Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iMac late 2012 3,4 Ghz 3 TB Fuision Drive


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 marcinj1975

marcinj1975
  • 92 postów

Napisano 13 kwietnia 2018 - 14:28

Witam,

 

stan faktyczny wygląda w następujący sposób:

 

jakiś czas temu iMac jak w temacie, podczas aktualizacji systemu high sierra do którejś bety zapętlił sie i nie mógł wstać. Na końcu moich działań polegających próbie przywrócenia systemu pokazał się  komunikat, że na dysku nie ma systemu, nie można było również zainstalować systemu na nowo korzystając z przywrócenia przez internet. Nie mogłem również sformatować dysku przez narzędzia dyskowe z instalatora.

 

Uznałem, że to problem z dyskiem, bo od jakiegoś czasu komputer od czasu do czasu przy operacjach zapisu na dysku "przymulał"

 

 

Po kilku miesiącach  wpadłem na pomysł, że z pomocą innego maka zrobię instalacyjnego pena i spróbuję jeszcze raz zrobić instalację.

 

Niestety pokazał się komunikat, że na tym dysku (tj wewnętrzny  3 TB  FD) nie można przeprowadzić instalacji, dodam jeszcze, że w ramach akcji serwisowej jakiś czas temu wymieniono mi HDD.

 

W związku z powyższym komunikatem postanowiłem zainstalować system na zewnętrznym hdd. O dziwo powiodło się i komputer działał na systemie na zewnętrznym dysku a w finder widziałem poprzedni dysk systemowy. Co więcej udało mi się z niego wszystko skopiować.

 

Po tym "sukcesie" stwierdziłem, że sformatuje stary dysk systemowy.

 

No i zaczęły się problemy.  Pojawił się komunikat "wystąpił błąd wewnętrzny stanu" Zamiast dysku systemowego pokazały się dwa nienazwane wolumeny oraz nowy wolumen (o dziwo  pokazany jako zewnętrzny)  - "Kontener disk2"

 

Stwierdziłem - ok - też go wymażę. I to był koniec imaca. W trakcie wymazywania system się wyłączył, komputer próbował się wielokrotnie podnieść system aż pojawił się komunikat o zrestartowaniu komputera z powodu problemu. Wielokrotnie ponawiane próby podniesienia systemu z dysku zewnętrznego nie powiodły się. Rezultat był zawsze ten sam. Komunikat o problemie. Dodam, że system na dysku zewnętrznym jest ok, bo wystartowałem na nim innego maka a AHT (zwyczajny i poszerzony nie wykrywa żadnych problemów).

 

I teraz pytanie - czy to problem z dyskiem czy też może coś innego. Nie chcę pruć komputera i wstawiać nowy dysk aby na końcu okazało się, że jednak to nie to i muszę go jeszcze raz rozkładać.

 

z góry dziękuję za pomoc.

 

 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych