Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Sortowanie zdjęć w Finder po dacie wykonania?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 lukwiat

lukwiat
  • 16 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 08 lutego 2018 - 11:58

W Windows jest taka opcja - sortuj zdjęcia pod dacie wykonania (pobiera dane exif).

W Finder nie widzę takiej opcji - sortowanie po dacie dodania, zmiany itp. nie powoduje sortowania po dacie wykonania.

Mimo poszukiwań nie znalazłem pozytywnej odpowiedzi. 

Czy ktoś zna tu jakieś rozwiązanie, program, który rozszerza możliwości systemu?

Bardzo ułatwi mi to życie, a mojej lubej (co nie lubi mac bo to nie Windows) wybije jeden z argumentów przeciwko;)

 

 



#2 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 08 lutego 2018 - 12:40

Nie ma takiej opcji w Finder z tego co wiem. Spróbuj zdjęcia przechowywać w aplikacji Zdjęcia, tam sortowanie zdjęć bierze pod uwagę wyłącznie dane exif.


Użytkownik imrik edytował ten post 08 lutego 2018 - 12:42


#3 lukwiat

lukwiat
  • 16 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 10 lutego 2018 - 01:16

Nie ma takiej opcji w Finder z tego co wiem. Spróbuj zdjęcia przechowywać w aplikacji Zdjęcia, tam sortowanie zdjęć bierze pod uwagę wyłącznie dane exif.

Dziękuję za odpowiedź. Tego się obawiałem. Aplikacja "zdjęcia" nie pasuje mi do takiego wykorzystania- niestety nie jest dostępna także na Windows. Pliki graficzne nie mają być przeglądane tylko na Mac. To ogromna wada Mac - funkcja sortowania po dacie wykonania zdjęć jest na Windows genialna w swej prostocie.

Jeszcze bardziej mnie dziwi, że ma prostego programu do rozszerzenia systemu o tą funkcjonalność.  



#4 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 10 lutego 2018 - 01:50

Dziękuję za odpowiedź. Tego się obawiałem. Aplikacja "zdjęcia" nie pasuje mi do takiego wykorzystania- niestety nie jest dostępna także na Windows. Pliki graficzne nie mają być przeglądane tylko na Mac. To ogromna wada Mac - funkcja sortowania po dacie wykonania zdjęć jest na Windows genialna w swej prostocie.

Jeszcze bardziej mnie dziwi, że ma prostego programu do rozszerzenia systemu o tą funkcjonalność.  

 

XnView MP działa na obu platformach i bez problemu sortuje zdjęcia po Exif. Jest darmowy. https://www.xnview.com/en/xnviewmp/


Nie czytam prywatnych wiadomości.


#5 Regiss

Regiss
  • 2 889 postów
  • SkądRadom

Napisano 10 lutego 2018 - 13:57

Potwierdzam, od dawna używam Xnview i to chyba najlepszy darmowy program do przeglądania i podstawowej edycji zdjęć. 


iPhone 15 Pro


#6 trumil9

trumil9
  • 64 postów
  • Skądchicago

Napisano 12 lutego 2018 - 16:35

Szkoda, ze nie ma odpowiednika Faststone na Mac, ale korzystam z XnView i jest OK, mozna znalezc w Finder opcje sortowania w Arrange

 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych