Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Rosnąca wielkość kopii zapasowej na dysku wewnętrznym


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Wujek MiDi

Wujek MiDi
  • 1 postów

Napisano 31 marca 2018 - 11:58

Witam. Wczoraj zrobiłem aktualizację do 10.13.4 i o ile wcześniej kopie zapasowe przechowywane na dysku wewnętrznym miały max 2 giga tak po aktualizacji wystrzeliło do jakichś 13 giga a dzisiaj sięga już 16,5... próbowałem różnych cudów żeby się tego pozbyć ale nic nie działa. Najlepsze jest to że zaraz po uruchomieniu nadal pokazuje te około 2 giga do zwolnienia a po jakimś czasie znowu rośnie  :angry: Już sam nie wiem czy to tylko jakiś błąd w obliczaniu miejsca na dysku czy jak.  :( Ktoś coś w tym temacie wie?



#2 jacekb1

jacekb1
  • 48 postów
  • SkądStarachowice

Napisano 10 kwietnia 2018 - 14:58

To pokaze ile masz kopii na dysku:

tmutil listlocalsnapshots /

To usunie wyszystkie kopie na dysku wewnetrznym:

tmutil  listlocalsnapshotdates / |grep 20|while read f; do tmutil deletelocalsnapshots $f; done

Po zabiegu wylacz automatyczne tworzenie kopii w TM, ale nie zapomnij regularnie ich robic.

Po kazdej kopii w TM powtorz zabieg (kopie bede sie lokalnie odkladac przy kazdym zadaniu backupu).



#3 pedros

pedros
  • 1 392 postów
  • SkądWAW, PL

Napisano 10 kwietnia 2018 - 15:07

To pokaze ile masz kopii na dysku:

tmutil listlocalsnapshots /

To usunie wyszystkie kopie na dysku wewnetrznym:

tmutil  listlocalsnapshotdates / |grep 20|while read f; do tmutil deletelocalsnapshots $f; done

Po zabiegu wylacz automatyczne tworzenie kopii w TM, ale nie zapomnij regularnie ich robic.

Po kazdej kopii w TM powtorz zabieg (kopie bede sie lokalnie odkladac przy kazdym zadaniu backupu).

A nie prościej wyłączyć lokalne migawki TimeMachine?



#4 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 10 kwietnia 2018 - 15:37

A jesteś pewien że to są lokalne migawki a nie coś innego?

 

Pokaż dowód na podstawie którego tak sądzisz.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych