Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacBook2,1 (białas) - nie uruchamia się z dysku (ale tylko on)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 pedros

pedros
  • 1 392 postów
  • SkądWAW, PL

Napisano 28 marca 2018 - 21:19

Bry,

podpowiedzcie mi coś, bo już mi się pomysły kończą.

 

Białas jak w temacie. Leciwy, ale do stawianych przed nim zadań wystarczał. Na pokładzie Snow Leo.

Przedwczoraj przestał uruchamiać się z HDD. "Zakaz postoju". No, pierwsze podejrzenie, dysk odszedł do krainy tęczowej…

Odpaliłem MacBooka z DVD ze Snow Leo. Dysk widać, testy przeszedł.

Wydłubałem skubańca, przełożyłem do obudowy USB podpiętej do iMaca. Bez problemu wystartował. Zgrałem więc dane, bo pan użytkownik o kopiach zapasowych gdzieś tam słyszał, ale oczywiście ich nie robił.

Kolejne testy - wszystko niby OK, beesów nie ma. Ale po włożeniu z powrotem do białasa dalej jest ten sam problem.

Re-instalacja systemu wywala się po jakichś 5-10 minutach. Drugiej partycji na tymczasowy system też nie można założyć - mieli, mieli i mówi brzydko "daj sobie spokój"…

Podłączyłem z powrotem pod iMaca. Format i odtworzenie z obrazu. Bez zmian. Z iMacem się lubią, z białasem już niekoniecznie…Nawet w trybie SU…

 

Ki czort?


Użytkownik pedros edytował ten post 28 marca 2018 - 21:24


#2 yasiu

yasiu
  • 27 postów
  • SkądBlackpool

Napisano 29 marca 2018 - 00:50

Próbowałeś przeczyścić wejścia od dysku w tym macu? Albo wsadzić do niego inne HDD?



#3 pedros

pedros
  • 1 392 postów
  • SkądWAW, PL

Napisano 29 marca 2018 - 08:05

Zrobiłem drugą partycję, na której posadziłem Liona. Nagle Mac widzi oba systemy. :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych