Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

contactIcon


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
158 odpowiedzi w tym temacie

#1 M4v3R

M4v3R
  • 2 043 postów
  • Skąd/usr/pl/Konin

Napisano 18 lutego 2008 - 00:17

Ostatnio widziałem na forum dyskusję na temat dobrego sposobu stworzenia "Szybkiego wybierania". Metod dotąd było kilka:

- Stworzenie Web Clip'a z numerem telefonu (wada: potrzeba potwierdzenia przy wybieraniu, tylko 1.1.3)
- Stworzenie aplikacji przez iPhone Appera z tymże numerem (wada: trzeba wrzucać ręcznie do telefonu)

Pomyślałem więc - czemu by nie stworzyć natywnej aplikacji która by robiła to samo, ale bez bawienia się plikami? Jak pomyślałem, tak zrobiłem.

Oto program contactIcon. Aktualnie aplikacja:
- wyświetla wszystkie kontakty posiadające zdjęcie razem z podpisami
- po wybraniu określonego kontaktu pozwala wybrać nazwę dla ikony
- pozwala wybrać numer telefonu, który przypiszemy do kontaktu
- tworzy ikonę-skrót ze zdjęciem kontaktu na pulpicie
- zaznacza na liście dodane ikony i umożliwia ich usuwanie
- działa na każdym oprogramowaniu (prawdopodobnie :))

Ograniczenia/znane błędy:
- Wpisanie polskiej litery do nazwy kontaktu uniemożliwia jej uruchomienie
- Zawsze wybierany jest tylko pierwszy numer danej osoby z książki adresowej

Jak zainstalować aplikację:
- Należy się upewnić, że posiadasz paczkę Jiggy Runtime w wersji przynajmniej 0.2.5. Można ją zainstalować ze źródła jiggyapp.com/i. Nie instalujcie jej z domyślnych źródeł gdyż jest ona tam przestarzała!
- Również upewnić się, że mamy dodane oficjalne polskie repozytorium i.myapple.pl.
- Aplikacja pojawi się w Installerze w kategorii Polskie dodatki -> contactIcon.

Jeśli pomysł wam się podoba to postaram się wdrożyć w przyszłości to, co napisałem powyżej :).
  • djKristo i Beathan lubią to

#2 adrianopel

adrianopel
  • 1 451 postów

Napisano 18 lutego 2008 - 14:00

Bardzo fajna rzecz, dzięki za poświęcony czas :) Trzeba jednac przyznać, że przydalobo się tworzenie ikonki do kontaktu na podstawie zdjęcia ale skoro już masz to w planach to superowo :)

#3 przemekspider

przemekspider
  • 1 793 postów
  • SkądSosnowiec/Kraków

Napisano 18 lutego 2008 - 19:19

Mav - zdecydowanie super aplikacja. Przydałyby się jednak w pierwszej kolejności zdjątka kontaktów jako ikonki na SpringBoard.

#4 M4v3R

M4v3R
  • 2 043 postów
  • Skąd/usr/pl/Konin

Napisano 18 lutego 2008 - 19:23

Dodam to jak tylko autor pewnego Jigglin'a się odezwie do mnie :).

#5 LOCOSP

LOCOSP
  • 197 postów
  • SkądOpole

Napisano 18 lutego 2008 - 20:09

u mnie na 1.1.2 nie dziala Loading , Loading i sie nie do lołdło :)

#6 M4v3R

M4v3R
  • 2 043 postów
  • Skąd/usr/pl/Konin

Napisano 18 lutego 2008 - 20:10

A uprawnienia pliku wykonywalnego kolega zmienił?

#7 bartosz

bartosz

  • 1 644 postów

Napisano 18 lutego 2008 - 20:30

wrzuc jakiegos przykladowego skrinszota

#8 M4v3R

M4v3R
  • 2 043 postów
  • Skąd/usr/pl/Konin

Napisano 18 lutego 2008 - 20:46

Tak wygląda przykładowy Spring z dwoma dodanymi kontaktami:

Dołączona grafika

Jeden klik w ikonkę rozpoczyna wybieranie numeru (bez potwierdzania).
Screena ze środka aplikacji nie wrzucę bo musiałbym pokazać twarze 24 moich krewnych/znajomych, z czego mogliby się oni nie ucieszyć ;).

#9 LoBo

LoBo
  • 3 695 postów
  • Płeć:
  • SkądŁódź

Napisano 18 lutego 2008 - 20:48

gut, ja to zawsze ręcznie robie :)

#10 M4v3R

M4v3R
  • 2 043 postów
  • Skąd/usr/pl/Konin

Napisano 18 lutego 2008 - 22:00

Ok, wersja 0.2 gotowa!

Zmiany:
- Zdjęcie kontaktu jako ikona
- Animowane wybieranie kontaktu :)
- Podczas instalacji trzeba wrzucić dodatkowo katalog usr do głównego katalogu iPhone'a.

Link z pierwszego postu zawiera aktualną wersję.

Uwaga: Aktualnie program sprawdza czy istnieje katalog w /Applications o nazwie pobranej z pola "Imię" kontaktu. Jeśli tak - usuwa go i tworzy w to miejsce ikonę.

Jak jeszcze trochę dopracuje ten program to pojawi się w Installerze.

#11 adrianopel

adrianopel
  • 1 451 postów

Napisano 18 lutego 2008 - 22:23

- Podczas instalacji trzeba wrzucić dodatkowo katalog usr do iPhone'a.


Ale gdzie dokładnie? Ja zainstalowałem według wskazówek (tak mi sie wydaje) ale niestety ikona sie nie zrobila, pewnie z powodu tego usr'a

Edit: Okazało się, że ściagałem cały czas starą wersje (łącze sie przez proxy i to dlatego).

Zainstalowałem nową ale tym razem dostaje błąd "Jiggy: JavaScript error 'TypeError:image.resizeImage is not function' in '/var/root/Applications/contacticon.app/main.js' at line 75"

I tak sie zastanawiam czy ja coś zle zrobilem (uprawnienia zmienilem wszystkie na 0755 z wyjatkiem Jiggy gdzie zmienilem na 777), czy wersje tego tego Jiggy mam złą (0.24) czy moze rozmiar zdjecia zły?? Soft mam 1.1.1

#12 M4v3R

M4v3R
  • 2 043 postów
  • Skąd/usr/pl/Konin

Napisano 18 lutego 2008 - 22:37

Należy go przekopiować do głównego katalogu iPhone'a, jeśli spyta czy nadpisać - potwierdzić.

#13 adrianopel

adrianopel
  • 1 451 postów

Napisano 18 lutego 2008 - 22:41

Właśnie przed sekundą się wczytałem dokładnie, cały czas mi umykało słówko "głównego" :) Sorka za zamieszanie, zaraz dam znać czy wszystko działa ;) Edit: Nie no, bajer :D Jestem pełen podziwu :) A pytanko mam czy trudne byłoby wprowadzenie czegoś takiego do tych ikonek aby miały one zaokrąglone rogi (coś w stylu oryginalnych)?

#14 a-l-e-x

a-l-e-x
  • 514 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 lutego 2008 - 22:41

M4v3R pomysl genialny. jedyne czego mi brakuje to tylko tego zeby dalo sie to z installera zainstalowac bo do paczki BSD mam uraz i nie zamierzam jej instalowac wiec manualna instalacja odpada, wiec jak bys mogl dodac to do repozytorium i.myapple.pl to byloby rewelacyjnie..

#15 M4v3R

M4v3R
  • 2 043 postów
  • Skąd/usr/pl/Konin

Napisano 19 lutego 2008 - 14:26

@alex: Wszystko w swoim czasie. Jak już mówiłem - jak aplikacja będzie dopracowana na tyle, żeby mi się podobała to na pewno wyląduje w repo :).

Edit: No i Twoje życzenie się spełniło. Wersja 0.3.0 została wydana i znajduje się w Installerze. Wszelkie informacje znajdują się w pierwszym poście.
Zmiany:
- Ekran startowy
- Możliwość podania innej nazwy niż imię kontaktu

#16 kummer

kummer
  • 1 999 postów
  • SkądBydgoszcz,Osielsko

Napisano 19 lutego 2008 - 15:15

Po uruchomieniu wyskakuje komunikat "Jiggy JavaScript error uncaught exception:Failed to open database in at line o: Mam najnowszy Jiggy Runtime 0.25.

#17 M4v3R

M4v3R
  • 2 043 postów
  • Skąd/usr/pl/Konin

Napisano 19 lutego 2008 - 15:26

Hm... a że się tak spytam - masz jakiekolwiek zdjęcia przyporządkowane do swoich kontaktów?
Już wiem gdzie jest błąd... zapomniałem o pewnym drobnym szczególe - za chwilę update.

---- Dodano 19-02-2008 o godzinie 17:34 ----
Ok, odśwież źródła i pobierz aktualizację. Powinno pomóc.

#18 kummer

kummer
  • 1 999 postów
  • SkądBydgoszcz,Osielsko

Napisano 19 lutego 2008 - 15:45

Sorry ale następny problem.Nie ma wybranej ikony kontaktu na SB.

#19 M4v3R

M4v3R
  • 2 043 postów
  • Skąd/usr/pl/Konin

Napisano 19 lutego 2008 - 15:52

Będę musiał chyba potraktować swój telefon ZiPhonem żeby sprawdzać czy moje aplikacje tam działają...

#20 djKristo

djKristo
  • 899 postów

Napisano 19 lutego 2008 - 15:52

Sorry ale następny problem.Nie ma wybranej ikony kontaktu na SB.


u mnie to samo

#21 swiety74

swiety74
  • 773 postów
  • SkądKatowice

Napisano 19 lutego 2008 - 15:53

Sorry ale następny problem.Nie ma wybranej ikony kontaktu na SB.


Nie ma u mnie też!!!

#22 M4v3R

M4v3R
  • 2 043 postów
  • Skąd/usr/pl/Konin

Napisano 19 lutego 2008 - 16:00

Jak by ktoś z Was mógł mi sprawdzić czy w katalogu /Applications pojawił Wam się katalog z nazwą kontaktu a jeśli tak to co w nim jest - byłbym wdzięczny :). I napiszcie wersję oprogramowania / sposób odblokowania.

#23 swiety74

swiety74
  • 773 postów
  • SkądKatowice

Napisano 19 lutego 2008 - 16:21

Jak by ktoś z Was mógł mi sprawdzić czy w katalogu /Applications pojawił Wam się katalog z nazwą kontaktu a jeśli tak to co w nim jest - byłbym wdzięczny :). I napiszcie wersję oprogramowania / sposób odblokowania.


U mnie 1.13 Ziphone. Katalogu nie sprawdze bo w pracy nie mam wifi i sie po podłącze przez Cyberkaczke

#24 e-marketing

e-marketing
  • 580 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 19 lutego 2008 - 18:52

u mnie na 1.1.3 aplikacja wiesza tel.

#25 a-l-e-x

a-l-e-x
  • 514 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 lutego 2008 - 19:07

a mi sie nie pojawiaja kontakty w ogole. po znikinieciu welcome screen nic sie nie dzieje, czarny ekran zamiast zaladowania kontaktow. wgo? restart nic nie pomogl.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych