Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Iphone X Simlock z Orange


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Le Poisson D'Argent

Le Poisson D'Argent
  • 7 postów

Napisano 14 lutego 2018 - 15:11

Witam

 

Już pytałem użytkowników forum jak wygląda tak sytuacja, ale cholernie się obawiam że coś może być nie tak.

Mam możliwość zakupu owego telefonu z simlockiem w dość korzystnej cenie.

Mam zdjęcia faktury (jeśli będzie to konieczne to mogę nawet podrzucić).
​Jest to umowa w systemie ratalnym, nie będzie z tym żadnego problemu?
​Dodam że urządzenie jest oferowane przez Lombard.

Pozdrawiam.



#2 Regiss

Regiss
  • 2 894 postów
  • SkądRadom

Napisano 14 lutego 2018 - 15:21

Zakładasz już któryś wątek z rzędu i ciągle pytasz o to samo. Było milion razy na forum, wystarczy poszukać. Orange nie blokuje telefonów, nikt Ci nie zablokuje. Jak się boisz, kup w sklepie (Cortland, iSpot, X-kom, AOS) , będziesz miał pewność. Jak Ci szkoda (albo ich nie masz) tych kilku stów, to nie zawracaj sobie głowy X i kup 8.


Użytkownik Regiss edytował ten post 14 lutego 2018 - 15:21

iPhone 15 Pro


#3 Ganjuana

Ganjuana
  • 462 postów

Napisano 14 lutego 2018 - 20:31

To jak się obawiasz to nie kupuj wcale i tyle ;)



#4 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 22 lutego 2018 - 23:59

... nikt Ci nie zablokuje. ...

Takiej pewności nie ma.


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#5 Regiss

Regiss
  • 2 894 postów
  • SkądRadom

Napisano 23 lutego 2018 - 08:58

Takiej pewności nie ma.

Bo?

Regulamin Orange

 

15.Własność Urządzenia (Zestawu) zostanie przeniesiona na Abonenta w chwili zawarcia Umowy lub Aneksu oraz umowy sprzedaży Urządzenia (Zestawu) na raty. Zawarcie umowy sprzedaży Urządzenia (Zestawu) następuje z chwilą zawarcia Umowy lub Aneksu.

 

W Plusie i T-mobile masz przeniesienie własności dopiero po spłacie rat. 


Użytkownik Regiss edytował ten post 23 lutego 2018 - 09:01

iPhone 15 Pro


#6 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 23 lutego 2018 - 20:08

Bo?

Regulamin Orange

 

15.Własność Urządzenia (Zestawu) zostanie przeniesiona na Abonenta w chwili zawarcia Umowy lub Aneksu oraz umowy sprzedaży Urządzenia (Zestawu) na raty. Zawarcie umowy sprzedaży Urządzenia (Zestawu) następuje z chwilą zawarcia Umowy lub Aneksu.

 

W Plusie i T-mobile masz przeniesienie własności dopiero po spłacie rat. 

 

Przeczytaj uważnie cały Regulamin, na który powołujesz się, a nie wybiórczo pojedynczy pkt.

W szczególności w pkt. 24 przywołanego Regulaminu są wskazane okoliczności, które dają Orange możliwość odstąpienia od umowy sprzedaży na raty.
Odstąpienie z kolei skutkuje koniecznością zwrócenia telefonu przez klienta (po odstąpieniu od umowy sprzedaży telefon staje się ponownie własnością sprzedawcy) i jesteśmy w punkcie w którym zablokowanie niezwróconego telefonu jest tylko formalnością.


Użytkownik bee3 edytował ten post 23 lutego 2018 - 20:10

Pomogłem ?   -  Lubię to 


#7 Regiss

Regiss
  • 2 894 postów
  • SkądRadom

Napisano 23 lutego 2018 - 22:12

To wejdź sobie na forum Orange gdzie niejednokrotnie przedstawiciele tej firmy zapewniali że dla umów zawartych do momentu ewentualnych zmian ( o ile takie wprowadzą) nie blokują i nie mają zamiaru tego robić. Dla mnie to jest wiążące stanowisko firmy. A ten pkt 24 to naciagniete na siłę. Nigdzie tam nie jest napisane że rozwiązanie umowy skutkuje zwrotem telefonu. Zresztą co nas to obchodzi, to osoba która zawiera umowę ewentualnie musi się tym martwić. Telefon nie jest w żaden sposób blokowany. Spłatą ( zwrotem) telefonu będzie obciążona osoba która jest stroną umowy.

iPhone 15 Pro


#8 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 23 lutego 2018 - 22:54

To wejdź sobie na forum Orange gdzie niejednokrotnie przedstawiciele tej firmy zapewniali że dla umów zawartych do momentu ewentualnych zmian ( o ile takie wprowadzą) nie blokują i nie mają zamiaru tego robić. ...

Dla umów zawartych nie blokują. Mówię o przypadku rozwiązania umowy przez Orange. Taka możliwość jest przewidziana m.in. w pkt. 24 cyt. Regulaminu, a w przypadku rozwiązania umowy sprzedaży - taką umowę uważa się za niezawartą.

 

 

 

...A ten pkt 24 to naciagniete na siłę.  ...

Nie sposób jednak zignorować istnienie tego punktu. Są więc możliwości nie tylko techniczne ale i prawne (w oparciu o istniejący, obowiązujący Regulamin) do założenia takiej blokady.

 

 

 

...Nigdzie tam nie jest napisane że rozwiązanie umowy skutkuje zwrotem telefonu. ...

To wynika bezpośrednio z KC.

 

 

...Zresztą co nas to obchodzi, to osoba która zawiera umowę ewentualnie musi się tym martwić. .... Spłatą ( zwrotem) telefonu będzie obciążona osoba która jest stroną umowy.

W przypadku gdy ta osoba - nabywca telefonu na raty (np. "słup") przestanie spłacać raty - Orange wezwie ją do zapłaty. Po bezskutecznym wezwaniu rozwiąże umowę, a kolejnym krokiem może być założenie blokady. 
Chodzi o to, żeby jednak nie ryzykować zakupu telefonu na którym są jakieś obciążenia (np. nie spłacone raty) bo NIE MA PEWNOŚCI, że telefon nie zostanie zablokowany.


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#9 bzyku_flashi

bzyku_flashi
  • 88 postów

Napisano 24 lutego 2018 - 09:25

Nie kupuj, albo kup w iSpocie, Cortlandzie itp :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych