Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jak mogę usunąć swoje konto z serwisu myapple.pl?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 TheYoungLioness

TheYoungLioness
  • 11 postów

Napisano 17 lutego 2018 - 21:56

Cześć, 

chciałabym usunąć swoje konto na tym serwisie. Jak najprościej to zrobić? Jak skontaktować się z obsługą? 


  • makemymind lubi to

#2 Murgal

Murgal
  • 911 postów

Napisano 18 lutego 2018 - 13:48

A nie możesz po prostu się wylogować i nie wracać? 


Macbook Pro 15" 2018 i7 2.6/560X/32GB/512GB | iPhone 11 Pro MAX | AW V 44mm | iPad Pro 12.9 WiFi+Cell 3gen | HomePod | AirPods 


#3 sn4ke

sn4ke
  • 317 postów

Napisano 15 lipca 2018 - 11:35

Na tym forum wszystko musi być inaczej ? Apple zobowiązuje ? Moderatorzy nie reagują, na posty trzeba czekać, brak możliwości usunięcia na stałe konta. Nie dziwne, że mały ruch na tym forum.


  • Loti i makemymind lubią to

iPhone 8, MBA


#4 Loti

Loti
  • 801 postów
  • SkądWro

Napisano 15 kwietnia 2021 - 08:47

Podbijam,
jak się usunąć z formu MA zgodnie z "prawem do zapomnienia" ?



 


  • makemymind lubi to
brak historii choroby (...) sam się kliknij w główkę!

#5 winmaciek

winmaciek
  • 6 497 postów
  • Płeć:

Napisano 15 kwietnia 2021 - 09:17

W celu usunięcia konta należy się skontaktować z administracją forum. Najlepiej bezpośrednio. Moderatorzy mogą wiele, ale władzy usuwania kont nie mają. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#6 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 15 kwietnia 2021 - 11:08

Dodam, żeby uściślić, że forum nie jest niezależnym bytem, a podlega stronie głównej MyApple.pl i to do polityki prywatności na niej właśnie należy się udać celem odnalezienia nazwy administratora danych osobowych i sposobów kontaktu. Proszę link: https://myapple.pl/p...yka-prywatnosci


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#7 ec1940c406

ec1940c406
  • 893 postów
  • Płeć:

Napisano 15 kwietnia 2021 - 11:16

Tak, tak. Trudniej się nie da. Proszę wejść w linka, znaleźć dane administratora, potem proszę sobie jego nazwę (firmę) znaleźć w sieci i następnie odszukać adres e-mail.

Nie znam drugiego miejsca, tak uprzykrzającego życie użytkownikowi. 

Nie mniej podziękował za wskazówki, przydało się.


  • 748f0da6cc lubi to

#8 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 632 postów
  • Płeć:

Napisano 15 kwietnia 2021 - 11:28

Tak, tak. Trudniej się nie da. Proszę wejść w linka, znaleźć dane administratora, potem proszę sobie jego nazwę (firmę) znaleźć w sieci i następnie odszukać adres e-mail.

Nie znam drugiego miejsca, tak uprzykrzającego życie użytkownikowi. 

Nie mniej podziękował za wskazówki, przydało się.

Jest tam adres, na który można kierować korespondencję. Zakamuflowany, ale jest: iod@myapple.pl

A, czy responsywny, to sam jestem ciekaw. ;-)



#9 Loti

Loti
  • 801 postów
  • SkądWro

Napisano 15 kwietnia 2021 - 11:35

Zabawa w chowanego z wypisaniem się niemal jak w Amazonie ;)

Panowie adminowie nie słyszeli o heurystykach Nielsena i dobrych praktykach projektowania serwisów...
 

https://www.youtube....h?v=kxkrdLI6e6M


Użytkownik Loti edytował ten post 15 kwietnia 2021 - 12:12

brak historii choroby (...) sam się kliknij w główkę!

#10 748f0da6cc

748f0da6cc
  • 311 postów

Napisano 26 czerwca 2023 - 17:43

Jest tam adres, na który można kierować korespondencję. Zakamuflowany, ale jest: iod@myapple.pl

A, czy responsywny, to sam jestem ciekaw. ;-)

mx.google.com rejected your message to the following email addresses:

iod@myapple.pl
The address you sent your message to wasn't found at the destination domain. It might be misspelled or it might not exist. Try to fix the problem by doing one or more of the following:

  1. Send the message again, but before you do, delete and retype the address. If your email program automatically suggests an address to use, don't select it.
  2. Clear the recipient AutoComplete cache in your email program by following the steps in this article: Status code 5.1.1. Then resend the message, but before you do, be sure to delete and retype the address.
  3. Contact the recipient by some other means (by phone, for example) to confirm you're using the right address. Ask them if they've set up an email forwarding rule that could be forwarding your message to an incorrect address.

 

mx.google.com gave this error:
The email account that you tried to reach does not exist. Please try double-checking the recipient's email address for typos or unnecessary spaces. Learn more at  https://support.goog...l/?p=NoSuchUser x4-20020aa7d384000000b0051d9bf001fasi1124459edq.374 - gsmtp 



#11 086c78d1f5

086c78d1f5
  • 30 postów

Napisano 23 sierpnia 2023 - 19:33

tak ku uwadze: nie można wysłać maila do IODO!! Panowie sobie jaja robią. Politykę prywatności można do kosza wrzucić. No nic zobaczymy co na to UODO.



#12 makemymind

makemymind
  • 706 postów
  • SkądPoznań

Napisano 24 sierpnia 2023 - 09:04

tak ku uwadze: nie można wysłać maila do IODO!! Panowie sobie jaja robią. Politykę prywatności można do kosza wrzucić. No nic zobaczymy co na to UODO.


Do sądu idź :-)

#13 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 24 sierpnia 2023 - 09:16

Żarty żartami, ale UODO jak chce, to potrafi się zająć sprawą.


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#14 086c78d1f5

086c78d1f5
  • 30 postów

Napisano 24 sierpnia 2023 - 17:25

Do sądu idź :-)

nie ma jak komentarz 9 latka.... po co do sądu? doucz się zanim zaczniesz odpowiadać innym


Żarty żartami, ale UODO jak chce, to potrafi się zająć sprawą.

ależ oczywiście, że tak, sam jestem IODO i żeby było ciekawiej jest specjalna ścieżka do tego zgłoszenia. Nawet nic nie trzeba wypełniać. Panowie za dużo kasy mają jak mniemam, ze w dupce takie rzeczy mają.



#15 Gość_Sauron92_*

Gość_Sauron92_*

Napisano 16 listopada 2023 - 11:05

Czy coś się zmieniło w tej kwestii? Sam staram się usunąć swoje konto i nigdzie nie widzę żadnego kontaktu. Ktoś coś?



#16 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 632 postów
  • Płeć:

Napisano 16 listopada 2023 - 11:18

Czy coś się zmieniło w tej kwestii? Sam staram się usunąć swoje konto i nigdzie nie widzę żadnego kontaktu. Ktoś coś?

 

Napisz prywatną wiadomość do użytkownika tomasz, który jest właścicielem i administratorem Forum.



#17 fryto

fryto
  • 342 postów

Napisano 21 listopada 2023 - 00:05

Te forum to się taki chłam zrobil że głowa mała


 iPhone 15 Pro Max MacBook Air M2  Apple Watch Ultra 2 

 


#18 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 800 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 21 listopada 2023 - 00:11

Może to przez to, że nikt już nie ściga za pisanie 'te' w stosunku do rodzaju nijakiego.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#19 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 632 postów
  • Płeć:

Napisano 21 listopada 2023 - 10:50

Może to przez to, że nikt już nie ściga za pisanie 'te' w stosunku do rodzaju nijakiego.

Bardziej chodzi o liczbę pojedynczą, niż o rodzaj, bo „te fora” byłoby zupełnie ok, ale nie czepiajmy się drobnych językowych niedociągnięć.

Jakość forum jako całości jest przede wszystkim wypadkową jakości poszczególnych postów, a te tworzone są przez poszczególnych użytkowników. Kolego Fryto, także tych tworzonych przez Ciebie. Jesli przeczytasz swoją tutejszą twórczość, to jak oceniasz jej ogólny poziom merytoryczny? Na ile Twoje dotychczasowe posty przyczyniły się do podniesienia jakości forum?

Weź na przykład swój powyższy wpis. Jaki jest sens umieszczenia go w wątku, który dotyczy konkretnej sprawy, tj. kasowania profilu użytkownika. W jakim zakresie Twój, przepraszam za kolokwializm, wyrzyg o chłamie pomaga w tej sprawie? Forum jest w trakcie rekonstrukcji, istnieje na ten temat specjalny wątek. Jezeli masz pomysły, którymi chcesz się podzielić zapraszam do dyskusji w tamtym wątku. Ale bądź konstruktywny. Jestem przekonany, że stać Cię na wiele więcej niż to powyższe. Uwierz w siebie!

#20 Gość_szuwarek_*

Gość_szuwarek_*

Napisano 06 grudnia 2023 - 14:13

Napisz prywatną wiadomość do użytkownika tomasz, który jest właścicielem i administratorem Forum.

Uczyniłem to i cisza zapadła głucha. Jak sądzicie ile mam czekać ? Czy dostanę jakieś powiadomienie o pomyślnym usunięciu konta?



#21 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 632 postów
  • Płeć:

Napisano 06 grudnia 2023 - 14:42

Uczyniłem to i cisza zapadła głucha. Jak sądzicie ile mam czekać ? Czy dostanę jakieś powiadomienie o pomyślnym usunięciu konta?

Niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć bezpośrednio na to pytanie, ale mogę doradzić, że w wymiarze praktycznym, to usunięcie konta sprowadza się do zmiany Twojego pseudonimu na przypadkowy ciąg znaków i wyłączeniu możliwości logowania na Twoje konto. Jeśli zwyczajnie przestaniesz się tu logować, osiągniesz praktycznie ten sam efekt, poza tym, że i tak nic niemówiąca nazwa „szuwarek” nie zostanie zmieniona na jakieś „qbdjcndhds”. Twoje posty w obu przypadkach pozostaną na forum.

 

Oczywiście dla niektórych jest jeszcze aspekt emocjonalny, to głośne „trzaśnięcie drzwiami”, ale w tej masie, realnie to i tak mało kto je będzie w stanie usłyszeć.



#22 Gość_szuwarek_*

Gość_szuwarek_*

Napisano 06 grudnia 2023 - 18:22

Niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć bezpośrednio na to pytanie, ale mogę doradzić, że w wymiarze praktycznym, to usunięcie konta sprowadza się do zmiany Twojego pseudonimu na przypadkowy ciąg znaków i wyłączeniu możliwości logowania na Twoje konto. Jeśli zwyczajnie przestaniesz się tu logować, osiągniesz praktycznie ten sam efekt, poza tym, że i tak nic niemówiąca nazwa „szuwarek” nie zostanie zmieniona na jakieś „qbdjcndhds”. Twoje posty w obu przypadkach pozostaną na forum.

 

Oczywiście dla niektórych jest jeszcze aspekt emocjonalny, to głośne „trzaśnięcie drzwiami”, ale w tej masie, realnie to i tak mało kto je będzie w stanie usłyszeć.

Dzięki. Poczekam jeszcze chwilę. Za jakiś czas wrócę do tematu i ,nic osobistego, ale z ciekawości przećwiczę tę oficjalną ścieżkę z UODO. Zobaczymy jak to nasze państwo działa.



#23 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 632 postów
  • Płeć:

Napisano 06 grudnia 2023 - 19:03

z ciekawości przećwiczę tę oficjalną ścieżkę z UODO. Zobaczymy jak to nasze państwo działa.

 

Nie zniechęcam, do pewnego stopnia sam jestem ciekaw rezultatów, ale wyrażam raczej umiarkowany sceptycyzm. W rozumieniu ustawy definicja danych osobowych jest następująca:

  1. Za dane osobowe uważa się wszelkie informacje dotyczące zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osoby fizycznej.
  2. Osobą możliwą do zidentyfikowania jest osoba, której tożsamość można określić bezpośrednio lub pośrednio, w szczególności przez powołanie się na numer identyfikacyjny albo jeden lub kilka specyficznych czynników określających jej cechy fizyczne, fizjologiczne, umysłowe, ekonomiczne, kulturowe lub społeczne.
  3. Informacji nie uważa się za umożliwiającą określenie tożsamości osoby, jeżeli wymagałoby to nadmiernych kosztów, czasu lub działań.

Nie jestem specjalistą, ale moim zdaniem informacje przechowywane przez silnik forum nie do końca wypełniają powyższą definicję. Nawet, jeżeli uznać, że data urodzenia, którą podałeś w profilu jest daną osobową, to możesz ją w dowolnym momencie zmienić na inną, całkowicie fikcyjną i usuwanie konta nie jest do tego potrzebne. Najbliższy powyższej definicji jest chyba adres email, choć i jego da się nieco większym piruetem zamienić na trefny.



#24 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 06 grudnia 2023 - 22:11

Czy coś się zmieniło w tej kwestii? Sam staram się usunąć swoje konto i nigdzie nie widzę żadnego kontaktu. Ktoś coś?

 
 

Dzięki. Poczekam jeszcze chwilę. Za jakiś czas wrócę do tematu i ,nic osobistego, ale z ciekawości przećwiczę tę oficjalną ścieżkę z UODO. Zobaczymy jak to nasze państwo działa.

Proszę. Konta usunięte...
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych