Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Który używany iPad z dobrym stosunkiem cena/jakość


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 MagdaS

MagdaS
  • 93 postów
  • SkądTrzebinia, Poland

Napisano 03 marca 2018 - 12:41

Witajcie, od razu przepraszam za pewnie trywialne pytanie bo jak ktoś siedzi w temacie i jest na bieżaco to pewnie jest ono proste. Jednak z racji, że do tej pory iPada nie miałam i nie odczuwałam potrzeby posiadania, nie śledziłam zmian w poszczególnych modelach itd. Od dobrych kilku lat macbook pro wystarczał mi do wszystkiego, zastanawiałam się czy wymienić laptopa czy zainwestować w ipada i chyba postawię na drugą opcję póki co.

 

Jako biedna studentka chciałabym wydać jak najmniej i tu moje pytanie, od którego modelu w ogóle zacząć szukać żeby jednak nie kupić zegoś i po miesiącu się frustrować, że nie jest jak być powinno.

 

Przeznazenie - przede wszystkim studenckie i naukowe wykorzystanie, mam bardzo dużo książek i artykułów w pdf, które z racji poziomego ekranu na laptopie źle mi się czyta, poniważ są to pdf to ebook te odpada i wymyśliłam, że najlepszy do tego będzie ipad. I to w sumie główne zastosowanie, do tego wiadomo jakieś codzienne prawy typu poczta, internet. Warto szukać modelu z retiną? Na co jeszcze zwrócić uwagę?

 

Pozdrawiam i dziękuję



#2 Emej

Emej
  • 1 161 postów
  • SkądWrocław

Napisano 03 marca 2018 - 13:06

Oprócz czytania pdf i konsumcji treści, iPad znacznie gorzej niż Macbook sprawdza się w ich tworzeniu. Jaki budżet, nowy/używany?


MBP Retina 15 2014 | iP X Space Gray | Apple Watch S4 | Airpods Pro


#3 Janusz MB

Janusz MB
  • 851 postów

Napisano 03 marca 2018 - 13:36

10 cali to jednak trochę mało do wyświetlania pełnej strony. 13 cali powinno dać w rzeczywistości taką wielkość na ekranie jak w rzeczywistej książce.

 

W sklepie wydaje się, że mniejszy tekst i mniejsza strona są do zaakceptowania, jednak później i tak jak ja, każdą otwartą stronę klikam dwa razy palcem, żeby powiększyć ją o kilkadziesiąt procent i ukryć białe boczne marginesy.

 

Od czasu kiedy kupiłem 10 calowego starego 32 bitowego ipada z retiną używam go jako czytnika i jednak skłaniam się ku opinii, że wtedy nie było większych ekranów (był mniejszy: iPad mini), ale jednak komfort to 13 cali. Niestety cena nie wzrasta proporcjonalnie do wielkości ekranu.



#4 Rijndael

Rijndael
  • 110 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 marca 2018 - 22:40

Jeśli ma być tanio, to Air 2, jeśli może być trochę drożej, to Pro 9,7".


Xs gold + Pro 10,5 grey + TV4





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych