Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

AirDrop nie działa na MacBooku i iPhone


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 bielin

bielin
  • 653 postów

Napisano 24 stycznia 2018 - 13:07

Posiadam iPhona X i MacBooka. Wersja 10.12.6 Sierra. Próbowałem wielu opcji ale żadna z nich nie działa, nadal nie mogę wysłać zdjęcia ani z iPhone ani z MacBooka, za pomocą AirDrop. Bluetooth i Wi-Fi mam włączone w urządzeniach. W preferencjach MacBooka mam zaporę sieciową wyłączoną i w iPhone Personl hotspot mam wyłączony. W iPhone mam AirDrop ustawiony na wszyscy a w MacBooku nawet opcja ta mi się nie pokazuje. Jedynie widać napis: AirDrop umożliwia natychmiastowe udostępnianie rzeczy… 

Czy jest coś jeszcze co powinienem zrobić? Dziękuje za pomoc.



#2 Matheo2000

Matheo2000
  • 1 postów

Napisano 24 stycznia 2018 - 13:25

Z którego roku jest Macbook?



#3 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 24 stycznia 2018 - 13:42

Na Mac pod napisem AirDrop umożliwia natychmiastowe udostępnianie rzeczy… masz na niebiesko "pozwól mnie wykrywać:" czy jakoś tak. Ustaw na wszystkim.

 

Poza tym - restart kompa i telefonu próbowałeś?

 

i Przyda się info dokładnie co to za komputer (rocznik).



#4 bielin

bielin
  • 653 postów

Napisano 24 stycznia 2018 - 14:02

Wielkie dzięki imrik. Niestety, problem mam nadal. Posiadam MacBook Pro Early 2011. Aktualnie wersja 10.12.6 Sierra. Gdy korzystam z opcji AirDrop, jedynie pokazuje się napis: AirDrop umożliwia natychmiastowe udostępnianie rzeczy osobom znajdującym się w pobliżu. Aby udostępnić rzecz innej osobie, która używa Maca, poproś ją o przejście do AirDrop w Finderze.



#5 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 24 stycznia 2018 - 15:21

Na tym komputerze nie działa AirDrop z iOS. Tylko między komputerami. Nowsze komputery muszą korzystać z opcji "szukaj starszego maka" aby wykryć tego Twojego.


Użytkownik imrik edytował ten post 24 stycznia 2018 - 15:22


#6 bielin

bielin
  • 653 postów

Napisano 25 stycznia 2018 - 17:46

Wielkie dzięki imrik. Już mam w planie zakupić iMaca 27. Ciekaw jestem co jeszcze w moim starym MacBooku nie działa. Szkoda mi go wyrzucać bo to ostatnia wersja z matowym ekranem i 17 cali.



#7 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 26 stycznia 2018 - 09:22

Większość continuity Ci nie działa na MacBooku bo za stary bluetooth.

https://www.apple.co...cos/continuity/






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych