Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jaki zestaw VR do iPhone 6


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 PanBlizna

PanBlizna
  • 5 postów

Napisano 20 lutego 2018 - 11:42

Witam,

Mam iPhone 6 i coraz poważniej zastanawiam się nad kupnem zestawu VR do niego, czyli gogli oraz kontrolera. W internecie znalazłem zaskakująco jak dla mnie mało informacji na ten temat i postanowiłem zapytać na tym forum. Po pierwsze jakie gogle VR polecacie do iPhone 6 oraz jaki kontroler? Z tego co znalazłem w necie doszedłem do wniosku, że warto się zastanowić nad goglami Garett VR4 oraz Carl Zeiss VR One Plus. Do tego myślałem nad kontrolerem Steelseries Nimbus. Co do pierwszych gogli, to widziałem gdzieś wersję już z kontrolerem w zestawie droższą o kilkadziesiąt złotych, co tworzyło by niedrogi zestaw, jednak mimo wszystko coraz bardziej skłaniam się do gogli Carl Zeiss oraz kontrolera Nimbus, wychodząc z założenia, że lepiej wydać więcej i mieć coś lepszego z czego będę bardziej zadowolony i starczy na dłużej. Jednak w necie znalazłem mało opinii na temat jednych i drugich, te które znalazłem były pozytywne :) Chciałbym się też dowiedzieć czy używając gogli VR mogę używać dowolnego kontrolera na BT, w tym Steelseries Nimbus, czy to ma być jakiś specjalny kontroler? Pytanie dla wtajemniczonych może się wyda banalne, sęk w tym, że ja nie jestem wtajemniczony... :P A może macie w ogóle jakieś jeszcze inne propozycje?

 

Pozdrawiam :)



#2 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 20 lutego 2018 - 19:25

Generalnie najlepsze combo na tą chwilę to kontroler Steelseries Nimbus i okulary Carl Zeiss VR One Plus jak sam znalazłeś. 

 

Możesz używać dowolnego kontrolera z certyfikatem MFI oraz dowolnych okularów które są spasowane z Twoim modelem telefonu. Różnice w kontrolerach będą nieduże bo MFI gwarantuje, że będzie ten sam moduł bluetooth i dokładnie te same przycisku/krzyżak/analog (wszystkie mają dokładnie to samo). Różnice w okularach to kwestia wygody, soczewek i jakości wykonania. Jeśłi chodzi o wspomniany sprzęt to ja mogę oba polecić na zasadzie "sprawdza się, jest OK, nie ma się do czego przyczepić".

 

Sęk w tym, że na iOS za dużo fajnego softu do VR nie ma. Ciśnienie idzie w stronę ARKit raczej. Z resztą u konkurencji też za dobrze nie jest. Właściwie najlepsze na co można liczyć to tych kilka filmów/animacji VR typu rollercoaster. Może kiedyś ktoś coś... VR to duży hype na chwilę obecną ale faktycznej i wartościowej (nawet tylko patrząc przez pryzmat zainwestowanego czasu) treści to za dużo nie ma, raczej na PC proponuję wchodzić niż na smartfonach jakichkolwiek.


Użytkownik imrik edytował ten post 20 lutego 2018 - 19:27


#3 PanBlizna

PanBlizna
  • 5 postów

Napisano 20 lutego 2018 - 19:55

Ok, super, dziękuję bardzo za odpowiedź. Też zauważyłem, że jeśli chodzi o apki VR jest trochę słabo, ale parę fajnych rzeczy znalazłem :)



#4 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 760 postów

Napisano 20 lutego 2018 - 22:14

A ile wytrzymujesz z goglami? Bo ja przyznam bardzo szybko mam dosyć. Dobrze, że nie poszedłem w koszty i zatrzymałem się na tekturowych.

#5 PanBlizna

PanBlizna
  • 5 postów

Napisano 21 lutego 2018 - 11:18

Szczerze to uzywałem narazie tylko tych do Playstation, wiem, ze ze smartfonem to trochę co innego. W tamtych mogłem siedzieć i siedzieć, jak będzie z tymi - nie wiem.



#6 PanBlizna

PanBlizna
  • 5 postów

Napisano 27 lutego 2018 - 00:05

Witam, kupiłem sobie ostatecznie gogle Zeiss VR One Plus i jestem z nich zadowolony, to moje pierwsze smartfonowe gogle VR, więc nie mam z czym porównać, na PS 4 było oczywiście lepiej, ale tu też jest dobrze. Jedynie obraz mógłby być nieco ostrzejszy, ale w VR chyba tak jest. Teraz czekam tylko kilka dni na kupno kontrolera i będę siekał w gierki XD. Dzięki za pomoc jeszcze raz i pozdrawiam.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych