Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Wprowadzanie znaku ` (grawis) na klawiaturze


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 MarekOfficial

MarekOfficial
  • 5 postów

Napisano 23 lutego 2018 - 14:51

Cześć.

Posiadam klawiaturę firmy Logitech i gdy próbuję wpisać znak ` na mojej klawiaturze (normalnie znajduje się nad klawiszem Tab) otrzymuję § a po wciśnięciu go z Shiftem £.

Próbowałem chyba wszystkich kombinacji i nadal nie potrafię go znaleźć. Znak ten jest wykorzystywany w języku znaczników markdown.

Ktoś miał może podobny problem albo po prostu posiada wiedzę na ten temat? :-)

 

Z góry wielkie dzięki!



#2 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 23 lutego 2018 - 18:49

Cześć.

Posiadam klawiaturę firmy Logitech i gdy próbuję wpisać znak ` na mojej klawiaturze (normalnie znajduje się nad klawiszem Tab) otrzymuję § a po wciśnięciu go z Shiftem £.

Próbowałem chyba wszystkich kombinacji i nadal nie potrafię go znaleźć. Znak ten jest wykorzystywany w języku znaczników markdown.

Ktoś miał może podobny problem albo po prostu posiada wiedzę na ten temat? :-)

 

Z góry wielkie dzięki!

 

Też używam klawialury Logitech. Znak ` jest dokładnie tam gdzie powinien być :)

Sprawdź czy na pewno masz ustawioną klawiaturę Polski pro a nie jakąś inną. (Preferencje systemowe > Klawiatura > Źródła wprowadzania)


Nie czytam prywatnych wiadomości.


#3 Tojot

Tojot
  • 1 187 postów

Napisano 24 lutego 2018 - 01:22

Jak tak się dzieje, to powiedz jaki przycisk masz na lewo od Z?


Autokorekta iPhona zmienia "zrobiłam" na "zrobiłem", za to "zepsułam" zostawia w spokoju.

#4 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 24 lutego 2018 - 08:13

Cześć.

Posiadam klawiaturę firmy Logitech i gdy próbuję wpisać znak ` na mojej klawiaturze (normalnie znajduje się nad klawiszem Tab) otrzymuję § a po wciśnięciu go z Shiftem £.

 

 

Ja mam taką mam, jakby co i działa... Masz taki sam układ?

 

MymXhDy.jpg


Użytkownik ciotka_paszczaka edytował ten post 24 lutego 2018 - 08:17

Nie czytam prywatnych wiadomości.


#5 MarekOfficial

MarekOfficial
  • 5 postów

Napisano 25 lutego 2018 - 12:29

Też używam klawialury Logitech. Znak ` jest dokładnie tam gdzie powinien być :)

Sprawdź czy na pewno masz ustawioną klawiaturę Polski pro a nie jakąś inną. (Preferencje systemowe > Klawiatura > Źródła wprowadzania)

 

Mam Polski pro, ale u mnie w niej grawis jest po lewej stronie klawisza Z, a moja klawiatura po lewej stronie Z ma klawisz Shift :-/

 

xKRI2VX.png

 

n50CoJZ.jpg



#6 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 25 lutego 2018 - 12:32

Mam Polski pro, ale u mnie w niej grawis jest po lewej stronie klawisza Z, a moja klawiatura po lewej stronie Z ma klawisz Shift :-/

 

 

 

 

 

Kliknij w tym oknie preferencji na pierwszej zakładce "Klawiatura" i na dole po lewej masz przycisk Zmień rodzaj klawiatury. Powinien się uruchomić taki Asystent, który bada co masz po której stronie Shifta :).


Nie czytam prywatnych wiadomości.


#7 MarekOfficial

MarekOfficial
  • 5 postów

Napisano 25 lutego 2018 - 12:34

Kliknij w tym oknie preferencji na pierwszej zakładce "Klawiatura" i na dole po lewej masz przycisk Zmień rodzaj klawiatury. Powinien się uruchomić taki Asystent, który bada co masz po której stronie Shifta :).

 

Zrobiłem to przed napisaniem odpowiedzi - wcisnąłem Z, następnie /, a na koniec wybrałem ISO (Europa). Screen pokazuje wszystko już po konfiguracji. Teraz przeszedłem ją ponownie i nadal to samo.



#8 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 25 lutego 2018 - 12:37

Zrobiłem to przed napisaniem odpowiedzi - wcisnąłem Z, następnie /, a na koniec wybrałem ISO (Europa). Screen pokazuje wszystko już po konfiguracji. Teraz przeszedłem ją ponownie i nadal to samo.

 

Masz wybrać ANSI (USA i inne kraje) nie ISO Europa.


Nie czytam prywatnych wiadomości.


#9 MarekOfficial

MarekOfficial
  • 5 postów

Napisano 25 lutego 2018 - 12:38

Masz wybrać ANSI (USA i inne kraje) nie ISO Europa.

 

Również próbowałem. Kiedyś problemy z klawiaturą sprawiał u mnie Karabiner-Elements, ale sprawdzałem właśnie, że na aktualnym systemie nawet go nie posiadam. Nie mam pojęcia dlaczego to mi się nie zmienia.



#10 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 25 lutego 2018 - 12:40

Również próbowałem. Kiedyś problemy z klawiaturą sprawiał u mnie Karabiner-Elements, ale sprawdzałem właśnie, że na aktualnym systemie nawet go nie posiadam. Nie mam pojęcia dlaczego to mi się nie zmienia.

 

Prawdopodobnie źle rozpoznaje twoją klawiaturę. Sprawdzałeś z jakąś inną?


Nie czytam prywatnych wiadomości.


#11 MarekOfficial

MarekOfficial
  • 5 postów

Napisano 25 lutego 2018 - 12:45

Prawdopodobnie źle rozpoznaje twoją klawiaturę. Sprawdzałeś z jakąś inną?

 

W tej chwili nie mam takiej możliwości - po prostu nie mam więcej klawiatur przy sobie, a nie mam do kogo nawet pojechać, żeby pożyczyć, bo większość rodziny i znajomych siedzi na iPadach lub laptopach i nie używają w ogóle stacjonarek.

Szukam jakiejś fajnej nowej klawiatury, ale zanim coś kupię, to pewnie jeszcze minie trochę czasu, ponieważ wiele testowanych przeze mnie klawiatur mi nie do końca odpowiada, a szczerze mówiąc nie znam się na tym sprzęcie i nawet nie wiem czego konkretnie szukać.

W każdym razie dzięki za pomoc - jak tylko ogarnę jakąś klawiaturę (może kupię coś na szybko w markecie do testów) to dam znać, bo sam nie mam póki co innych pomysłów :-)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych