Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPad Pro - pytania przed kupnem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 xantos

xantos
  • 11 postów

Napisano 16 kwietnia 2018 - 21:53

Witam :)

Od dość dawna zastanawiam się nad zakupem iPada Pro 12" (plus rysik i klawiatura)

iPad ma mi służyć do użytku domowego - zastąpić laptopa, który używany jest głównie do rozrywki (internet, muzyka, filmy itd.)

Zadania i czynności które miałyby być na nim wykonywane :

- przeglądanie internetu,

- filmy i muzyka (cda, youtube itp.),

- odpisanie na @,

- napisanie kilku plików tekstowych,

- edycja zdjęć,

- ogólnie pojęta rozrywka.

 

Dodatkowo, będzie używany w pracy - prezentacja koncepcji architektonicznych, wszelkich grafik i wizualizacji.

 

Co do tych zadań jestem przekonany, że da radę. Problem zaczyna się z komunikacją urządzenia.

Mam kilka pytań odnośnie czysto spraw użytkowych.

 

1) Podłączenie urządzenia zewnętrznego - pen drive/dysk zewnętrzny przez kabel usb - czy jest możliwość zrzucania, otwierania plików z innego urządzenia, przez przejściówkę na USB. Czy jest to możliwe przez iOS czy trzeba by było zainstalować jakiś program. - Sytuacja w drugą stronę - zgranie pliku z iPada na pendrive.

2) Zgrywanie zdjęć/filmów z aparatu - z telefonu (iPhone), aparatu - kabel USB, karta SD

3) Podłączenie rzutnika/TV - tutaj podejrzewam, że nie będzie zbytnio żadnych problemów,

4) Tworzenie własnej struktury folderów i podfolderów na iPadzie - własna ilość folderów i ich nazwa

5) Ściąganie i rozpakowywanie plików skompresowanych - RAR i ZIP

6) Tworzenie kopi zapasowej iPhone'a na iPadzie,

7) Drukowanie tekstów, zdjęć, pdf, na drukarce - drukarka na usb.

 

Chciałbym ominąć jak najbardziej iCloude - przy zgrywaniu zdjęć, kopi zapasowej itd.

 

Będę wdzięczny za wszelkie informacje i rady.

 



#2 winmaciek

winmaciek
  • 6 497 postów
  • Płeć:

Napisano 18 kwietnia 2018 - 18:26

1. Raczej nie bardzo.
2. Jak iPhone to najlepiej po iCloud, choć jak ktoś ma awersję, to może sobie AirDropem przesłać. Do aparatu trzeba dokupić Camera Connection Kit.
3. Przejściówka albo Apple TV.
4. Da się.
5. Da się, choć może być konieczne użycie innej aplikacji niż Files (Documents Pro od Readdle polecam)
6. LOL, nie da się. Albo iCloud albo iTunes do kopii zapasowych.
7. Raczej nie. Lepiej zaopatrzyć się w drukarkę z AirPrint, ewentualnie można drukarkę do komputera i przez Printer Pro.
Skąd awersja do iCloud?

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#3 Wania

Wania
  • 644 postów

Napisano 21 kwietnia 2018 - 08:55

2. wystarczy oryginalna przejsciowka na USB, mi bez problemu ipad obsluguje canona (iphone wywala blad o za duzym poborze pradu przez urzadzenie ale ipad lyka to bez bolu)



#4 Jackpe

Jackpe
  • 187 postów

Napisano 21 kwietnia 2018 - 15:24

1. Program Documents.

2. j/w



#5 bane

bane
  • 44 postów

Napisano 15 października 2018 - 14:24

Odkopuje temat bo także przymierzam się na kupnem iPada Pro 12,9.

Sprzęt ma mi zastąpić tablet Samsung Galaxy Note Pro 12,2.

Tablet jest mi potrzebny tylko i wyłącznie w jednym celu - czytanie komiksów z plików cbr (dlatego potrzebuję tak dużego wyświetlacza, bo standardowe 10" jest nieco mniejsze niż strona komiksu).

 

W związku z tym mam kilka pytań:

 

1. Myślałem o sprzęcie z tej aukcji: https://allegro.pl/a...7497738565.html albo z tej (100zł drożej ale same pozytywne komentarze): https://allegro.pl/a...7502549540.html

Pewnie są to starsze modele więc chciałem zapytać czy przy tym sprzęcie i moich wymaganiach będzie to miało jakieś znaczenie???

 

2. Druga sprawa to kopiowanie plików na tablet. Z tego czego doszukałem się w internecie to sprawa wygląda tak: instaluje sobie program iTunes, podłączam tablet do kompa i przez iTunes zgrywam dane na tablet.

Chciałem się tylko upewnić czy w ten sposób będę mógł zgrać całą moją bibliotekę komiksów na iPada?

 

3. Trzecia sprawa to aplikacje do cbr. Polecicie jakieś fajne aplikacje do czytania tych plików? Obecnie na moim Samsungu używam Perfect Viever - może ktoś zna coś podobnego na iOS?

 

4. Ostatnia sprawa to kwestia rysika. Czy taki najzwyklejszy, uniwersalny rysik z gumką zda egzamin przy iPadzie?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.



#6 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 630 postów
  • Płeć:

Napisano 15 października 2018 - 15:02

Po co Ci rysik do czytania komiksów?



#7 bane

bane
  • 44 postów

Napisano 15 października 2018 - 15:06

Po prostu nie lubię odcisków palców na tablecie - po prostu tak mam.

Wiadomo, że nie potrzebuje firmowego rysika Appla dlatego zapytałem czy zwykły uniwersalny rysik sprawdza się w iPadzie.



#8 bane

bane
  • 44 postów

Napisano 15 października 2018 - 17:32

Nikt nic nie poradzi?



#9 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 17 października 2018 - 22:09

Przenoszę do Jaki sprzęt wybrać z iOS, a jak będzie dalsze podbijanie, to zamknę.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#10 winmaciek

winmaciek
  • 6 497 postów
  • Płeć:

Napisano 29 października 2018 - 19:26

Zadziałać powinien, ale wybitne to nie jest.

1. Z zakupem zalecam się wstrzymać, zaraz pokażą nowe. Nawet jeśli nie będziesz kupować najnowszego, to pewnie ceny starszych pójdą nieco w dół.

2. Tak można to zrobić. Ewentualnie iCloud Drive czy inny Dropbox. Tak czy siak jest to na pewno możliwe. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych