Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

High sierra HDD + SSD instalator się resetuję


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 marciineek

marciineek
  • 2 postów

Napisano 06 marca 2018 - 22:35

Cześć, mam pewien problem, mam zamontowany dysk HDD ( oryginalnie ) oraz dołożyłem drugi dysk SSD zamiast napędu DVD.

podczas instalacji wyczyściłem dysk HDD ze starego systemy, i wybrałem żeby zainstalował się system na nowym dysku SSD, system się pobrał następnie się instalował, instaluję się z 5 min i się restartuję i tak w kółko już z 5 razy próbowałem.

Po nieudanych próbach instalacji systemu na dysku SSD spróbowałem zainstalować system na dysku HDD i bez żadnego problemu się zainstalował, wie ktoś jak zainstalować system na dysku SSD albo w czym tkwi problem że nie chce się na nim zainstwalować i wchodzi w pętlę restartu podczas instalacji?

System instalowałem za pomocą pendriva ze ściągnietym wcześniej najnowszym systemem High sierra



#2 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 07 marca 2018 - 10:15

Dysk SSD powinien być w miejscu HDD, a HDD w kieszeni.


Fallout ...war, war never changes...

#3 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 07 marca 2018 - 10:24

Zamień te dyski miejscami. Nie tylko umożliwi Ci to zainstalowanie systemu na SSD, ale zapewnisz też optymalną szybkość pracy dysku. Interfejs do którego podłączony jest napęd jest nieporównywalnie wolniejszy niż ten do którego jest podłączony dysk. Instalacja tam SSD mija się z celem.


Użytkownik imrik edytował ten post 07 marca 2018 - 10:26


#4 marciineek

marciineek
  • 2 postów

Napisano 08 marca 2018 - 17:47

Dziękuję bardzo za pomoc pomogło zamiana dysków miejscami :)



#5 Phoenix29

Phoenix29
  • 1 postów

Napisano 19 marca 2018 - 10:10

Zamień te dyski miejscami. Nie tylko umożliwi Ci to zainstalowanie systemu na SSD, ale zapewnisz też optymalną szybkość pracy dysku. Interfejs do którego podłączony jest napęd jest nieporównywalnie wolniejszy niż ten do którego jest podłączony dysk. Instalacja tam SSD mija się z celem.

Witam, miałem zakładać temat ale się podłączę. Chciałem zapytać czy jest technicznie możliwe by mieć 2 dyski ssd, na każdym inny system np.Mav. i El Cap. i stosować je naprzemiennie? I czy ma to sens skoro ten interfejs od optyka jest taki wolny?



#6 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 22 marca 2018 - 23:07

Zależy co dokładnie chcesz osiągnąć. Po co ci dwa odrębne systemy?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych