Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zasilacz


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Baal

Baal
  • 1 postów

Napisano 06 lutego 2018 - 15:31

Dzień dobry,

 

przeczesałem podobne tematy ( w tym przypięty ) o zasilaczach do Macbooka ale odpowiedzi na moje pytanie nie znalazłem.

 

Zepsuła mi się ładowark do Macbooka pro retina late 2012 ( 60W MagSafe 2) i szukam nowej.

 

Czy jedyne oryginalne ładowarki do tego Maca produkuje i sprzedaje Apple? 

 

Znalazłem pełno ofert "100% Oryginalnych" ładowarek w cenie ~200zł ( w apple 399 zł ), na allegro jak i w bardziej lub mniej poważnych sklepach typu 4com.

Jednak wszystkie one, są w nie oryginalnych opakowaniach, typu szary box albo jakiś innych biodegradowalnych ( tłumaczenie Pani z 4com-a dlaczego ich ładowarka jest sporo tańsza ).

Z tego co wyczytałem nie są to oryginalne peryferia. 

 

Gdzie znajdę najtańszą oryginalną ładowarkę do mojego Maca? 

 

Edit1: w Komputroniku jest za 349zł, rozumiem że to jest na pewno oryginalne? 

 

 



#2 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 07 lutego 2018 - 09:20

Komputronik - nie wiem. Mieliśmy przypadek klienta co zakupił zamiennik jako oryginał w Morele w podobnej cenie. Zasilacz ma być sprzedany w zafoliowanym oryginalnym pudełku . 


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#3 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 09 lutego 2018 - 22:38

Dzień dobry,

 

przeczesałem podobne tematy ( w tym przypięty ) o zasilaczach do Macbooka ale odpowiedzi na moje pytanie nie znalazłem.

 

Zepsuła mi się ładowark do Macbooka pro retina late 2012 ( 60W MagSafe 2) i szukam nowej.

 

Czy jedyne oryginalne ładowarki do tego Maca produkuje i sprzedaje Apple? 

 

Znalazłem pełno ofert "100% Oryginalnych" ładowarek w cenie ~200zł ( w apple 399 zł ), na allegro jak i w bardziej lub mniej poważnych sklepach typu 4com.

Jednak wszystkie one, są w nie oryginalnych opakowaniach, typu szary box albo jakiś innych biodegradowalnych ( tłumaczenie Pani z 4com-a dlaczego ich ładowarka jest sporo tańsza ).

Z tego co wyczytałem nie są to oryginalne peryferia. 

 

Gdzie znajdę najtańszą oryginalną ładowarkę do mojego Maca? 

 

Edit1: w Komputroniku jest za 349zł, rozumiem że to jest na pewno oryginalne? 

Wyszukiwarkę autoryzowanych sprzedawców produktów Apple masz tu: https://locate.apple.com/pl/pl

Te firmy wiedzą co ryzykują mając w swojej ofercie podróbki, więc szanse na trafienie tu na lewiznę są z każdym rokiem coraz mniejsze - Apple aktualizuje tę listę kilka razy w roku i jeżeli ktoś kombinuje z podróbkami albo nie spełnia innych wymagań - to z listy wypada.

 

 

...

 

Znalazłem pełno ofert "100% Oryginalnych" ładowarek w cenie ~200zł ( w apple 399 zł ), na allegro jak i w bardziej lub mniej poważnych sklepach typu 4com.

Jednak wszystkie one, są w nie oryginalnych opakowaniach, typu szary box albo jakiś innych biodegradowalnych ( tłumaczenie Pani z 4com-a dlaczego ich ładowarka jest sporo tańsza ).

Z tego co wyczytałem nie są to oryginalne peryferia. 

.. 

Nie zdziwiło Cię, że brak oryginalnego opakowania "obniża" cenę produktu o ponad 50% ? To pomogę: 

Taki sprzedawca "wycenia" wartość oryginalnego pudełka na zbliżoną (a nawet nieco wyższą) niż wartość produktu "Applepodobnego", który sprzedaje.

Faktycznie, proporcje są dobrze zachowane, jednak faktyczny koszt pudełka (którego nie ma) oraz podróbki zasilacza, którą ktoś oferuje jako produkt oryginalny Apple - wynoszą najwyżej po kilka dolarów.

Chcesz płacić 200zł. za podróbkę wartą tyle co opakowanie oryginalnego zasilacza ? 

 


 


Pomogłem ?   -  Lubię to 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych