Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * - - - 5 głosy

Kondycja baterii w iphonie według iOS

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
537 odpowiedzi w tym temacie

#26 winmaciek

winmaciek
  • 2 050 postów
Napisano 07 maja 2018 - 22:28

IMO te całe wypisywanie co, ile, komu trzyma, jak ładuje itp. jest bez większego sensu. Każdy z tych telefonów użytkowany jest w inny sposób, z innymi aplikacjami, przez inną osobę, z różną ilością danych, z inną historią backupów/aktualizacji, w innych temperaturach i w miejscach o róźnym zasięgu u różnych operatorów. Każdy ma inny schemat ładowania, korzysta z ładowarki indukcyjnej/zwykłej, korzysta z tej o mniejszej/większej mocy.
Osobiście jestem za tym, by używać telefonu tak, jak komu pasuje. Ja codziennie ładuję w nocy (ale także w czasie dnia, jak mam potrzebę, czytaj telefon jest pod ładowarką kiedy tylko to możliwe), staram się nie popełniać oczywistych błędów typu dawanie dostępu do lokalizacji na prawo i lewo, kładzenie w gorących miejscach czy instalowanie fejsbuka i po prostu cieszę sie swoim iPhonem. Moim zdaniem życie jest zbyt krótkie, by walczyć o kilkanaście-kilkadziesiąt minut więcej na baterii za wszelką cenę (akcje typu wyłączanie wszystkiego, co się da, byle dłużej trzymał). Jak ktoś chce, to niech robi, tylko po co kupił iPhone.
Jak się bateria zużyje, to wymienię albo ją albo telefon. Szczególnie, że w tym roku baterię można wymienić za śmieszne pieniądze.
  • leyt i Faflucy lubią to
iPhone XS, iPad 10.5"

#27 Regiss

Regiss
  • 1 749 postów
  • SkądRadom

Napisano 07 maja 2018 - 22:42

IMO Twoja wypowiedź jest nie na temat i bez większego sensu w tym wątku . Po to jest ten temat żeby ludzie się wypowiedzieli. Nie chcesz, nie czytaj, omijaj, nie wypowiadaj się.

IPhone XS

#28 madhunt3r

madhunt3r
  • 2 529 postów

Napisano 08 maja 2018 - 07:40

Ja ładuje indukcyjnie bo po to jest aby wygodnie korzystać. Kładę na noc i rano ściągam. W nocy śpię i nie kontroluje kiedy osiągnie 100. Po pół roku na X działa tak samo bateria, kondycja 99%.
  • effe lubi to

iPhone 11 Pro Max | Macbook Air 13

#29 kristof461

kristof461
  • 2 275 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 maja 2018 - 08:08

IMO te całe wypisywanie co, ile, komu trzyma, jak ładuje itp. jest bez większego sensu. Każdy z tych telefonów użytkowany jest w inny sposób, z innymi aplikacjami, przez inną osobę, z różną ilością danych, z inną historią backupów/aktualizacji, w innych temperaturach i w miejscach o róźnym zasięgu u różnych operatorów. Każdy ma inny schemat ładowania, korzysta z ładowarki indukcyjnej/zwykłej, korzysta z tej o mniejszej/większej mocy.
Osobiście jestem za tym, by używać telefonu tak, jak komu pasuje. Ja codziennie ładuję w nocy (ale także w czasie dnia, jak mam potrzebę, czytaj telefon jest pod ładowarką kiedy tylko to możliwe), staram się nie popełniać oczywistych błędów typu dawanie dostępu do lokalizacji na prawo i lewo, kładzenie w gorących miejscach czy instalowanie fejsbuka i po prostu cieszę sie swoim iPhonem. Moim zdaniem życie jest zbyt krótkie, by walczyć o kilkanaście-kilkadziesiąt minut więcej na baterii za wszelką cenę (akcje typu wyłączanie wszystkiego, co się da, byle dłużej trzymał). Jak ktoś chce, to niech robi, tylko po co kupił iPhone.
Jak się bateria zużyje, to wymienię albo ją albo telefon. Szczególnie, że w tym roku baterię można wymienić za śmieszne pieniądze.

Życie jest za krótkie żeby się przejmować ale z drugiej po co dawać telefonowi korzystać z czegoś z czego my nigdy nie skorzystamy. Od początku przygody z iPhone nigdy nie miałem odświeżania w tle. Nigdy nie było mi to potrzebne. Dodatkowo po co lokalizacja do wielu aplikacji 

MacBook Pro 13" 2016 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods

#30 Wojcieszko

Wojcieszko
  • 50 postów

Napisano 08 maja 2018 - 10:33

Zgadza się, natomiast pytaliśmy o coś innego. Tutaj nie chodzi o to co włączać, a co nie, a o to jaki sposób ładowania lepiej wpływa na baterię... Po 1,5 roku używania iPhona 6s kondycja mojej baterii wynosiła 88% - doładowując telefon w dzień po nie dużej ilości % (niby najlepsza opcja). Moja Żona również po 1,5 roku również 6s stan 92% zawsze ładując na noc. Nic mnie nie kosztuje znalezienie lepszej opcji, a jednak kondycja baterii jest bardzo ważna. Chciałbym potwierdzić jedynie moje przypuszczenie, że jednak ładowanie na noc może być lepsze.

#31 Ganjuana

Ganjuana
  • 454 postów

Napisano 08 maja 2018 - 11:01

iPhone 8 - 28.10 - 100% ;)

#32 madhunt3r

madhunt3r
  • 2 529 postów

Napisano 08 maja 2018 - 11:58

Może jeszcze jak ładujesz? Indukcja czy kabel?

#33 Wojcieszko

Wojcieszko
  • 50 postów

Napisano 08 maja 2018 - 12:27

I w ciągu dnia czy bardziej na noc?

#34 Ganjuana

Ganjuana
  • 454 postów

Napisano 08 maja 2018 - 12:46

Przeważnie na noc odkładam na indukcję, w pracy na kablu też zdarza mi się siedzieć i w razie potrzeby w ciągu dnia też kablem dorzucam po kilka procent ;)

#35 kamjas

kamjas
  • 54 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 08 maja 2018 - 15:38

Iphone X od dnia premiery, teraz 99% (nigdy nie wymieniany przez serwis ;) ), ładowany średnio co 2 dni, przeważnie ładowarką od Ipada, czasami indukcyjnie 

fullsizeo_qnqrhxs.jpg

Użytkownik kamjas edytował ten post 08 maja 2018 - 15:53

Macbook Pro 2017, Iphone 11 Pro , iPad Pro 10,5 Wi-Fi

#36 Blackprint

Blackprint
  • 22 postów

Napisano 09 maja 2018 - 00:38

7 Plus. 94% -tel z listopada 2017. Ładuje codziennie na noc. Zastanawiam się, czy z bateria wszystko w porządku. Zazwyczaj trzyma 6h w użyciu i koło 15 w gotowości. Głównie korzystam z Apple Music, Fejs, Insta, Mess, Safari

#37 iKnow

iKnow
  • 949 postów
  • SkądPoznań

Napisano 11 maja 2018 - 12:00

6s plus nowa bateria z Cortlandu od listopada/grudnia. Wyświetla 97%

Pozdrawiam

#38 Wojcieszko

Wojcieszko
  • 50 postów

Napisano 11 maja 2018 - 12:22

Jak ładujesz? Bo ta wartość nic nie wnosi do dyskusji...

#39 iKnow

iKnow
  • 949 postów
  • SkądPoznań

Napisano 11 maja 2018 - 21:47

A tak jak mi leży. Jak chce podładować, to ładuję. Najczęściej power bankiem, bo 2 ampery lecą. Ładuje obojętnie ile procent mi wyskakuje poniżej 80, w zależności co potrzebuję dalej robić, czy trasa, czy po prostu dłuższe wyjście i nie chcieć nosić kabli itp.
Staram się nie doprowadzać poniżej 10, więc jak już tyle wyskoczy, to kabel i wio. Ładuje tak jak mi wygodnie. 15 minut. 30 minut. Godzina. Cała noc.

Pozdrawiam

#40 madhunt3r

madhunt3r
  • 2 529 postów

Napisano 13 maja 2018 - 11:58

Od grudnia kondycja w X spadła dziś do 98%. Czy to nie za szybko? Ładowany na noc indukcja.

#41 Wojcieszko

Wojcieszko
  • 50 postów

Napisano 13 maja 2018 - 15:03

Ciężko to chyba stwierdzić. 5 miesięcy 2%. Znajomemu na IPhone 8 w 17 miesięcy spadło do 88%.
Czyli średnio co 5 miesięcy o 4%.
Ale to chyba nie ma porównania z X. Musiałyby się inne osoby wypowiedzieć ile mają % na X i jak ładują.

#42 iKnow

iKnow
  • 949 postów
  • SkądPoznań

Napisano 14 maja 2018 - 08:36

No bez przesady. 5 miesięcy 2% to raczej naturalna degradacja.
Teraz jak dali tę opcję, to każdy sprawdza i się martwi.
A czym tu się martwić? Wszystko jest w porządku.

Baterię z reguły i tak się wymienia po około dwóch latach.
Telefon za piątkę nie ma żadnej nowoczesnej baterii, tylko tyle że jest dwukomorowa. Nowoczesnej w sensie, że nie będzie schodzić pojemność jak w innych tel

Użytkownik iKnow edytował ten post 14 maja 2018 - 08:38

Pozdrawiam

#43 Konewa71

Konewa71
  • 88 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 maja 2018 - 09:09

W momencie aktualizacji do 11.3 kondycja baterii wynosiła 95% - iPhone 8 kupiony na początku października ubiegłego roku.Dzisiaj stan baterii pokazuje 90%, w około dwa miesiące jej kondyncja spadła o 5%.Wydaje mi się że to duży spadek, jenak w codziennym użytkowaniu nie odczuwam różnicy.

#44 lousylucky

lousylucky
  • 272 postów
  • SkądGliwice

Napisano 14 maja 2018 - 11:20

Ekscytacja dotyczące tego stanu baterii tutaj widzę panuje duża. Uważam, że wszelkie porównania nie mają sensu, bo każdy może używać w innych temperaturach, pod innym obciążeniem korzystać z telefonu, częstotliwość i sposób ładowania.

Z ciekawości wszedłem, sprawdziłem i mogę się pochwalić 100% pojemnością, a iphone x od listopada i ładowany indukcyjnie.

Sony Ericsson Arc S -> Iphone 4 -> Xperia Z2 -> Xperia Z5 -> Iphone 6s -> Iphone X 64 GB Space Grey

#45 Kts

Kts
  • 108 postów

Napisano 14 maja 2018 - 12:17

2 letni dziadek iPek 6 stan 94%. Fuktycznie ladnie sot-y trzepie: 6h coprawda na E/3g i wifii w pod dachem

#46 303

303
  • 1 301 postów

Napisano 15 maja 2018 - 19:15

Od dnia premiery 11.3 rzekoma kondycja spadła mi o 6% - nie wiem czy można traktować to poważnie…

#47 Konewa71

Konewa71
  • 88 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 maja 2018 - 19:58

Też mam bardzo duże wątpliwości co do rzetelności tych wskazań.Wygląda mi to raczej próbę sprzedaży nowej baterii na bardzo korzystnych warunkach(wzruszająca jest ta dbałość o klienta).W końcu przy milionach posiadaczy iPhonów to dodatkowe kosmiczne pieniądze dla „giganta z Cupertino“.

Pewnie jednak mam jakieś urojenia i to tylko kolejna teoria spiskowa...

#48 iKnow

iKnow
  • 949 postów
  • SkądPoznań

Napisano 16 maja 2018 - 20:04

Mi nic nie spadło. Masz chyba urojenia

Pozdrawiam

#49 chico

chico
  • 197 postów
  • Skąd127.0.0.1

Napisano 17 maja 2018 - 05:47

iP8 od premiery, ładuję jak mi pasuje: po 20-30%, czasami kilka godzin na ładowarce leży. Najczęściej ładuję ładowarką iPadową lub powerbankiem Xiaomi Pro: kondycja 99%. 

--

iP11Pro/AIR2/MBP13 Mid-2017

#50 Jojox

Jojox
  • 529 postów
  • SkądPoznań

Napisano 03 czerwca 2018 - 23:18

Ja mam iP8 od 30 kwietnia. Używam go bardzo mało (to mój drugi telefon) ładuję co 3 dzień na ładowarce bezprzewodowej. (Lampa Hector z IKEA) Nigdy nie schodzę poniżej 10% baterii i już mam 99% pojemności.

Gdybym normalnie używał telefonu to luz, ale ładuję go co 3 dzień. Ma maks 10 cykli i już bateria 99%... Straszna kicha. Może to być wina kalibracji tego miernika? 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych