Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Przesiadki między systemami- z czego, na co i dlaczego.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1 premislausg

premislausg
  • 311 postów

Napisano 16 lutego 2018 - 11:57

Temat, w którym będziemy mogli pisać o naszych zmianach telefonów i systemów iOS/Android. Ponieważ w innych tematach dyskusje o tym są bardzo popularne, założyłem oddzielny wątek, żeby nie robić bałaganu.
Zapraszam do dyskusji i dzielenia się opiniami :)

#2 towal

towal
  • 832 postów
  • SkądSRC

Napisano 16 lutego 2018 - 12:55

Trudny temat do dyskusji. Będzie jeden wielki konflikt i wypowiedzi ekspertów, którzy co najwyżej 99% telefonów widziało na grafice komputerowej. Wypowiedz w stylu Android muli, jest niestabilny. Ale czemu nie, niech się dzieje.


  • lousylucky lubi to

#3 premislausg

premislausg
  • 311 postów

Napisano 16 lutego 2018 - 13:27

Liczę na to, że nie będzie to dyskusja na poziomie piaskownicy...

#4 Ganjuana

Ganjuana
  • 462 postów

Napisano 16 lutego 2018 - 13:47

4s -> Samsung Galaxy Alpha -> 6s

4s trochę mi się zalał i już była pora na zmianę telefonu a i z iOS 8 a później iOS 9 na pokładzie już nie dało rady normalnie korzystać z telefonu. Kupiłem Samsunga. Przebujałem się pół roku i poszedłem kupić 6s. Jakoś nie podpasował mi Android (wtedy KitKat), nie mulił ale miał dużo detali które mnie irytowały. Jako takie porównanie mam więc mogę się wypowiadać :D

Użytkownik Ganjuana edytował ten post 16 lutego 2018 - 14:05


#5 zboras

zboras

    GieKSiarz, culé

  • 859 postów
  • SkądŻory

Napisano 16 lutego 2018 - 14:32

Miałem androida od czasów Galaxy S Plus, poprzez HTC One X+, HTC Desire 820, z którego przesiadłem się na iP6s. Miałem go prawie 1,5 roku, wymieniłem na S7E, głównie dlatego, ze S6 żony robił wypasione zdjęcia.
Po 2 miesiącach wróciłem na iP6s Plus, ale siadała w nim bateria.
Na X mi po prostu szkoda było kasy, chciałem coś nowego (odblokowanie teczowkami i ryjem) + ładny wygląd, wiec kupiłem S8. Po chwilowym wow, po prostu mi się znudził i mimo wszystko nie urzekł jakoś szczególnie, chociaż to na prawdę super telefon.
Powrót do iOS, na iP7 i wiem, że tutaj zostaję. Zmiana już teraz jedynie w górę, ale najwcześniej za rok (chyba) ;)

Użytkownik zboras edytował ten post 16 lutego 2018 - 14:33

„Czemu masz ten uśmiech tylko kiedy trzymasz iPhone?”


#6 arnold-h

arnold-h
  • 253 postów
  • Płeć:

Napisano 16 lutego 2018 - 14:56

Android to jest jeden wielki bardak. Nigdy mi sie nie podobal ten "bajzel" systemowy. W osx lub ios wszystko jest wrecz pedantycznie uporzadkowane, przejrzyste, spojne i piekne. Wiadomo, w kazdym systemie zdarzaja sie bledy, ale ja im to wybaczam. Wsparcie i bezpieczenstwo tez bardzo sobie cenie. Apple zawsze daje mozliwosc wyprobowania systemu i jest na to calkiem sporo czasu.Dlatego tym bardziej nie rozumiem ludzi, ktorzy placza, ze im zamulilo telefon. Nic nie zyje wiecznie.



#7 babeo

babeo
  • 152 postów

Napisano 16 lutego 2018 - 15:05

Ja przesiadłem się z S5 na iP7. Główna przyczyna zmiany androida na iOS była ciekawość oraz mając dylemat S8 iP7 wybrałem iPhone, bo gdyby nie podszedł mi iOS to na sprzedaży nie stracę tyle co na s8.
Nie ma systemów i telefonów idealnych. Ani iOS, ani andek nie jest.
Rozwala mnie lament znawców, jaki iOS jest zły, a fajny OP5T czy Pixel2. Pierwszy z nich to aparat foto o 2 lata wstecz, a drugi niedostępny oficjalnie w PL (tak nawet xkom to nie jest oficjalna dystrybucja), czyli też nie są to urządzenia idealne. No chyba, że dla kogoś liczy się tylko szybkość działania, a nie całokształt.
iPhone 7 128GB + iPad 2018 32GB WiFi + BeatsX

#8 Molimo

Molimo
  • 3 695 postów
  • SkądPoznań

Napisano 16 lutego 2018 - 15:27

Android to jest jeden wielki bardak. Nigdy mi sie nie podobal ten "bajzel" systemowy. W osx lub ios wszystko jest wrecz pedantycznie uporzadkowane, przejrzyste, spojne i piekne. Wiadomo, w kazdym systemie zdarzaja sie bledy, ale ja im to wybaczam. Wsparcie i bezpieczenstwo tez bardzo sobie cenie. Apple zawsze daje mozliwosc wyprobowania systemu i jest na to calkiem sporo czasu.Dlatego tym bardziej nie rozumiem ludzi, ktorzy placza, ze im zamulilo telefon. Nic nie zyje wiecznie.


Szczególnie iPhone 8 gdzie po premierze pół systemu klatkowało.
Spójne i piękne - nie mogę napatrzyć się na nagłówki w aplikacjach systemowych, cudo.
Dobrze być fanem jednego właściwego systemu. :)
Plus Apple jest taki, że szybko i często wydają aktualizacje poprawkowe.

#9 towal

towal
  • 832 postów
  • SkądSRC

Napisano 16 lutego 2018 - 15:40

Ja póki mam X - to chwilę będę go używał, ale nie powiem, że mocno ciągnie mnie w stronę Note 8 - miałem dwa notesy i każdy był super. Do pełni szczęścia brakuje mi w Andku 3d Touch, którego jestem wielkim zwolennikiem oraz Handoff - jeżeli Google opracuje swój własny "handoff" dostępny na makach - było by idealnie. Używałem przez rok Moto Z Play - świetny telefon, rewelacyjnie rozwiązany system modułowy - powinien to być standard - w każdym telefonie. Później Huawei P10 - świetny system, stabilny, aparat rewelacja. Tylko wygląd już nie ten - przy bezramkowych telefonach - wygląda jak z poprzedniej epoki.  

 

Z tym co wypisuje arnold-h nie mogę się zgodzić, ale akurat jego wypowiedzi na forum często są (mówiąc delikatnie) kontrowersyjne.


Użytkownik towal edytował ten post 16 lutego 2018 - 15:42


#10 arnold-h

arnold-h
  • 253 postów
  • Płeć:

Napisano 16 lutego 2018 - 15:48

Szczególnie iPhone 8 gdzie po premierze pół systemu klatkowało.
Spójne i piękne - nie mogę napatrzyć się na nagłówki w aplikacjach systemowych, cudo.
Dobrze być fanem jednego właściwego systemu. :)
Plus Apple jest taki, że szybko i często wydają aktualizacje poprawkowej

Juz nie klatkuje. Wy chyba macie telefony z drugiego miotu.


  • 5b46927ee6 lubi to

#11 Molimo

Molimo
  • 3 695 postów
  • SkądPoznań

Napisano 16 lutego 2018 - 16:05

Po prosu nie jesteśmy ślepo zapatrzeni w „emejzing” pomimo, że używamy iPhone.
Za czasów 4S kiedy to był mój pierwszy iPhone to owszem - sprzęt petarda. Żaden telefon z Android na pokładzie nie mógł się równać. I tak lata mijały spokojnie aż do iOS 9. iOS 11 to wisienka na torcie.

#12 arnold-h

arnold-h
  • 253 postów
  • Płeć:

Napisano 16 lutego 2018 - 16:09

Nie potrzebuje antywirusa, Appstore jest o wiele bezpieczniejszy od Androidowego.Aplikacje lepiej dopracowane. System ios zawsze dziala dobrze a to, ze jednemu czy drugiemu cos tam sie "posypalo"-jak to mawial sofronow, wina lezy po stronie uzytkownika. W moich IP-nach wszystko dziala jak pierwszego dnia. Jest czysto i przejrzyscie.Nie trzeba grzebac w systemie zeby dzialal w miare sprawnie przez dluzszy czas. O wykonaniu juz nie bede wspominal. Xaomi i inne wynalazki wygladaja jak telefony z odpustu. Podobnie bylo z Plazmami.Mimo, ze miazdzyly LCD jakoscia obrazu, ludzie od nich odchodzili, bo braly za duzo pradu. Teraz wielu narzeka, bo IP jest za drogi i wola tansze zamienniki. Najwiekszy szajs to chyba nakladka od Samsunga. Potrafi totalnie zamulic telefon. Np. po ostatniej aktualizacji wgral sie jakis zasrany pilot do telewizora i pokazuje sie jako widget. Dla Kowalskiego to katorga zeby to odinstalowac. Przykladow jest wiecej. Z mojej strony jedynie dobrze skonfigurowany system i dobrze wygladajacy telefon to Huawei Mate z ich nakladka EMUI.


Po prosu nie jesteśmy ślepo zapatrzeni w „emejzing” pomimo, że używamy iPhone.
Za czasów 4S kiedy to był mój pierwszy iPhone to owszem - sprzęt petarda. Żaden telefon z Android na pokładzie nie mógł się równać. I tak lata mijały spokojnie aż do iOS 9. iOS 11 to wisienka na torcie.

Zgadza sie. Zapchali system.Tu nie ma watpliwosci co do tego. Kazdemu zdarzaja sie wpadki.Przykladem moze byc Windows ME. Jednak teraz 11 dziala bardzo dobrze. Mysle, ze 12 bedzie juz bardzo dobrym i o wiele lrzejszym systemem.



#13 towal

towal
  • 832 postów
  • SkądSRC

Napisano 16 lutego 2018 - 16:15

Niektórzy, nowi użytkownicy Apple z epoki po iPhone, to tacy zapaleńcy. Apple jest naj naj i kij. Najlepsze. Nie ma nic lepszego. Ja, jako użytkownik sprzętu od Jaguara (PPC) patrzę na to wszystko z dystansem i jestem w stanie obiektywnie firmę skrytykować lub pochwalić. Ale jak ktoś pisze takie pierdoły jak kolega wyżej, to od razu widać, że to narybek. Kupił, wykosztował się - nie może być złe. Na żadnym Androidzie nie używałem antywirusa. Kiedyś były wolne, muliły - ale to czasy zamierzchłe.

Polecam Ci arnold-h wysłać ten znak na telefon i otworzyć. Tak o, zobacz jaki amejzing -     జ్ఞ ‌ా

 

 

arnold-h

"lrzejszym" ja liczę, że będzie na prawdę lekki - lub po prostu lżejszy :>


Użytkownik towal edytował ten post 16 lutego 2018 - 16:18

  • dj.cicho i ianna77 lubią to

#14 arnold-h

arnold-h
  • 253 postów
  • Płeć:

Napisano 16 lutego 2018 - 16:20

Niektórzy, nowi użytkownicy Apple z epoki po iPhone, to tacy zapaleńcy. Apple jest naj naj i kij. Najlepsze. Nie ma nic lepszego. Ja, jako użytkownik sprzętu od Jaguara (PPC) patrzę na to wszystko z dystansem i jestem w stanie obiektywnie firmę skrytykować lub pochwalić. Ale jak ktoś pisze takie pierdoły jak kolega wyżej, to od razu widać, że to narybek. Kupił, wykosztował się - nie może być złe. Na żadnym Androidzie nie używałem antywirusa. Kiedyś były wolne, muliły - ale to czasy zamierzchłe.

Polecam Ci arnold-h wysłać ten znak na telefon i otworzyć. Tak o, zobacz jaki amejzing -     జ్ఞ ‌ా

Sam jestes narybek.Ja mam Ip od 3GS. z Windows zrezygnowalem pare lat temu. Tak jak napisalem-kazdy system ma jakies wady, ale OSX i IOS sa najbezpieczniejsze i nastabilniejsze. Uwazasz inaczej? Idz do Samsunga-proste jak swinski ogon.



#15 towal

towal
  • 832 postów
  • SkądSRC

Napisano 16 lutego 2018 - 16:21

Czy Ty przypadkiem nie przyswajasz wiedzy o błędach w OSX - Mac OS? O ostatnich babolach z logowaniem na admina? Używaj polskich znaków, to nie boli.



#16 arnold-h

arnold-h
  • 253 postów
  • Płeć:

Napisano 16 lutego 2018 - 16:38

Czy Ty przypadkiem nie przyswajasz wiedzy o błędach w OSX - Mac OS? O ostatnich babolach z logowaniem na admina? Używaj polskich znaków, to nie boli.

android lista bledow i zagrozen-dziekuje za uwage i pozdrawiam.



#17 towal

towal
  • 832 postów
  • SkądSRC

Napisano 16 lutego 2018 - 16:43

Mów do rury będzie echo. Tak można podsumować rozmowę z arnoldem.



#18 rafal886

rafal886
  • 1 315 postów

Napisano 16 lutego 2018 - 17:25

Ja przesiadłem się z Iphone'a 7 na Samsunga galaxy s8 i wróciłem do Iphone'a 8, a aktualnie posiadam Iphone'a X.

Przesiadłem się na samsunga ponieważ chciałem spróbować czegoś nowego. Trochę znudził mi się archaiczny wygląd Iphone'a.

Wytrzymałem dokładnie 2 miesiące z samsungiem. Uważam, że to świetny sprzęt i wbrew pozorom oprogramowanie miało mniej błędów i mniej ścinek niż ios 11 w pierwszych wersjach do 11.2 w zasadzie. System chodził szybko, spowolnienia animacji występowały bardzo, ale to bardzo rzadko. Bateria trzymała przyzwoicie. Ekran genialny mimo, iż mój trafił się wpadajacy w róż jak odchylałem. Czemu wróciłem? 

 

1. Ekosystem. Posiadam macbooka i zaczęło mi brakować air dropa, handoffa itd.

2. Serwis samsunga. Moja sztuka miała problem z wyostrzaniem przedniego aparatu. Posiadałem program guard więc samsung wysłał mi nowe urządzenie, które jak się okazało przyszło z rysą na wyświetlaczu (aż się załamywało światło) i po zgłoszeniu tego konsultant zaczął mnie straszyć, że mogę ponieść koszty wymiany przedniego panelu. Wada mimo, ze była ewidentna- nie stwierdzono. Otrzymałem wiadomość, że jest to normalna cecha soczewki aparatu. Ojciec ma s8+ i nie miał takich problemów. Tutaj samsung zawiódł na całej lini.

3. Może to głupie, ale metody zabezpieczenia mi nie pasowały. Skaner tęczówki działał jak chciał, trzeba było się skupić, żeby nacelować oczy i odblokować i w niektórych warunkach działało to kiepsko, a czytnik lini papilarnych był w takim miejscu, że myliłem go cały czas z aparatem i bez etui średnio sie go używało.

 

Samsunga dałem mamie, bo głupio by mi było sprzedać komuś z wadą, a ona jest w takim wieku, że selfie robi bardzo, bardzo rzadko i chwile może się przemęczyć zanim aparat wyostrzy. 

 

Aktualnie jestem szcześliwy z posiadania X. Apple w końcu odeszło od archaicznego wyglądu. Mogę się cieszyć z telefonu bez ramek z bardzo dobrym ekranem i pozostaje mi liczyć, że w 11.3 powróci stabilność ios z 10.3.3. Żeby nie było, to nie jest źle na X na 11.3 b2 aktualnie, ale zdarzy się chrupnięcie animacji i przez długi czas borykałem się z bugiem z baterią, który aktualnie nie powraca na szczęście.


  • dj.cicho lubi to

Iphone 13 Pro Max Sierra Blue 256gb  MacBook Pro M1 13 16gb 256gb  AirPods 2 


#19 towal

towal
  • 832 postów
  • SkądSRC

Napisano 16 lutego 2018 - 19:21

Zadam pytanie w tym wątku. Czy jest to możliwe - żeby używać z iP zegarka z android wear i używać na nim Andorid Pay? Czy ktoś próbował? Czy to są systemy od siebie zależny tzn. telefon i zegarek żeby AP działał.



#20 Molimo

Molimo
  • 3 695 postów
  • SkądPoznań

Napisano 17 lutego 2018 - 10:35

Aby skonfigurować AP potrzebujesz telefonu z Androidem. Pytanie czy po konfiguracji będzie działał. :)



#21 Damixs74

Damixs74
  • 252 postów
  • SkądPoznań/Cieszyn

Napisano 23 lutego 2018 - 17:24

U mnie ze smartfonami było tak: LG GT540 Swift -> HTC Evo 3D -> iPhone 2G -> iPhone 5 -> Google Nexus 5 -> iPhone 3G -> HTC One M8 -> Samsung Galaxy S6 -> Samsung Galaxy S7 Edge -> iPhone 7 -> OnePlus 5T -> iPhone 7. Mam nadzieję, że nie zapomniałem o żadnym :)

 

Od zawsze bardzo ceniłem sobie płynność systemu, ale też lubiłem "eksperymenty" (stąd Samsungi). 

Uważam, że obie platformy są bardzo w porządku, a ostatnio szczególnie pozytywne wrażenie wywarł na mnie OnePlus 5T z 8GB RAM. Urządzenie rakieta, naprawdę nie dało się odczuć jakiegokolwiek spowolnienia, w RAMie zostawały aplikacje otwarte nawet pare dni wcześniej, a i cena (około 2300 zł za nowe urządzenie z 8GB RAM i 128GB pamięci wewnętrznej) jest wręcz "kradzieżą" jak za tak szybki telefon. Poza tym bateria to cudo, cały dzień intensywnego użytkowania nie był dla niego żadnym wyzwaniem, iP7 musiałbym już ze 3 razy ładować :D

Jak widać, jednak wróciłem do swojego iPhone 7 - czemu? Jak widać w stopce, mam MBPr i jeden ekosystem bardzo mi służy (w sumie to nie korzystam z Handoff, ale np. AirDrop raz na tydzien sie zdarzy użyć, a z aplikacji Przypomnienia i Notatki korzystam praktycznie codziennie, co jest bardzo wygodne w ekosystemie macOS + iOS). Drugą rzeczą był rozmiar - ekran 6 cali mimo wymiarów obudowy mniejszych od 5,5 calowego iP7 Plusa jest w moim przypadku ciężki do obsłużenia jedną ręką. Podobnie wsiadanie do samochodu z OP5T w kieszeni nie należało do najprzyjemniejszych. Ostatnią kwestią było delikatnie nierównomierne podświetlenie ekranu, widocznie tylko w nocy na szarym tle, ale i tak trzeba było się bardzo mocno przyjrzeć - z tym akurat boryka się OnePlus od dawna, ich AMOLEDy mają takie bolączki, ale nie inaczej jest w przypadku telefonów innych marek z tymi ekranami, w tym iPhone X... na szczęście można urządzenie wymienić/zwrócić i trzymać kciuki, że kolejny telefon przyjdzie z idealnym ekranem.

 

Mimo wszystko, jakby OnePlus wypuścił prawie bezramkowego flagowca (choćby z takimi ramkami, jak aktualny OP5T) z ekranem 5-5,2 cala, to od razu bym owe urządzenie zamówił. Ciężko byłoby zrezygnować z jednego ekosystemu, ale są przecież aplikacje do przypomnień, notatek, które też pewnie fajnie "współgrają" z macOS i Androidem (np. Wunderlist, Todoist), ponadto korzystam z Dysku Google, a nie iCloud, więc to kolejny argument przemawiający na rzecz Androida.

 

iPhone 7 jest "kompletnym" urządzeniem, lecz na iOS 11 zaczął mieć kaprysy jak Android za 200zł. Od paru dni jednak jest iOS 11.2.6, który chyba ma już znacząco mniej owych "kaprysów".

 

Jakbym tylko nie miał MacBooka, tylko jakiegoś laptopa z Windowsem, to bez momentu wahania wziąłbym OnePlusa (nawet tego olbrzyma 5T, przebolałbym może jakoś ten rozmiar) :D


Użytkownik Damixs74 edytował ten post 23 lutego 2018 - 17:49

  • dj.cicho lubi to

MacBook Pro Retina 13" 2015/8GB/256GB, iPhone 7 Plus 128GB Matte Black

 


#22 towal

towal
  • 832 postów
  • SkądSRC

Napisano 25 lutego 2018 - 10:41

Aby skonfigurować AP potrzebujesz telefonu z Androidem. Pytanie czy po konfiguracji będzie działał. :)

Wszystko działa super. Miałem niedawno Androida - więc miałem AndroidPay. Nawet nie mając go - dzięki apce AndroidWear na iOS - skonfigurujesz dodanie karty do konta Googlowskiego. Póki co robię furorę w sklepach płacąc zegarkiem.



#23 Molimo

Molimo
  • 3 695 postów
  • SkądPoznań

Napisano 25 lutego 2018 - 15:03

Hm. Chyba mnie przekonałeś. Na ApplePay już przestałem liczyć.

#24 premislausg

premislausg
  • 311 postów

Napisano 25 lutego 2018 - 22:24

Hm. Chyba mnie przekonałeś. Na ApplePay już przestałem liczyć.

Molimo, a Ty jakiego smartfona teraz używasz?

#25 Molimo

Molimo
  • 3 695 postów
  • SkądPoznań

Napisano 26 lutego 2018 - 07:39

Teraz iPhone 8 Plus. Większy ekran i bateria robi swoje.
Dziewczynie póki co dałem Pixela małego. Szkoda, że XL tak dobry nie jest.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych