Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

High Sierra i nagrywanie plików +3GB na pen-drive FAT32


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Szaden

Szaden
  • 252 postów

Napisano 28 lutego 2018 - 21:33

Witam

 

Zauważyłem, że w MacOS High Sierra nie mogę nagrać pliku większego niż 2GB na pen-drive lub dysk przenośny sformatowany jako FAT32.

Na wcześniejszych systemach (tzn. Sierra i niżej) nie było z tym problemu, bo przecież FAT32 obsługuje pliki do 4GB.

Gdzieś wyczytałem, że High Sierra jest taka ynteligętna, że traktuje FAT32 jako zwykłe FAT i stąd właśnie limit do 2GB...

 

Czy da się jakoś temu zaradzić? tzn. żeby się dało normalnie kopiować pliki do 4GB

 

Dysków przenośnych używam zarówno na Macu jak i PC, toteż nie mogę ich sformatować jako APFS czy NTFS. Pozostaje mi tylko uniwersalny FAT32 i miło, jakby był w pełni obsługiwany.



#2 pedros

pedros
  • 1 392 postów
  • SkądWAW, PL

Napisano 28 lutego 2018 - 21:49

sformatuj na exFAT. Ale na PC.



#3 tomtom_su

tomtom_su
  • 374 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 28 lutego 2018 - 22:14

Tak z ciekawości czemu na PC? Formatuje pendrive na exFAT na moim maczku i wszystko działa zarówno na Mac jak i na PC.


Użytkownik tomtom_su edytował ten post 28 lutego 2018 - 22:15


#4 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 01 marca 2018 - 08:38

Tak z ciekawości czemu na PC? Formatuje pendrive na exFAT na moim maczku i wszystko działa zarówno na Mac jak i na PC.

 

To masz szczęście. Kilka razy miałem problem z pendrivem formatowanycm jako ExFat na Maku, z formatowanym pod Windows - nigdy. Win10.


Nie czytam prywatnych wiadomości.


#5 pedros

pedros
  • 1 392 postów
  • SkądWAW, PL

Napisano 01 marca 2018 - 11:33

Tak z ciekawości czemu na PC? Formatuje pendrive na exFAT na moim maczku i wszystko działa zarówno na Mac jak i na PC.

Też tak kiedyś zrobiłem. Po czym po podłączeniu do PC pokazała się propozycja formatu. Z tymi tworzonymi pod wirtualką na Win nie miałem nigdy problemów.



#6 YABBA235

YABBA235
  • 476 postów

Napisano 01 marca 2018 - 13:08

Faktycznie, lepiej taki pen sformatować pod windą jako exfat, a potem używać normalnie z makiem ( zapis/odczyt).


Zona na Acera Swift 3, pierwsza córka ma Yogę 520, druga ma Yogę 530, ja mam MacBooka Pro 16" '19 (OC Hackintosh Razer Blade) oraz  iphone XS, backupy i TM ASUSTOR Nimbustor





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych