Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Reinstalacja systemu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 sergiusz

sergiusz
  • 4 postów

Napisano 18 lutego 2018 - 12:28

Witam, 

Chciałem sprzedać swoje Macbooka i postanowiłem że całkowicie go wyczyszczę: wyczyściłem cały dysk i chciałem zrobić reinstal systemu żeby nowy nabywca mógł zalogować się na sowim ID 

Problem pojawił się przy probie ponownej instalacji systemu wyskakiwał komunikat ,,Nie można utworzyć woluminu przed rozruchowego na potrzeby instalacji APFS'' - w internecie nic na ten temat - a wskazówki od apple nie pomagają. 

Minął tydzień próbuje ponownie i teraz pojawia się ,,Nie można było połączyć się z serwerem odzyskowym'' 

Czy ktoś ma jakiś pomysł na rozwiązanie tego problemu bo już mnie krew zalewa ? 

Proszę bardzo o pomoc. 

 



#2 lukasz.kociolek-4fa4ecbf5d

lukasz.kociolek-4fa4ecbf5d
  • 5 postów

Napisano 18 lutego 2018 - 13:28

Spróbuj uruchomić instalator z dysku USB. Jeśli wyskakuje błąd przy tworzeniu partycji APFS, proponuję utworzyć najpierw partycję HFS+ a jak już powstanie, zastąpić ją partycją APFS.



#3 Murgal

Murgal
  • 911 postów

Napisano 18 lutego 2018 - 13:47

Zainstaluj MacOS na pendrive, za pomocą narzędzi dyskowych wymaż dysk do 0 i na nim postaw system z pena. 


Macbook Pro 15" 2018 i7 2.6/560X/32GB/512GB | iPhone 11 Pro MAX | AW V 44mm | iPad Pro 12.9 WiFi+Cell 3gen | HomePod | AirPods 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych