Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Przełączanie pomiędzy Win10 a OSX bez driver'ów i bootscreen'a


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kryhu

Kryhu
  • 20 postów
  • SkądPoznań

Napisano 05 marca 2018 - 19:39

Jest sobie Mac Pro 5.1 z High Sierra.

Na osobnym dysku jest Win10 bez driverów Bootcamp'a.

Karta graficzna PC R9 270x bez bootscreen'a.

 

Czy poradzi mi ktoś jak bez instalacji driverów BootCamp'a w Win wymusić restart z OS X?

Może jakaś sprytna aplikacja pod Win?

 

Problem w tym, że po instalacji driver'ów Bootcampa Win już nie wstaje i muszę przywracać WIN z punktu przywracania.

Tworzę startowy pendrive BootCampa pod tym samym MacPro i nie mam pojęcia dlaczego tak przygotowana instalka powoduje za każdym razem wysypanie Windy? :/

 

Format dysku i stawianie Windy od nowa zostawiam jako ostateczne rozwiązanie ale obawiam się identycznego scenariusza.

 

Nie potrzebuję żadnych driverów dorzucanych do Windy przez Bootcampa - Win służy tylko do gier.

 

Jeśli wrzucę do kompa oryginalną kartę GT120, to trzymając ALT i widząc bootscreen wybieram co chcę.

Oczywiście mógłybym zrobić to po omacku na karcie Radeona ale z jakichś względów pomimo przytrzymania ALT nie jestem w stanie wymusić uruchomienia kompa :/

Nie wiem, czy z kartą bez bootscreen'a nie da się nawet po omacku wymusić zmiany?

 

 



#2 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 05 marca 2018 - 22:43

Preferencje systemowe -> Dysk Startowy 



#3 Kryhu

Kryhu
  • 20 postów
  • SkądPoznań

Napisano 05 marca 2018 - 23:10

Preferencje systemowe -> Dysk Startowy 

Nie o to chodzi, zacytuję swoje pytanie raz jeszcze:

 

"Czy poradzi mi ktoś jak bez instalacji driverów BootCamp'a w Win wymusić restart z OS X?"

 

:)



#4 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 08 marca 2018 - 09:52

Nie o to chodzi, zacytuję swoje pytanie raz jeszcze:

 

"Czy poradzi mi ktoś jak bez instalacji driverów BootCamp'a w Win wymusić restart z OS X?"

 

:)

 

X - trzymaj przy restarcie - to uruchamia kompa w systemie macOS (bez wybierania dysku, jak przy alt)

Tyle, że jak ja wybieram w Windows po prostu "uruchom ponownie" to mi się i tak uruchamia macOS. Więc nie wiem za bardzo czy ci to pomoże.

 

Możesz też zainstalować tylko usługi Bootcamp a nie wszystkie drivery (nie pamiętam czy się da - wydaje mi się, że kiedyś tak można było, nie korzystając z głównego pliku instalacyjnego bootcampa, tylko wchodząc w katalogi na ściągniętej paczce) - jeśli nie to zaistaluj cały pakiet sterowników i od razu je odinstaluj zostawiając tlko usługi bootcamp - będziez miał panel sterowania z możliwością wyboru dysku.


Użytkownik ciotka_paszczaka edytował ten post 08 marca 2018 - 10:00

Nie czytam prywatnych wiadomości.


#5 bogdanh

bogdanh
  • 484 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 marca 2018 - 18:50

Widzę, że nikt nie ma rozwiązania. :)
Borykam się dokładnie z ty samym problemem w Mac Pro.

ALT w ciemno bez boot screen nie działa.  Podejmowałem wiele prób - czyli ALT, a potem klawiszami kursora wybór "w ciemno" + ENTER.

Wygląda jakby ekran był generowany wyłącznie przez karty z AppleEfi (może ktoś mnie poprawi??)

Sposób kolegi ciotka_paszczaka przynajmniej u mnie nie działa  (chodzi o klawisz X - małe x czy z "x" SHIFT?)

U mnie pod WIndows 10 próbowałem kilka wersji Boot Camp i dopiero v. 4 dała się zainstalować. Inne odmawiały posłuszeństwa twierdząc, że mam zły odek komputera.

Jednym słowem temat rzeka. :)

P.s.

Stawiam zgrzewkę za radę, która się sprawdzi. :)


Loading

Mac Mini M1, iMac 9.1 (nowsza historia), Mac Pro 3.1/5.1 12GB RAM/Catalina





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych