Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacBook Pro TouchBar 2016 Problem z klawiszami.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

#26 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 06 maja 2018 - 21:08

I to jest właśnie klucz do całej sprawy. System którego nie ma nigdzie indziej. To jest karta przetargowa Apple. Tak wiem że dla niektórych liczy się samo logo ale są tacy dla których liczy się system i dlatego wybierają Apple. 

 

Dlatego macOSowi mówię tak, ale makom mówię żegnam.

Nigdy też nie używam najnowszego systemu Apple, zanim porządnie go nie połatają.


Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#27 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 07 maja 2018 - 07:45

Dlatego macOSowi mówię tak, ale makom mówię żegnam.

Nigdy też nie używam najnowszego systemu Apple, zanim porządnie go nie połatają.

Niestety ja popełniłem błąd z nowym Macbookiem i wybrałem wadliwą wersję 2016. Dlatego też z iP X się wstrzymałem i czekam na Xs  


MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#28 Emej

Emej
  • 1 161 postów
  • SkądWrocław

Napisano 07 maja 2018 - 12:03

Rzeczywiście wygląda na to, że Apple chyba nie pomyślało, że odchudzenie klawiatury sprawi, że będzie ona znacznie bardziej narażona na wszelkiego rodzaju drobinki i kurz. Początkowo też chciałem się przesiąć na nowe MBP, ale trochę powstrzymały mnie ceny 15 po 12k. W takiej cenie męczyć się z zacinającą klawiaturą i jeszcze bać się, co będzie po gwarancji to już przesada.

MBP Retina 15 2014 | iP X Space Gray | Apple Watch S4 | Airpods Pro


#29 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 07 maja 2018 - 12:07

Po gwarancji kupisz nowy  :P


MacBook Air 13 + ThinkPad X260


#30 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 07 maja 2018 - 12:20

Rzeczywiście wygląda na to, że Apple chyba nie pomyślało, że odchudzenie klawiatury sprawi, że będzie ona znacznie bardziej narażona na wszelkiego rodzaju drobinki i kurz. Początkowo też chciałem się przesiąć na nowe MBP, ale trochę powstrzymały mnie ceny 15 po 12k. W takiej cenie męczyć się z zacinającą klawiaturą i jeszcze bać się, co będzie po gwarancji to już przesada.

To też zależy od tego jak kto o niego dba i gdzie używa. W terenie fakt ciężko. Choć prawda jest taka że moja klawiatura wydawała dziwne dźwięki a nie się zacinała. Podstawowe i powierzchowne zabrudzenia można usunąć sprężonym powietrzem. Nie żebym usprawiedliwiał Apple ale niestety tak wygląda pogoń za usprawnieniami. Klawiatura 2017 jest już znaczenie lepsza patrząc na opinie i ilość negatywnych głosów na forach. 


MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#31 Wania

Wania
  • 644 postów

Napisano 13 maja 2018 - 08:59

uzywam 13" 2016 od roku i oprocz tego, ze ta klawiatura jest bardzo glosna nie mam zadnych z nia problemow a niski skok mi odpowiada.



#32 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 13 maja 2018 - 12:32

Niestety ja popełniłem błąd z nowym Macbookiem i wybrałem wadliwą wersję 2016. Dlatego też z iP X się wstrzymałem i czekam na Xs  

 

Podpisz petycję, może wtedy Apple ruszy z jakąś akcją wymiany:
https://www.change.o...orking-keyboard

Jest już prawie 20 tysięcy podpisów i dodatkowo pozew zbiorowy w USA.


Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#33 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 13 maja 2018 - 18:18

I bardzo dobrze, wprowadzając nowszą generacje lepiej pomyślą 


MacBook Air 13 + ThinkPad X260


#34 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 13 maja 2018 - 18:41

Nie wiem czy to miałoby ironiczne aby podpisał ale zrobiłem to już wcześniej ;) mogą zrobić taka klawiaturę jaka jest ale niech dają do tego program naprawczy. Nie mam tu na myśli okruchy a poważniejsze wady

MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#35 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 14 maja 2018 - 06:28

Nie wiem czy to miałoby ironiczne aby podpisał ale zrobiłem to już wcześniej ;) mogą zrobić taka klawiaturę jaka jest ale niech dają do tego program naprawczy. Nie mam tu na myśli okruchy a poważniejsze wady

 

Problem w tym, że większość tzw. "programów naprawczych" nie rozwiązywała problemu, tylko na jakiś czas wydłużała możliwość używania sprzętu. Apple zawsze dawało na to tylko 90 dni gwarancji.


Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#36 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 14 maja 2018 - 08:25

Problem w tym, że większość tzw. "programów naprawczych" nie rozwiązywała problemu, tylko na jakiś czas wydłużała możliwość używania sprzętu. Apple zawsze dawało na to tylko 90 dni gwarancji.

W sensie niby dłuższa gwarancja np. na klawiaturę ale jak już raz wykorzystasz wymianę w programie to druga nie przysługuje. Dobrze rozumiem?

No tak czy inaczej lepiej żeby coś takiego się pojawiło niż nie. Mogliby powiedzieć "ok chcieliście cienkie komputery i fajne klawiatury to są, ciut nie wyszły więc dajemy program i pracujemy nad poprawą" to by było spoko.


MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#37 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 14 maja 2018 - 08:44

... "ok chcieliście cienkie komputery i fajne klawiatury to są, ciut nie wyszły więc dajemy program i pracujemy nad poprawą" ...

 

Apple nie pyta użytkowników, czy coś chcą. Jedynym "straszakiem" na nich, to jest nasze "głosowanie portfelem".


Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#38 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 14 maja 2018 - 08:52

Apple nie pyta użytkowników, czy coś chcą. Jedynym "straszakiem" na nich, to jest nasze "głosowanie portfelem"

W pełni się z tym zgadzam choć ciut mogliby odpuścić. 

Co do głosowania portfelem. Zgadzam się ale problemem jest to że mieszkamy w Polsce. Apple wprowadzi nam Apple Pay choć bardziej liczą tym ruchem na wzrost sprzedaży iPhone. To moje zdanie. 

Natomiast my jako my cen nie zmienimy bo reszta bogatsza część świata i tak kupi i my nic na to nie poradzimy 


MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#39 michobo

michobo
  • 1 160 postów

Napisano 15 maja 2018 - 04:44

Wszyscy (albo prawie wszyscy) niby wiedzą że głosuje się portfelem no i...głosują tak, że mimo wszystko, świadomie wybierają badziewie

 

Ja od dawna stoję na stanowisku, że jednorazowego komputera (jakakolwiek naprawa czy wymiana czegokolwiek po gwarancji kosztuje krocie) za 10-13 tysięcy nie kupię.

Dlatego -przynajmniej dla mnie-  jeśli Mac - to tylko MBA, Mini w max opcji albo MacPro



#40 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 15 maja 2018 - 08:44

Wszyscy niby wiedzą. Ale kto według ciebie wie? Ja wiem ale co z tego. Nikogo w Apple nie obchodzi moje kupowanie bądź nie. Podobnie jak twoje. Jesteśmy za mały rynkiem. Świat albo chociaż sam rynek USA musiałby im się przeciwstawić a to się szybko nie stanie.

 


MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#41 empirewar

empirewar
  • 188 postów

Napisano 19 maja 2018 - 15:34

Byłem ostatnio w iSpocie, chciałem zobaczyć nowego macbook'a pro 15 cali bo przymierzam się do zakupu. Podchodzi do mnie pracownik pytając czy może w czymś pomóc - ja w tym samym czasie zaczynam pisać na klawiaturze maczka. Mówię odrazu czy wie o problemach z klawiaturami w nowych MB bo trochę mnie to przeraża. I co się okazuje.. w macu zacina się klawisz "J"...  :P 
Głupia sprawa. Zdaje sobie sprawę, że komputery na wystawie są bardziej narażone na uszkodzenia itp no ale mimo wszystko trochę mnie to dodatkowo zniechęciło do zakupu. Dziwi mnie, że jeszcze nie wprowadzili programu wymiany bo tyle się naczytałem i nasłuchałem negatywnych opinii, że ewidentnie coś jest nie tak z konstrukcją. 


 Macbook Pro 13-Inch (Mid 2012)  iMac Core 2 Duo 20-Inch
 


#42 Emej

Emej
  • 1 161 postów
  • SkądWrocław

Napisano 19 maja 2018 - 19:32

A co powiedział ostatecznie pracownik?;D

MBP Retina 15 2014 | iP X Space Gray | Apple Watch S4 | Airpods Pro


#43 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 20 maja 2018 - 08:46

Wszyscy niby wiedzą. Ale kto według ciebie wie? Ja wiem ale co z tego. Nikogo w Apple nie obchodzi moje kupowanie bądź nie. Podobnie jak twoje. Jesteśmy za mały rynkiem. Świat albo chociaż sam rynek USA musiałby im się przeciwstawić a to się szybko nie stanie.


Jak będziemy bierni, to będą z nami robić, co zechcą. Ale możemy się przyłączyć do petycji. Tą do której linka podałem podpisało już 26 tysięcy użytkowników.

Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#44 empirewar

empirewar
  • 188 postów

Napisano 21 maja 2018 - 14:54

A co powiedział ostatecznie pracownik?;D


Pracownik był zakłopotany ewidentnie. Pogadaliśmy i powiedział, że nie wyobraża sobie sytuacji w której Apple nie wdroży jakiegoś programu wymiany bo skala tego problemu jest zbyt duża. Powiedział również, że sam tez by się na moim miejscu wstrzymał.

Użytkownik empirewar edytował ten post 21 maja 2018 - 14:57

 Macbook Pro 13-Inch (Mid 2012)  iMac Core 2 Duo 20-Inch
 


#45 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 644 postów
  • Płeć:

Napisano 21 maja 2018 - 16:04

nie wyobraża sobie sytuacji w której Apple nie wdroży jakiegoś programu wymiany bo skala tego problemu jest zbyt duża.

Programu wymiany to może nie (bo skala tego problemu jest zbyt duża ;)), ale zapewne udzieli wskazówek, jak prawidłowo posługiwać się tą klawiaturą.  :lol:


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 21 maja 2018 - 16:04


#46 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 22 maja 2018 - 03:44

Tylko że oni strzelili sobie w stopę i skleili klawiaturę, baterię i obudowę. Żeby wymienić klawiaturę muszą wymieniać pół komputera. I dobrze im tak, trzeba było myśleć.


  • 528eae9968 lubi to

#47 michobo

michobo
  • 1 160 postów

Napisano 22 maja 2018 - 04:56

To jest chytrze pomyślane tylko że pajac który miał zaprojektować kompa na 2 lata, przedobrzył i zrobił kompa na rok.

Apple poniesie w związku z tym oczywiście pewne koszty ale  w ostatecznym rozrachunku zarobi miliardy jak tylko skończy się gwarancja na MBP....

Ludzie będą mieli alternatywę - zapłacić 5 tyś za naprawę albo kupić nowego kompa za 13


Użytkownik michobo edytował ten post 22 maja 2018 - 04:56


#48 Miłosz Lewandowski

Miłosz Lewandowski
  • 1 postów

Napisano 22 maja 2018 - 13:36

MacBook PRO 2016 tez z touchbarem. Od 2 tyg systematycznie zacina sie jakis przycisk, ktory odblokowuje sie po 1-2 dniach. Aktualnie mam na klawiaturze folie, ktora nadaje slaby komfort pisania, marszczy sie i generalnie opoznia pisanie.. nad moim przyciskiem control rowniez nie ma strzalki, myslicie, ze warto oddac go do serwisu? ta nowsza klawa serio cos da?



#49 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 22 maja 2018 - 16:21

MacBook PRO 2016 tez z touchbarem. Od 2 tyg systematycznie zacina sie jakis przycisk, ktory odblokowuje sie po 1-2 dniach. Aktualnie mam na klawiaturze folie, ktora nadaje slaby komfort pisania, marszczy sie i generalnie opoznia pisanie.. nad moim przyciskiem control rowniez nie ma strzalki, myslicie, ze warto oddac go do serwisu? ta nowsza klawa serio cos da?

 

Myślę, że w ogóle to trzeba oddać i żądać zwrotu kasy.


  • 528eae9968 lubi to

Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#50 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 644 postów
  • Płeć:

Napisano 22 maja 2018 - 16:36

MacBook PRO 2016 tez z touchbarem. Od 2 tyg systematycznie zacina sie jakis przycisk, ktory odblokowuje sie po 1-2 dniach. Aktualnie mam na klawiaturze folie, ktora nadaje slaby komfort pisania, marszczy sie i generalnie opoznia pisanie.. nad moim przyciskiem control rowniez nie ma strzalki, myslicie, ze warto oddac go do serwisu? ta nowsza klawa serio cos da?

Gorzej raczej nie będzie, wiec warto spróbować.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych