Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Sortowanie zdjęć na iOS wg dat


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 A-One

A-One
  • 194 postów

Napisano 02 kwietnia 2018 - 19:29

Cześć,

 

po problemach z kopią zapasową i odtworzeniu telefonu na nowo, okazało się, że zdjęcia, które są synchronizowane z Mac na iPhone nie są dodawane do rolki aparatu, ale mają oddzielny album lub albumy.

 

Aby zdjęcia były w Rolce aparatu użyłem aplikacji "Roll it".

Niestety musiałem zdjęcia dodawać w kilku ratach po ok. 200-300 zdjęć, ponieważ jeżeli dodawałem wszystkie, to appka się wyłączała. 

 

Synchronizowałem po kolei, jednak niestety zdjęcia są kompletnie pomieszane, pomimo tego, że daty wykonania zgadzają się. Mam więc sytuację, że zdjęcia sprzed roku (info w "rolce aparatu" z prawidłową datą) są niżej niż te wykonane niedawno. 

 

Czy da się coś z tym zrobić? 


Użytkownik A-One edytował ten post 02 kwietnia 2018 - 19:30


#2 A-One

A-One
  • 194 postów

Napisano 17 czerwca 2018 - 17:44

UP



#3 A-One

A-One
  • 194 postów

Napisano 18 czerwca 2018 - 19:56

Jakieś indeksowanie plików da się zresetować? 

Aktaulizacja z iOS 11 do iOS 12 pomoże? 



#4 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 19 czerwca 2018 - 03:51

Rolka aparatu to rolka aparatu, pokazuje zdjęcia w takiej kolejności w jakiej je zapisujesz. Wg daty zrobienia zdjęcia posortowane są w Zdjęcia -> Chwile.

Trochę to idiotyczne ale Apple dużo rzeczy robi idiotycznie.



#5 wojciech679

wojciech679
  • 7 postów

Napisano 06 sierpnia 2018 - 12:55

Witam. Mam dokładnie ten sam problem i podłączam się do tematu. Również kupiłem apkę "Roll it" za 8.99zł, za pomocą której przeniosłem sobie zdjęcia z komputera do Rolki aparatu. W zakładce "Zdjęcia" wszystko jest pięknie chronologicznie. Ale w zakładce "Albumy" w Rolce aparatu jest już wszystko pomieszane (chyba Roll it dodawał wg nazwy zdjęć, nie wiem). Czy istnieje jakiś płatny program, który zrobi chronologiczny porządek w Rolce aparatu? Pozdrawiam ;)



#6 untaztood

untaztood
  • 564 postów

Napisano 20 sierpnia 2018 - 08:36

Niestety nie...


 iPhone 13 Pro 256GB  Mac mini (Late 2014)  Apple Watch6 44mm  AppleTV 4K


#7 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 20 sierpnia 2018 - 14:49

Nie rozumiem o co to burzenie się. Moim zdaniem to jest świetne rozwiązanie, bo w jednym miejscu mamy zdjęcia posortowane według daty wykonania, a w drugim wg daty dorzucenia do biblioteki. Więc nie bardzo rozumiem, o co to całe aj waj.

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych