Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Inteligentny Dom - urządzenia/łączenie tylko przez HomeKit


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Wojtall

Wojtall
  • 1 postów

Napisano 05 lutego 2018 - 22:49

Cześć Chłopaki!
Jestem nowy więc WITAM WSZYSTKICH i życzę co by sie nic nie spier...... w kwestiach inteligencji domowej.

Potrzebuję trochę informacji aktualnych, i nowych rozwiązań które wprowadzane są do inteligentnych domów.

 

1. Dom jednorodzinny, wolno stojący, prawdopodobnie będzie dalej palone węglem - więc piec i co za tym idzie, kontrola temperatury pokojowej oraz temperatury grzania/załączania ciepłej wody

Pytanie: Czy istnieje już sterownik który podłączę do HomeKit i za pomocą tej aplikacji będę mógł sterować temperaturą pokojową oraz załączaniem ciepłej wody?

2) Drzwi główne - z tego co wyczytałem to Gerda wprowadziła inteligentny zamek.
Pytanie: Czy jest on bez lub mało awaryjny? Może znacie już lepsze tańsze/droższe rozwiązania?

3) Gniazdka.
Pytanie: Czy istnieją gniazdka które będę mógł zamontować do ściany lub takie standardowe ale z możliwością kontroli odcięcia prądu/informacji o zużyciu? Nie chcę wpinać do kontaktu przejściówki w stylu Fibaro wall plug. Jeśli znacie już inne rozwiązania to proszę podeślijcie link

4) Nie mam jeszcze pojęcia jakie lampy będę miał w domu, ale na pewno będą one z żarówkami o zmiennym natężeniu światła.
Pytanie: Chcę taką możliwość prawie wszędzie. Pokój gościnny, kuchnia, jadalnia, sypialnia, korytarze. Proszę doradźcie jakie najlepsze rozwiązanie.

5) Żaluzje/markizy/rolety/okna dachowe
Pytanie: Jakie znacie rozwiązania, na co zwrócić uwagę, własne doświadczenia chętnie poczytam

PODSUMOWANIE:

Będę kłaniał się po pas, za każdą doradę. Zdaję sobie sprawę, że nie są to tanie rzeczy, ale może istnieją rozwiązania którymi będę mógł sterować za pomocą HomeKit i będą tańszymi rozwiązaniami dającymi ten sam efekt. Może znacie firmy, ludzi, którzy takie rzeczy będą mogli zaproponować, wyjaśnić, zamontować. Mam niedaleko do Krakowa/Katowic więc może znacie sklepy fajnie ogarnięte w których pracownicy mogą spokojnie doradzić i sprzedać te urządzenia?
Bardzo proszę o odpowiedzi.

Pozdrawiam
Wojtall



#2 wloczykij2

wloczykij2
  • 120 postów

Napisano 01 marca 2018 - 15:47

Czesc,

 

Skoro budujesz to wszystko dopiero to odpusc sobie dzsiwadla typu gniazdka z odcieciem pradu. To jest zbyt awarynje.

Jesli ma to byc taki inteligentny dom jak mowisz, to bedziesz potrzebowal systemu automatyki, czyli tego czym jest marketingowy inteligentny dom.

 

Ciagniesz cala instalacje do garazu/piwnicy. Tam stawiasz skrzynke, pelna bezpiecznikow, stycznikow i przekaznikow, ktorymi zarzadza sterownik PLC i ktorym bedziesz sterowac przez aplikacje, strone czy jak juz bedzie Ci wygodniej.

 

Sprawdz tu http://plc-home.pl/


Iphone 4S, 6, SE, Ipad air 2,a teraz 2 XS, macbook pro 2016, macbook 12'' i  atv 4





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych