Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

HomePod - co o nim myślicie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
110 odpowiedzi w tym temacie

#101 fyma

fyma
  • 93 postów

Napisano 02 marca 2019 - 22:09

Udalo sie komus przeslac dzwiek  z macbooka ( z youtuba , pandory ... )  na 2,3 lub 4 homepody jednoczesnie bez uzywania jakiegokolwiek softu w stylu Airfoil ?

 

hp.png



#102 Mirek 59

Mirek 59
  • 398 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 15 marca 2019 - 20:25

To jest taka możliwość ?

#103 fyma

fyma
  • 93 postów

Napisano 16 marca 2019 - 00:55

Z Airfoil nie ma zadnego problemu sluchac na 2, 3 , 4  ..... homepodach 

 

af.png[


  • iKnow lubi to

#104 iKnow

iKnow
  • 949 postów
  • SkądPoznań

Napisano 28 czerwca 2019 - 13:57

Niech odpali Spotify, to będzie fajnym głośnikiem, jeśli ktoś nie chce innych firm z AirPlay 2


Pozdrawiam


#105 masi0

masi0
  • 332 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 października 2019 - 15:07

komus dziala sluchanie stacji polskich stacji radiowych?



#106 evelan

evelan
  • 17 postów
  • SkądWrocław

Napisano 02 października 2019 - 17:54

Nie działają, a dziwne bo w TineIn są i z krajów które są niewspierane stacje działają normalnie (np. Białoruś czy Ukraina)

rMBP15 2015


#107 Bad_Boy

Bad_Boy
  • 540 postów
  • SkądGermany

Napisano 25 marca 2021 - 21:24

Mam pytanie do użytkowników 2 Home Podow- możesz np z iPhona z App YouTube puścić muzykę w stereo?

A z iMaca? tzn z przeglądarki z YouTube?
Uciesze się jeżeli mi odpowiecie.
Pozdrawiam serdecznie
 


 iPhone 15 Pro 256 GB  iMac 21.5 Retina 


#108 arcoss

arcoss
  • 97 postów

Napisano 28 marca 2021 - 15:09

Stereo tylko w Apple Music. Niby w którejś aktualizacji Big Sur'a ma być (jest?) możliwość używania mini HomePodó'w w stereo, ale potwierdzić tego nie mogę, bo cały czas jestem jeszcze na Catalinie.


 Mac Mini 2020 i7/16GB/256GB * DELL U3415W *  MacBook Air M1 16GB/512GB *  iPhone 12 Pro *  iPad Pro 11' (2020) *  iWatch 6 SteelSeries *  AirPods Pro *  Apple TV 4K *  2x HomePod Mini


#109 Bad_Boy

Bad_Boy
  • 540 postów
  • SkądGermany

Napisano 02 kwietnia 2021 - 09:56

Dostałem info od jednego użytkownika ze z App YouTube z iPhona/iiPada pójdzie stereo na 2 HomePodach.

 iPhone 15 Pro 256 GB  iMac 21.5 Retina 


#110 Kamil Banaszek

Kamil Banaszek
  • 2 postów

Napisano 27 czerwca 2021 - 19:33

To noże ja powiem ciutke o tym sprzęcie bo aktualnie od miesiąca mam oba głośniki Homepod Mini.

Zacznijmy od tego tego żeby była jasnośc że to jest "przedłużenie" głośników w iMac czy MacMini etc. Wiec nie spodxziewajcie się walącego basu.
Natomiast czy brzmi to dobrze? TAK! Ale to zależy od akustyki i położenia.

Wg moich testów jesli głośnik stoi na półce na wysokosci naszej głowy, "łupie" całkiem przyjemnie. Jesli stoi na biurku, gra super czysto i czasem ma sie wrażenie jakby gdzie sjeszcze ukrywał sie jakis głośnik bo to niemożliwe żeby grał tak przestrzennie.

Natomiast po podłączeniu drugiego czyli tzw StereoPair gra to FENOMENALNIE ładnie! Ja czesto kłąde się na łóżko, wydaje komende Siri com ma mi puscic i zwyczajnie leże. Relaksuje się przy fajnym brzmieniu. Bas jest czysty i bardzo dobrej jakosci. Bo nie dudni! Bo nie stara sie byc lepszy niż jest. Po prostu fajnie pompuje.
Wg testu jego jaka kolwiek słyszalność kończy się na 50hz. Pomiedzy 70 - 120 aż całe biurko drży!
Dźwięk z takiej stereo pary jest na tyle głośny że aż cięzko uwierzy że tak mały głośnik może tak głośno grać. Sam byłem mocno zdziwiony bo mam podłączony do komputera zestaw 2.1 który samodzielnie wytłumiłem 3 rodzajami gabki/pianki i dodam że całą jedną sciane mieszkania mam pokrytą pianką akustyczną. Mam porównanie głośników creative 2.1 z Homepod mini stereo....i.....musze powiedzieć że na głośność homepod zgniata je jak robaka. Bas troche gortzej ale co tu sie dziwić, w subwoferze mam 13cm głośnik basowy w pudle. 

SIRI - to wielu ciekawi. Podstawowa sprawa, jeśli masz podstawowe komunikatywne zdolnosci w jezyku angielskim, faktycznie fajnie skorzystasz z jej możliwosci. Jeśli ldwo dukasz, też sobie poradzisz ale już mniej rzeczy doświadczysz. Jakie to komendy np?

Hey siri my update - czyta wszytkie przypomnienia kalendarz notatki na dany dzień ostatnie nieprzeczytane sms i newsy ze świata.
wake me up at 7:25 - faktycznie budzi
intercom to ......(podajesz nazwe głośnika w domu gdzie ma byc wysłana wiadomosc) i mówisz...... - faktycznie i fajna jakość.
Navigate me to .......(miasto lub lokalizacja) on Iphone - masz właczoną nawigacje na iphonie i juz mozesz wychodzic z domu
hey siri who was bob dylan
hey siri play some hollydays vibes - poszuka jakieś playlisty wakacyjnej
hey siri play sea sounds - i wyciszasz się przy brzmieniu fal morza 
hey siri where is my iphone - i nagle twój iphone pika głośno aż go znajdziesz i potwierdisz że już go masz.

Zaplanowane schematy - automatyzacja
Kiedy iphone połączy sie z moja siecią wifi bo jestem bliżej domu, homepod zaxczyna grać moją zaprogramowaną playliste jaką jest ClassicJazz.
o 7:00 gra medytacyjne dźwięki żebym się łątwiej wybudził ale tylko 30min natomiast pod wieczór dźwięki lasu żebym się wyciszył. wszystko dzieje się automatycznie.

Poprzez sterowanie głosowe można także włączyć światło  domu jeśli macie HomeKit lub np zablokować drzwi etc. 

CENA! - czy w polsce 560zł za głośnik to dużo? Ja osobiście uważąm że raczj tak! ale biorąc pod uwage jego możliwości i możliwosć łączenia w dowolną ilośc grup. Np 4 Homepody w jednym pomieszczeniu.
Ja wiem ze są JBL albo alexa która jest TAŃSZA ALE SERIO TAŃSZA i kolejny argument który uwielbiam "za te pieniadze to można mieć dwa lepsze od xiaomi"....ok to kup.
Natomiast to urządzenie świetnie dogaduje się z całą resztą ekosystemu.



#111 Kamil Banaszek

Kamil Banaszek
  • 2 postów

Napisano 27 czerwca 2021 - 19:35

Udalo sie komus przeslac dzwiek  z macbooka ( z youtuba , pandory ... )  na 2,3 lub 4 homepody jednoczesnie bez uzywania jakiegokolwiek softu w stylu Airfoil ?

 

hp.png

Tak, robisz to w MIDI. Midi znajdsziesz w Aplikacje / Narzędzia . Tam tworzysz grupe urządze. Ale jest to doraźna sprawa bo dużo lepiej jest połączyć je w grupe na iphonie a potem pdtwarzać muzyke np poprzez Apple Music. Jeśli chcesz z youtube, można probować poprzez to ustawienie midi.
Plusem grania z apple music jest że grają i homepod i głośniki w komputerze/wyjsciu słuchawkowym. To samo tyczy sie słuchania np na zestawie 2.1 + airpods pro :D






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych