Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

macOS ciągle robi ten sam backup Time Machine


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 OneGhost

OneGhost
  • 296 postów

Napisano 25 stycznia 2018 - 19:07

Mam jakiś problem z Time Machine ustawionym na Time Capsule. Codziennie widzę, że robi się update na 19,95GB. Update się skończy, a po kilku godzinach już przy następnym od nowa ta sama ilość. Jeśli ręcznie odpalę zaraz po skończeniu to tak się nie dzieje. Da się jakoś sprawdzić co to za pliki są tak bez przerwy kopiowane?



#2 pedros

pedros
  • 1 392 postów
  • SkądWAW, PL

Napisano 25 stycznia 2018 - 19:35

https://superuser.co...in-macos-sierra

 

Nie masz tam może jakiejś wirtualki? Jak kiedyś zapomniałem odznaczyć w Parallels Desktop backup maszyny z Windowsem, to każda, najmniejsza zmiana skutkowała kopiowaniem jej od nowa do TM…



#3 OneGhost

OneGhost
  • 296 postów

Napisano 25 stycznia 2018 - 19:45

https://superuser.co...in-macos-sierra

 

Nie masz tam może jakiejś wirtualki? Jak kiedyś zapomniałem odznaczyć w Parallels Desktop backup maszyny z Windowsem, to każda, najmniejsza zmiana skutkowała kopiowaniem jej od nowa do TM…

Mam wirtualną maszynę z windows 10 na Parallels, ale to nie to, bo jest odznaczona w Time Machine i bardzo rzadko ją włączam, na pewnie działo się tak bez włączenia jej.



#4 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 26 stycznia 2018 - 09:43

Spróbuj wyłączyć to bezpośrednio w Parallels (ustawienie per maszyna jeśli dobrze pamiętam) a nie w ustawieniach wykluczania folderu w ustawieniach Time Machine.



#5 OneGhost

OneGhost
  • 296 postów

Napisano 26 stycznia 2018 - 11:55

Spróbuj wyłączyć to bezpośrednio w Parallels (ustawienie per maszyna jeśli dobrze pamiętam) a nie w ustawieniach wykluczania folderu w ustawieniach Time Machine.

W Parallels też jest to zaznaczone, nawet było domyślnie. Nie wydaje mi się, że chodzi tutaj o Parallels, bo ostatnio włączałem go ponad tydzień temu, a poza tym Windows 10.pvm zajmuje więcej - 37,86 GB. Da się jakoś sprawdzić jakie pliki są kopiowane podczas backupu i posortować je po rozmiarze?



#6 pedros

pedros
  • 1 392 postów
  • SkądWAW, PL

Napisano 26 stycznia 2018 - 12:06

Da się jakoś sprawdzić jakie pliki są kopiowane podczas backupu i posortować je po rozmiarze?

Da się. Masz odp. w linku parę postów wyżej.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych