Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Cash Per Day - kontrola domowego budżetu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Marcin_G

Marcin_G
  • 892 postów
  • Płeć:
  • SkądRumia

Napisano 03 marca 2018 - 22:42

Chciałbym przedstawić swoją pierwszą aplikację jaką napisałem na iOS.

Powstała ona jakiś czas temu, a teraz postanowiłem się nią pochwalić na MyApple.

 

Generalnie aplikacja służy do kontrolowania budżetu domowego. Na podstawie wprowadzonych danych przez użytkownika, wylicza ile można dziennie wydać pieniędzy aby starczyło do końca np miesiąca.

Wiem ze takich aplikacji jest cała masa w AppStore, ale większość z nich zmusza do skrupulatnego rozliczania na co ile się wydało. Mi natomiast zależało na prostocie obsługi.

Mam nadzieję że się to udało.

Całość sprowadza się do wpisana posiadanego budżetu oraz wpisania kosztów stałych, czyli rachunki, raty itp. Na tej podstawie zostaje wyliczona kwota wolnej gotówki, która następnie zostaje przedstawiona w postaci dziennej kwoty do wydania. Teraz tylko zostaje wpisywać w jednym miejscu każdy poniesiony wydatek bieżący i można zapomnieć o koncie bankowym, przynajmniej w kontekście sprawdzania jego stanu. W każdej chwili ma się podgląd na to ile zostało gotówki, ile można wydać danego dnia, a jak wyda się więcej niż program sugerował, to od razu widać jak się to przełoży na pozostałe dni.

W sytuacji gdy ma się stały budżet, stałe koszty to aplikacja może być praktycznie bezobsługowa, nie licząc konieczności wprowadzania wydatków bieżących. Z początkiem każdego nowego okresu rozliczeniowego, ustalonego przez użytkownika, zostanie on o tym poinformowany, a wydatki bieżące z poprzedniego okresu rozliczeniowego zostaną wyzerowane automatycznie jeśli sobie tego zażyczy. 

 

Dzięki aplikacji można też zacząć oszczędzać pieniądze. Wystarczy zastosować jeden drobny trik, ale o tym już na mojej stronie.

 

Wkrótce aplikacja zostanie rozbudowana o możliwość dokładnego rozliczania codziennych wydatków, w celu monitorowania jakie wydatki pochłaniają jaką część budżetu. Będzie jednak to opcja dodatkowa z której można skorzystać, ale nie trzeba. Prostota obsługi nadal będzie priorytetem.

 

Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na mojej stronie :  http://marcingibas.p...sh-per-day.html

 

Link do aplikacji w AppStore: https://itunes.apple...1214079663?mt=8


Nie wolno wstrzymywać bąków
Ponieważ nie wypuszczone na zewnątrz unoszą się przez ciało do głowy
I stąd właśnie powstają posrane pomysły
Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych