zdjęcia. Do tej pory przesyłam je sobie przez Airdrop, ale pomyślałem, żeby zrobić to w inny sposób. Trzymam zdjęcia w folderach w pełnej jakości, a regularnie przenoszę katalogi na dysk zewnętrzny. Pomyślałem, że lepiej będzie wejśc na jakąś stronę i pobrać tylko te które chcę, a nie żeby pobierał wszystkie jakie zrobiłem. Chyba jestem zbyt archaiczny, w temacie zdjęć jeszcze:) nie ufam, tym pomniejszonym jakościom itd. Boję się, że jesli będę chciał nagle któregoś zdjęcia w pełnej jakości, nie będę miał dostępu do neta. Lub jakiś film w katalogu ze zdjęciami... chyba jakas paranoja;) 



#7 Mikus1987

Mikus1987
  • 204 postów

Napisano 24 kwietnia 2018 - 19:01

Ok, czyli potwierdź proszę czy dobrze rozumiem. Mogę w telefonie aktywować bibliotekę zdjęć icloud z opcją pozostawiania w telefonie oryginałów, a na macu w ustawieniach icloud nie włączać biblioteki zdjęć. Wtedy zdjęcia robione telefonem wylądują od razu w chmurze, i będąc gdzieś, mogę je zobaczyć z poziomu dowolnego komputera i je zapiać gdziekolwiek będę chciał, ale nie zapiszą mi się automatycznie na macbooku gdzieś na dysku. I nawet jak otworzę aplikację zdjęcia, to ich nadal tam nie będzie. I jeśli będę chciał mieć je na macu, to albo wysyłam je sobie przez Airdropa (jak do tej pory) albo z poziomu safari na macu, wchodzę na icloud i pobieram tylko te zaznaczone do folderu pobrane rzeczy, i przenoszę gdziekolwiek chcę na dysku:) tak? 

Jeśli tak, to to jest właśnie takie rozwiązanie o jakie mniej więcej mi chodzi;) 

mam mały dysk w macu i nie chce go zajmować wszystkimi pstrykniętymi zdjęciami telefonem. Dlatego chcę dokładnie wybierać jakie zdjęcia chcę na macu trzymać, ajakie tlyko na telefonie ;) 

 

 

Można tak zrobić, na Macu nic się samo nie zaznaczy, ale (moim zdaniem) to utrudnianie sobie życia na siłę. Jakby włączyć synchronizację zdjęć z optymalizacją na Macu, to nic się nie traci, a jest to jakieś 1000 razy wygodniejsze, niż wchodzenie przez www. W takim układzie, to lepiej chyba skorzystać z OneDrive czy innego dysku Google, bo mają lepsze interfejsy www.
A korzystanie z biblioteki także na Macu, jak Apple zaprojektowało, ma sporo plusów. I jak bardzo chcesz, to możesz pogrupować sobie zdjęcia z poszczególnych wyjazdów w ramach albumów.



#8 winmaciek

winmaciek
  • 6 502 postów
  • Płeć:

Napisano 24 kwietnia 2018 - 19:15   Najlepsza odpowiedź

Tak.

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#9 Mikus1987

Mikus1987
  • 204 postów

Napisano 24 kwietnia 2018 - 21:35

dziękuję :) teraz już wiem to co chciałem:) 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych