Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iMac late 2012 (13,2)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 marcinj1975

marcinj1975
  • 92 postów

Napisano 04 kwietnia 2018 - 14:15

Czołem,

 

mam problem z iMac 27 cali z końca 2012 r., 3,4 ghz, FD 3 TB (przeszedł kilka lat temu wymianę dysku hdd w ramach akcji serwisowej).

 

Najprawdopodobniej padł dysk. Nie wiem czy ssd czy hdd. Objaw jest taki, że system się nie uruchamia. Mogę odpalić narzędzia dyskowe, jednak program ten nie widzi żadnego dysku (nic się nie montuje).

 

Jako, że w sumie komputer jak na moje więcej niż wystarczająco szybki (z trzecią matrycą ;-), więc może go zreanimuje.

 

Powstał więc pomysł aby mały dysk ssd wymienić (samodzielnie) na większy ssd (około 500 gb) a hhd zamienić na 1 tb ssd.

 

No i tutaj pojawia się problem - bo nie mogę się nigdzie doszukać na jakim złączu działa ssd - pcie czy m.2? Czy też może jestem skazany na dyski OWC?

 

Jeżeli tak to chyba lepszym pomysłem będzie pozostawienie małego ssd i wymiana hdd od razu na dysk 2 tb.

 

Czy może, któryś z kolegów przeprowadził podobną procedurę?

 

Macie może jakieś rady w tym zakresie?

 

z góry dziękuję za pomoc

 

pozdrawiam 

 

MJ

 

 



#2 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 05 kwietnia 2018 - 05:07

Wejdź na ifixit.com i zobacz jak wyglada procedura i co potrzebujesz. Nie wiem czy w tym modelu hdd nie musi mieć firmware Apple lub modułu sprzedawanego na ifixit żeby wentylatory nie wyły na maksa. Lepiej pogadaj z jakimś serwisem, aby później ekran nie spadł Ci na biurko.
  • marcinj1975 lubi to
Fallout ...war, war never changes...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych