Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Praca na Monitorze 34" 21:9 - położenie okien


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 mwyslugocki

mwyslugocki
  • 11 postów

Napisano 02 lutego 2018 - 14:25

Hej,

 

pracuje na MacBooku Pro 13" podłączony do monitora 34" 21:9.

Ekran mam "podzielony" (bez użycia jakiejkolwiek aplikacji) - manualnie rozciągnięte okna po biurku - na 2 części.

Po lewo jest zawsze chrome z gmail a po prawej otwieram wszystkie inne aplikacje z których korzystam.

 

Mam problem po odpaleniu Safarii po tej prawej stronie jak otworzę nowe okno to równa mi do lewej strony, przy ekranie o szerokości 84cm, jest to uciążliwe.

Czy jest jakiś sposób lub aplikacja, żeby nowe okna równało do prawej strony.

 

Walczyłem chwilę z aplikacją od monitora LG, ale podzielenie biurka na dwa obszary nie gwarantuje otworzenia nowego okna w obszarze gdzie jest "stare okno".

Widok Split View co prawda otwiera zawsze tam gdzie jest stare okno, ale to widok "pełnoekranowy" - który nie do końca odpowiada do codziennej pracy.

 

Bawiłem się chwilę nawet aplikacją BetterSnapTool, ale jest ustawienie chyba mnie przerosło, udało mi się ustawić dopasowanie nowego okna po wjechaniu oknem w ustawiony obszar lub po użyciu odpowiedniego skrótu klawiszowego, sposób nie do zaakceptowania. Może ta aplikacja pozwoli otworzyć każde okno danej aplikacji w określonym obszarze, ale mi się to nie udało.

 

Pod poniższym linkiem prt scr pulipitu, ukazujący problem:

 

https://drive.google.com/file/d/1hKo4uTtoa1IgOjkegzKenXgNzrv94LRn/view?usp=sharing

 

 

 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych