Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

HS na zewnętrznym ssd a bootcamp


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 kopan

kopan
  • 160 postów

Napisano 13 lutego 2018 - 03:54

Witam serdecznie.

 

Jako ze nie chciałem rozbebeszać mojego iMaca 27' late 2015 żeby wymienić HDD na SSD to zdecydowałem się na postawienie systemu na zewnętrznym SSD podłączonym po TB. NIe powiem różnica kolosalna. Mialem juz macbooka z ssd więc wiedziałem z czym to się je a bardziej jak to smakuje. Ale do rzeczy. Otóż poprzednio miałem postawiony system na oryginalnym HDD i w miedzy czasie musiałem zainstalować Windowsa poprzez Bootcamp. Teraz po dołożeniu SSD chciałem windowsa również wrzucić na ten sam ssd, a z oryginalnego usunąć partycje bootcamp żeby wewnetrzny HDD służył wyłącznie jako dysk na dane. I tu mam problem bo system rozpoznaje mój ssd jako dysk zewnętrzny i nie pozwala w ogóle na uruchomienie bootcampa, mówiąc ze mogę to zrobić to tylko z wewnętrznego dysku. Da rade cos z tym zrobić czy musze postawić znowu system na wewnętrznym hdd i wtedy dopiero uruchomic bootcamp, pousuwac partycje zeby zrobic jedna na dane pod OSX, założyć partycje bootcamp na SSD i zainstalowac windowsa na ssd a na sam koniec z poziomu systemu postawionego wczesniej na SSD wyczyscic wtedy HDD ze wszystkiego co tam jest?

 

Mam nadzieje ze dosyc jasno opisałem sytuacje. Powinien ten sposób zadziałać ale nie ukrywam ze szybciej by było w jakiś sposób "oszukać" i po prostu uruchomić teraz bootcamp jeśli jest taka możliwość.



#2 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 13 lutego 2018 - 08:23

Robiłem tak kiedyś programem Winclone Mac (chyba wersja Standard, nie taka podstawowa). Co prawda przenosiłem Bootcamp z jednego wewnętrznego dysku na drugi wewnętrzny, ale jestem pewien, że w instrukcji było napisane, że na zewnętrzny też można przenieść. Tyle, że to płatne jest, ja sobie pożyczyłem z pracy na jednorazową akcję.

No chyba, że już ten Windows wywaliłeś, to lipa.


Użytkownik ciotka_paszczaka edytował ten post 13 lutego 2018 - 08:26

Nie czytam prywatnych wiadomości.


#3 rzymcio9

rzymcio9
  • 95 postów

Napisano 13 lutego 2018 - 09:20

Jeżeli nie formatowałeś dysku wewnętrznego, to możesz odpalić Samsungowy Magician i spróbuj przekopiować calutki dysk wewnętrzny na SSD ( o ile masz tyle miejsca ), odpal go z poziomu bootcamp 


MacBook Pro 13 Touch Bar 2016 i5 8GB 512 SSD

iPhone X 64GB Black


#4 kopan

kopan
  • 160 postów

Napisano 13 lutego 2018 - 11:16

Wlasnie o to chodzi ze juz wywalilem wszystko z poziomu systemu ssd, myslalc ze jak sformatuje partycje windowsową na macoea to bede mogl spokojnie usunac je poźniej obydwie i zalozyc pozniej znowu jedna duza. No ale trudno, wychodzi na to ze musze postawic znowu system na HDD i dopiero porobic porzadek. A tak swoja droga bede mogl w ogole uruchomic bootcamp na zewnetrznym ssd czy lepiej jak juz postawie system na hdd to i wtedy zainstalowac win na ssd z poziomu systemu hdd?

#5 rzymcio9

rzymcio9
  • 95 postów

Napisano 14 lutego 2018 - 14:47

Wlasnie o to chodzi ze juz wywalilem wszystko z poziomu systemu ssd, myslalc ze jak sformatuje partycje windowsową na macoea to bede mogl spokojnie usunac je poźniej obydwie i zalozyc pozniej znowu jedna duza. No ale trudno, wychodzi na to ze musze postawic znowu system na HDD i dopiero porobic porzadek. A tak swoja droga bede mogl w ogole uruchomic bootcamp na zewnetrznym ssd czy lepiej jak juz postawie system na hdd to i wtedy zainstalowac win na ssd z poziomu systemu hdd?

Ptaszki ćwierkają, że aby uniknąć jakichkolwiek problemów, to najlepiej zainstalować system MacOS na hdd, potem z poziomu MacOS na hdd dodać bootcamp i taki dysk sklonować na SSD, wtedy wszystko powinno śmigać/


MacBook Pro 13 Touch Bar 2016 i5 8GB 512 SSD

iPhone X 64GB Black





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych