Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

8+ kontra X - przesiadka z Androida


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 ibip

ibip
  • 14 postów

Napisano 19 lutego 2018 - 17:09

Przeszukałem całe forum i przeczytałem wszystkie tematy dotyczące obu tych modeli. Jednak dalej zastanawiam się między tymi dwoma modelami, a telefon chciałbym powoli zmienić. Na chwilę obecną męczę się z G5, którego używam praktycznie jak feature phone'a, ponieważ:

- mail push drenuje baterię

- messenger drenuje baterię

- snapchat drenuje baterię

- jakakolwiek usługa lokalizacyjna katuje baterię, a nie drenuje

- twitter drenuje baterię

Generalnie, jeśli chciałbym być ze światem na bieżąco, to musiałbym się liczyć z SOTem na poziomie 2 w porywach do 3 godzin (sprawdzałem). Używając fb lite, nie używając snapchata, twittera i innych rzeczy, sprawdzając co się da poprzez przeglądarkę dociągam do 5h SOT, co jest w miarę rozsądnym czasem. Tylko teraz pytanie, po co mi smartfon, to samo jeszcze parę lat temu robiłem na Nokii 808. Do tego o aplikacjach na androida mam najgorsze zdanie i z rozrzewnieniem wspominam czasy gdy sam miałem sprzęt apple. Albo blackberry, gdzie w passporcie aktualizujący się na bieżąco hub praktycznie nie pobierał energii.

 

Wyselekcjonowałem dwa modele: 8+, bo biały wygląda obłędnie, a X no bo wiadomo - oled, gesty, podoba mi się też stal, która może się i rysuje, ale w razie czego przyjmie więcej. 8 odpada ze względu na 2 GB ramu i mała baterię, której jednak nie ufam.

 

Co byście wybrali biorąc pod uwagę to, na co obecnie narzekam i jest napisane powyżej? A druga sprawa, prosiłbym użytkowników obu (a najlepiej obu obu, czyli mieli 8+ a mają X lub na odwrót) o napisanie paru słów o baterii, a doskonale byłoby, gdyby ktoś używał tego inteligentnego odwrócenia kolorów w X i dał znać, czy to daje jakieś efekty. Bo oled na białym żre baterię, oj żre.

 

Również opinie czy warto obecnie dopłacić około 900 zł do X będą w cenie. Z jednej strony dopracowana już raczej maksymalnie konstrukcja 8, a z drugiej świeżość X. Sam mam mętlik w głowie i wizyty w ispocie nic nie poprawiły.

 

No i najważniejsza sprawa, czy rzeczywiście mogę liczyć na to, że obecnie iphone'y w przeciwieństwie do androidów nie tracą tyle odświeżając w tle najzwyklejsze dla smartfona rzeczy: fb, twitter, snapchat, instagram i mail?

 

Z góry dzięki.



#2 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 24 lutego 2018 - 12:56

Posiadałem 2 miesiące (iP8 bez plusa) i wymieniłem na X. Zdecydowanie mogę Ci polecić X. Telefon jest rewelacyjny, choć na początku byłem mega sceptycznie nastawiony. Korzystanie z gestów jest bardzo intuicyjne i szybkie. Nie wyobrażam sobie dzisiaj przycisku home. 

Co do baterii to nie będziesz zawiedziony, jest zbliżona do iP8+. Mi spokojnie wystarcza na cały dzień intensywnego korzystania i na 2 dni normalnego. 

Największa zaleta iP X względem 8 to FiD oraz wyświetlacz, który jest zdecydowanie lepszy pod względem czerni. Czarny jest naprawdę czarny i ekran wtapia się w ramkę, nie widać różnicy wtedy. 


iPhone 12 mini 


#3 ibip

ibip
  • 14 postów

Napisano 24 lutego 2018 - 18:17

Dzięki, testowałeś jak się sprawuje ten smart invert mode w codziennym życiu?



#4 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 24 lutego 2018 - 18:40

Niestety nie da się tego normalnie używać. Kolory są nienaturalne. W kilku aplikacjach jest ok, ale w większości to dramat. Trzeba będzie jeszcze długo poczekać na prawdziwe Dark mode.


iPhone 12 mini 


#5 ibip

ibip
  • 14 postów

Napisano 24 lutego 2018 - 20:07

Okej, trochę mnie to przesuwa zawsze w stronę 8 plusa, mówiąc szczerze :)

Jak stoi bateria z włączoną synchronizacją kont na społecznościówkach? O ile korzystasz oczywiście



#6 bf7a1f7821

bf7a1f7821

    Trancex

  • 597 postów

Napisano 24 lutego 2018 - 21:58

Ja z 7plus chętnie bym przeszedł na note8. Lubię iPhone, iOS daje mi to czego oczekuje, ale android.... będąc pół roku z s7 ani razu mnie nie zawiódł.

IP XS Max | MacBook Pro 2020 | Ipad Air2 | AW 4 SS


#7 arus082

arus082
  • 69 postów

Napisano 25 lutego 2018 - 01:43

Miałem 8 Plus a teraz posiadam X.
Na początku byłem sceptyczny, jeśli chodzi o zmianę na X, bo cena zabójcza..
Okazało się, że niepotrzebnie.
Gesty to coś pięknego, nie wyobrażam sobie teraz telefonu bez nich i z TID..
Bateria... mam go tydzień dopiero ale mogę powiedzieć, ze jest troszkę słabiej niż w 8+, myśle, ze kwestia czasu aż się ustabilizuje, ekran dużo lepszy, jednak po odchyleniu kolor wpada w niebieski (pierwsze dni, nie mogłem się przyzwyczaić, teraz tego już nie dostrzegam).
Jakość dźwięku lepsza jest w X
Aparat również
Ja bym kupował X, do tego nie wyglada jak telefon z 2014 roku

#8 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 25 lutego 2018 - 11:49

Okej, trochę mnie to przesuwa zawsze w stronę 8 plusa, mówiąc szczerze :)

Jak stoi bateria z włączoną synchronizacją kont na społecznościówkach? O ile korzystasz oczywiście

 

Mam wszystko powłączane, nie ograniczam się jeśli chodzi o synchronizacje FB, Messenger itp.

W tle działają również 3 skrzynki pocztowe. Bateria spokojnie wytrzymuje mi 1 dzień a nawet często i 2 dni. 


iPhone 12 mini 


#9 ibip

ibip
  • 14 postów

Napisano 25 lutego 2018 - 22:33

Klasa, raczej pójdę w X, dzięki.



#10 jayp

jayp
  • 94 postów

Napisano 05 czerwca 2018 - 16:10

Ja z 7plus chętnie bym przeszedł na note8. Lubię iPhone, iOS daje mi to czego oczekuje, ale android.... będąc pół roku z s7 ani razu mnie nie zawiódł.

 

Ja właśnie wróciłem do androida. Mój stary 6s oddałem dziecku do zabawy.

Testowałem iphona x i google pixel 2 xl 128gb i wybrałem tego drugiego. Na tą chwile najlepszy telefon na rynku, takie jest moje zdanie.



#11 Emej

Emej
  • 1 161 postów
  • SkądWrocław

Napisano 05 czerwca 2018 - 18:16

Przy czym nie jest oficjalnie dostępny w Polsce.

MBP Retina 15 2014 | iP X Space Gray | Apple Watch S4 | Airpods Pro


#12 jayp

jayp
  • 94 postów

Napisano 05 czerwca 2018 - 18:52

Przy czym nie jest oficjalnie dostępny w Polsce.

 

Oficjalnie nie ma dystrybucji w Polsce, ale można go bez problemu kupić.

W razie awarii telefon trafi do serwisu w Niemczech. Czyli naprawa może się wydłużyć o jakieś ~4 dni.

Ale XL 2 ma za to dwa lata gwarancji.



#13 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 05 czerwca 2018 - 18:55

Ale faktury vat to sie chyba nie dostanie?

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#14 jayp

jayp
  • 94 postów

Napisano 05 czerwca 2018 - 20:24

Ale faktury vat to sie chyba nie dostanie?

 

Z pełnoprawną fakturą vat.



#15 iSEe

iSEe
  • 249 postów
  • Płeć:
  • Skądże znowu

Napisano 06 czerwca 2018 - 07:24

Z x-kom raczej masz pełną FV.

iPhone SE (2016) + iPad Air M1 + Watch SE


#16 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 06 czerwca 2018 - 07:28

Nie wiedziałem, że jest dostępny w x-kom. Chociaż ostatnio słyszałem nieciekawe opinie o nich, dodatkowo zawodowo mam sprawę, gdzie bardzo niefajnie traktują klienta.


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#17 atomex

atomex
  • 103 postów
  • SkądGłogów, Polska

Napisano 06 czerwca 2018 - 07:54

Jak dla mnie zdecydowanie X. Nigdy więcej TiD, które po prostu słabo działa latem ze względu na spocone palce. Nie czyta odcisku. Dla FiD to nie jest problem ;).


iPhone XS | MacBook Air | iMac Pro | iPad Pro | iWatch


#18 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 06 czerwca 2018 - 07:57

Tu jest jeszcze jedna kwestia. Moja żona ma na przykład bardzo niewyraźne linie papilarne - nawet przy paszporcie był problem. TiD w jej przypadku się absolutnie nie sprawdza.


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#19 Emej

Emej
  • 1 161 postów
  • SkądWrocław

Napisano 06 czerwca 2018 - 10:40

Z drugiej strony, FaceID nie działa mi w goglach narciarskich i części okularów przeciwsłonecznych. Ogólnie postawiłbym znak równości między obydwoma opcjami pod względem ich wad i zalet, przy czym FaceID w końcu umożliwiło Apple pozbycie się ramek.


MBP Retina 15 2014 | iP X Space Gray | Apple Watch S4 | Airpods Pro


#20 atomex

atomex
  • 103 postów
  • SkądGłogów, Polska

Napisano 06 czerwca 2018 - 10:48

Z drugiej strony, FaceID nie działa mi w goglach narciarskich i części okularów przeciwsłonecznych. Ogólnie postawiłbym znak równości między obydwoma opcjami pod względem ich wad i zalet, przy czym FaceID w końcu umożliwiło Apple pozbycie się ramek.

Rzecz gustu. Dla mnie Face ID zdecydowanie lepsze od TouchID, ale jak zaznaczyłeś każdy inaczej używa. Ja jak jeżdzę na nartach to nie mam telefonu przy sobie, a okulary słoneczne zakładam sporadycznie, więc dla mnie problem nie istnieje ;)


iPhone XS | MacBook Air | iMac Pro | iPad Pro | iWatch


#21 makemymind

makemymind
  • 706 postów
  • SkądPoznań

Napisano 06 czerwca 2018 - 11:22

Ja właśnie wróciłem do androida. Mój stary 6s oddałem dziecku do zabawy.

Testowałem iphona x i google pixel 2 xl 128gb i wybrałem tego drugiego. Na tą chwile najlepszy telefon na rynku, takie jest moje zdanie.

 

he he



#22 lousylucky

lousylucky
  • 289 postów
  • SkądGrenoble, FR

Napisano 06 czerwca 2018 - 14:34

Jeśli wyłączy się funkcje zwracania uwagi to FaceID działa ze wszystkimi okularami słonecznymi.


Sony Ericsson Arc S -> Iphone 4 -> Xperia Z2 -> Xperia Z5 -> Iphone 6s -> Iphone X -> Iphone Xs -> Iphone 12 Pro Max


#23 Emej

Emej
  • 1 161 postów
  • SkądWrocław

Napisano 06 czerwca 2018 - 14:58

Tego nie wiedziałem, wypróbuję, dzięki!


Użytkownik Emej edytował ten post 06 czerwca 2018 - 14:58

MBP Retina 15 2014 | iP X Space Gray | Apple Watch S4 | Airpods Pro


#24 krissolek

krissolek
  • 431 postów
  • SkądLubań/Wrocław

Napisano 07 czerwca 2018 - 19:08

Tego nie wiedziałem, wypróbuję, dzięki!

Nie licz jednak na działanie w goglach narciarskich  :lol:


 iPhone X  iPad Pro 12,9  Pencil  Macbook Pro 13" Retina  Watch Steel


#25 Jackpe

Jackpe
  • 187 postów

Napisano 08 czerwca 2018 - 06:28

Pewno jak na K2 zima pójdziesz, to też nie zadziała. Czym jeszcze chcecie zakryć twarz, żeby napisać o nie działającym faceID? 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych