Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

6s vs 7 - bateria i glosniki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#26 darovov34

darovov34
  • 102 postów

Napisano 02 kwietnia 2018 - 21:08

Wszystko, po za bateria w S7, jest ok.
No i trochę mi się znudził po 1,5 roku.
Tak chce Iphone też dlatego by spróbować innego systemu. Myślę że "ograniczenia" IOS nie będą mi przeszkadzać bo nie lubię grzebać w telefonie

#27 danon1973

danon1973
  • 14 postów

Napisano 02 kwietnia 2018 - 21:31

Jeśli wszystko poza baterią w s7 jest oki, a chcesz zmienić system na ios to może celuj bardziej w iphona 7 plus? aparat w 6s plus jest gorszy od S7



#28 Rijndael

Rijndael
  • 110 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 kwietnia 2018 - 17:01

Główne zalety iOS to security i integracja z innym sprzętem Apple. To pierwsze ma znaczenie zawsze (chociaż mało kto zwraca na to uwagę), ale to drugie zauważysz tylko, jeśli kupisz inne urządzenia od Apple. Nie jestem pewien, czy używanie iPhona "samodzielnie" ma sens, biorąc pod uwagę to, ile kosztuje. Chociaż w moim przypadku było to pierwsze urządzenie Apple i na tyle przypadło mi do gustu (swoją bezproblemowością), że kupiłem kolejne. Gdyby nie to, że w mojej pracy Linux znacznie lepiej się sprawdza, a kosztowo podobnie działający sprzęt na Linuksie wychodzi kilka razy taniej, to pewnie od dawna używałbym tez Maków.

 

Co do integracji to chodzi np. o iCloud i o możliwość kontynuowania na innym urządzeniu pracy, którą zacząłeś np. na smartfonie. Dla mnie np. fajną opcją jest to, że zrobione zdjęcia od razu lądują na iPadzie, więc mogę je szybko obrobić dużo wygodniej niż na ekranie smartfona, bez ręcznego kopiowania i cudowania.


Użytkownik Rijndael edytował ten post 03 kwietnia 2018 - 17:02

Xs gold + Pro 10,5 grey + TV4


#29 danon1973

danon1973
  • 14 postów

Napisano 04 kwietnia 2018 - 22:50

Tak jak napisałem wcześniej, wszystko jest sprawą indywidualną.

Co od bezpieczeństwa zgadzam się jak najbardziej. Dla mnie to jest też jeden z powodów, dla którego wolę telefony z IOS od tych z androidem. Dla moich znajomych, którzy używają iphonów, w większości przypadków jest to również ważny argument za kupnem telefonów tej firmy.

 

Co do współpracy ze sprzętem Apple. Akurat w moim przypadku nie jest to istotne, bo nie mam żadnego innego sprzętu tej firmy ;).

Ta integracja... np. jeśli chodzi o iCloud i zdjęcia... nie trzeba do tego kupować ipada czy maca. Wystarczy zwykła aplikacja dla PC. Działa to bardzo dobrze. Robię zdjęcia w ciągu dnia, wracam do domu, odpalam kompa a zdjęcia już są w folderze ;).

Pewnie na tablecie z androidem by to nie działało... nie wiem. Dla mnie tablet to zupełnie niepotrzebny gadżet. Jeszcze jak miałem iphona 4s to myślałem, nad kupnem jakiegoś tabletu... ale teraz?

Szkoda kasy na takie głupoty. Zdjęcia obrabiam jedynie na kompie. Na telefonie nie bawię się w takie rzeczy.

Tablet graficzny Wacoma to tak, tutaj nie wyobrażam sobie pracy bez tego wynalazku.

Ale dla ipada w moim przypadku zastosowania sobie nie wyobrażam. Jeszcze kupując apple pencil mógłbym go używać do jakiś szkiców z concept artu, ale to i tak bez sensu tyle płacić, jak wystarczy do tego zwykła kartka papieru i ołówek... lub właśnie tablet Wacoma, którego już posiadam.

Tablet w moim przypadku odpada, ale Mac... tutaj pewnie kiedyś się przesiądę. Polubiłem te komputery jeszcze na studiach graficznych, na uczelni były tylko komputery Apple... trzeba się było polubić i tak się stało :).

 

Dla mnie telefon ma być wygodny, szybki, bezpieczny, prosty w obsłudze. Żebym nic nie musiał w nim grzebać, tylko po otworzeniu pudełka używać bez problemu. Ma zapewniać świetną jakość rozmów, bo to jego podstawowa funkcja.

I dobrze współpracować ze sprzętem zewnętrznym firm trzecich.

I tyle. Nie jestem wymagającym użytkownikiem jak mówiłem ;)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych