Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Macbook Pro 2009 skąd wziąć baterie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#26 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 29 stycznia 2018 - 11:50

 

Układ komunikacji siedzi we wtyczce. Gdyby nie było komunikacji z ładowarką (nieoryginalną) nie świeciła by kontrolka na wtyczce

 

Właśnie w zamienniku nie ma komunikacji - a kontrolka świeci . Chińskie amazing :).

 

Oryginał ma komunikację od SMC do procesora zasilacza, zamiennik tylko od SMC do wtyczki magsafe - tak łopatologicznie.


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#27 PRW07

PRW07
  • 344 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 29 stycznia 2018 - 12:22

Po pierwsze chodziło o komunikacji z wtyczką (chińska ładowarka). Nie musisz mieć oryginalnej ładowarki żeby świeciła kontrolka. Wystarczy zasilacza jakiegokolwiek z kablem Magsafe.

Po drugie:

Oryginał ma komunikację od SMC do procesora zasilacza

 

Jeśli chodzi o komunikację dwustronną (dane pomiędzy procesorem w zasilaczu a SMC), to nie ma takiej komunikacji (przynajmniej w pierwszym Magsafe). W Magsafe 2 nie sprawdzałem, ale wątpię że coś innego wymyślili. 


Użytkownik PRW07 edytował ten post 29 stycznia 2018 - 12:25


#28 John Sherridan

John Sherridan
  • 249 postów
  • Płeć:

Napisano 29 stycznia 2018 - 12:23

Witam. Kupiłem za nie duże pieniądze Macbooka Pro 2009 rok z SSD i 8GB RAM. Sęk w tym że bateria w nim była spuchnięta i od razu ją wyciągnąłem.

Ktoś się orientuje jaki jest koszt dobrej baterii do takiego Maca? Wolałbym oryginalna nowke niz nowy zamiennik, chybaże jest coś na rynku dobrej jakości.

Druga sprawa to zasilacz. Czy zamienniki są coś warte czy warto tylko i wyłącznie oryginał?

Dzięki za pomoc ;]

Przypuszczam, że swój sprzęt kupiłeś w kwocie poniżej tysiąca zł. Nowa bateria o ile będzie dostępna w serwisie to napewno koło tysiąca plus wysyłka do serwisu i opłata za wymianę, więc podwajasz wartośc 9-letniego sprzętu, nie wiem, czy warto. http://www.margo.wroc.pl polecam ten serwis, mają przyzwoite zamienniki. Jeśli chodzi o w miarę nowy sprzęt tak do 3 lat, nie zastanawiałbym się i brał nową, ale w 9-letnim lapku za chwile może paść ci coś innego i zostaniesz z lapkiem za 2000 zł i nową baterią.


Mac Mini Late 2012 i7/128SSD/1TB HDD/16GB-High Sierra, MacBook Pro 13" Mid 2009 C2D 2.26GHz/500GB HDD/8GB-El Capitan, iPhone 6 Plus-iOS 11


#29 Exodiss

Exodiss
  • 290 postów

Napisano 29 stycznia 2018 - 15:32

Przypuszczam, że swój sprzęt kupiłeś w kwocie poniżej tysiąca zł. Nowa bateria o ile będzie dostępna w serwisie to napewno koło tysiąca plus wysyłka do serwisu i opłata za wymianę, więc podwajasz wartośc 9-letniego sprzętu, nie wiem, czy warto. http://www.margo.wroc.pl polecam ten serwis, mają przyzwoite zamienniki. Jeśli chodzi o w miarę nowy sprzęt tak do 3 lat, nie zastanawiałbym się i brał nową, ale w 9-letnim lapku za chwile może paść ci coś innego i zostaniesz z lapkiem za 2000 zł i nową baterią.

 

Grubo poniżej tysiąca, bo za 180 zł :)

 

W tej baterii co w nim była jest 66.4% design capacity ale niestety laptop jej nie ładuje, kurcze szkoda, bo bym zmienił w niej ogniwa i śmigał dalej, ale zostaje kwestia sterownika.


MacBook Air 13 Early 2015 i5/8GB/128GB


#30 PRW07

PRW07
  • 344 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 29 stycznia 2018 - 15:52

bym zmienił w niej ogniwa i śmigał dalej, ale zostaje kwestia sterownika.

 

Bez edycji zawartości kontrolera/pamięci nic nie będzie.



#31 RafalB82

RafalB82
  • 160 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 07 marca 2018 - 07:41

Oryginał ma komunikację od SMC do procesora zasilacza, zamiennik tylko od SMC do wtyczki magsafe - tak łopatologicznie.

 

Jesteś pewien, że w oryginalnym zasilaczu jest jakaś logika, po za magsafe we wtyczce?



#32 PRW07

PRW07
  • 344 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 07 marca 2018 - 08:55

W zasilaczu oryginalnym jest logika (mikroprocesor), tylko zasady działania są inne od tego co pisał tumpio.



#33 hesus30

hesus30
  • 239 postów
  • SkądDefaultCity

Napisano 19 maja 2018 - 10:16

Wolałbym oryginalna nowke niz nowy zamiennik, chybaże jest coś na rynku dobrej jakości.

 

Przeczytaj ten artykuł: https://myapple.pl/p...decydowanie-tak

Jest tam link do firmy regenerującej te baterie. Chyba to najlepsza opcja, bo używają markowych ogniw, elektronika zostaje oryginalna. 

 

Zasilacz - nawet używka ale wyłącznie oryginał. 

Temperatura 82 stopnie pod obciążeniem - standard jak na ten rok.



#34 michobo

michobo
  • 1 160 postów

Napisano 19 maja 2018 - 18:59

Ja tak "regenerowałem" kiedyś baterie. Miało być och ach a koniec konców laptop trzymał 30 minut

Robił mi to jakiś ćwok w trójmieście o ile pamietam



#35 Arshe

Arshe
  • 800 postów
  • SkądŁódź

Napisano 20 maja 2018 - 09:36

Polecam GreenCell mam od nich baterię do macbooka late 2008 unibody i bateria trzyma naprawdę dobrze. Jestem w stanie obejrzeć dwugodzinny film pełnometrażowy i jeszcze zostaje 25-30% więc naprawdę jest ok.. 


 iPhone 12 mini   iPhone 5s  iPad 8 th  HomePod mini 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych