Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Macbook pro 2015 - stan komputera a liczba cykli baterii


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 neurasthenik

neurasthenik
  • 2 postów

Napisano 05 stycznia 2018 - 15:33

Witam. Jakiś czas temu wygrałem na licytacji allegro macbooka pro early 2015, sprzedajacy określał komputer jako nowy, bez zadraśnięcia, itd. Po niedługim czasie otrzymałem przesyłkę, stan wizualny był OK, co najwyżej niewielkie ryski na obudowie, ale dobra, to nie jest eksponat, lecz maszyna do roboty, i tak prędzej czy później się zarysuje.

 

Problem pojawił się po aktywowaniu systemu. Pierwszą rzeczą, którą zrobiłem to sprawdzenie informacji o sprzęcie i tu zaskoczenie, po bateria posiada prawie 300 cykli ładowania.

Od razu policzyłem, że komputer musiał być użytkowany z półtora roku, przy założeniu że poprzedni właściciel ładował go co dwa dni. 

 

Naszły mnie wątpliwości i zacząłem sprawdzać więcej rzeczy, komputer co prawda wizualnie jest OK, ale zasilacz sprawiał wrażenie mocno sfatygowanego (dużo rysek na obudowie), sprzedający obiecał przesłać mi dowód zakupu macbooka, który wcześniej zakupił w polskim salonie apple, ale otrzymałem tylko jakiś wydruk bez pieczątki i podpisu, jest tam tylko cena za jaką został kupiony i jego parametry.

Kontaktowałem się z tym człowiekiem, on oczywiście wypiera się, że nic nie wiedział o stanie baterii.

Zaczynam się obawiać, że celowo zostałem wprowadzony w błąd.

 

Jest to mój pierwszy macbook i moje pytanie jest takie, czy jest to możliwe, aby nowy sprzęt ze sklepu miał takie zużycie baterii? 



#2 tomciar

tomciar
  • 175 postów

Napisano 10 stycznia 2018 - 08:13

No oczywiscie ze niemożliwe, niestety ktoś Cię oszukał. Zainstaluj program coconut battery i tam bedziesz mial wiecej informacji na temat baterii oraz macbooka. Czy macbook jest jeszcze na gwarancji Apple? Sprawdzisz po numerze seryjnym macbooka na stronach Apple.
Allegro to najgorsze miejsce do kupienia sprzetu Apple. Wiem bo zanim kupilem nowego macbooka probowalem dwa razy kupic "idealne" sztuki na allegro i dwa razy mnie oszukano. Ileż ja sie nawk......łem :(

#3 cobytuwpisać-945fbb9a76

cobytuwpisać-945fbb9a76
  • 454 postów

Napisano 10 stycznia 2018 - 12:33

Early 2015 nowy? mała szansa, prawdopodobnie sprzedający podkoloryzował w opisie aukcji (oszukał)

ciesz się jeżeli jedyny problem to licznik baterii, bo po jakimś czasie może wyjść więcej "niespodzianek"

sprawdzałeś po nr seryjnym stan gwarancji? to powinno rozwiać wątpliwości, jeśli jest po gwarancji oddaj

go po prostu I nie czekaj na inne problemy,



#4 douglas

douglas
  • 613 postów

Napisano 10 stycznia 2018 - 13:51

300 cykli to porządnie używany a nie nowy, żądaj zwrotu kasy albo zgłaszaj na allegro bo to ewidentne oszustwo...



#5 kruku93

kruku93
  • 245 postów

Napisano 10 stycznia 2018 - 16:50

Dokup Apple Care i za 2 lata idź po nową baterie. Problem solved


Użytkownik kruku93 edytował ten post 10 stycznia 2018 - 16:54

 Mac Mini'11,  rMBP 2015 '13 i7 16gb  iPhone XS  iPad 4 32GB  iPod Shuffle 4gen


#6 birkof86

birkof86
  • 14 postów

Napisano 10 stycznia 2018 - 17:12

Powiedz proszę czy przy zakupie tego sprzętu nie patrzyłeś na jego specyfikacje a co za tym idzie ilość cykli baterii, mam wrażenie że najważniejszy dla Ciebie był wygłąd zewnętrzny tego sprzętu a nie to co ma w środku, mam rację?



#7 kruku93

kruku93
  • 245 postów

Napisano 10 stycznia 2018 - 17:20

Z tymi cyklami to też chyba nie dokońca jest jak powinno być. W poprzednim Macbooku miałem 118 po wyjęciu z pudełka. Wytrzymała 3 lata ;-) ~990 cykli


 Mac Mini'11,  rMBP 2015 '13 i7 16gb  iPhone XS  iPad 4 32GB  iPod Shuffle 4gen


#8 neurasthenik

neurasthenik
  • 2 postów

Napisano 11 stycznia 2018 - 00:03

Niestety nie patrzyłem na specyfikację, bo przedmiot został wystawiony jako nowy. Ten komputer posiada już applecare (jak poinformował mnie sprzedawca), tylko że nie mogę sprawdzić statusu gwaranacji na stronie checkcoverage.apple.com, bo nie znam daty zakupu komputera. Moim zdaniem powinna ona się znajdować na dowodzie zakupu, ale tak jak pisałem w pierwszym poście, otrzymałem tylko jakiś wydruk bez pieczątek, który moim zdaniem nie przypomina rachunku ze sklepu.

Jedynie na stronie appleserialnumberinfo.com jego status widnieje jako "supported".



#9 tuteraz

tuteraz
  • 35 postów
  • SkądBest, Netherlands

Napisano 11 stycznia 2018 - 03:22

Jeśli nie masz dowodu zakupu, to tak jakbyś nie miał gwarancji u producenta. Przywróć komputer do stanu w którym go otrzymałeś i zgłoś na Allegro oszustwo. Tym bardziej, że według prawa, jakikolwiek przedmiot zakupiony przez internet, masz prawo zwrócić, nie podając żadnej przyczyny w ciągu 14 dni kalendarzowych od dnia dostarczenia przedmiotu. Jest to prawo o zakupie na odległość czy jakoś tak. Więc sprzedawca mimo, że jest osobą fizyczną a nie prawną ma obowiązek przyjąć zwrot oraz zwrócić pieniądze. Co innego, gdybyś pojechał osobiście po niego - wtedy "widziały gały, co brały". 

 

Najlepiej takie rzeczy zakupywać u sprawdzonych sprzedawców, takich jak zarejestrowane działalności gospodarcze (wtedy jako sprzedawca - sklep, ma obowiązek udzielić Ci 2 lat gwarancji na zakupiony towar - mimo, że jest używany - w ramach gwarancji konsumenckiej) lub dobrze ocenianych użytkownikach serwisu Allegro.


| M. Kaczmarek | Apple MacBook Pro 2017 13" A1708


#10 rzymcio9

rzymcio9
  • 95 postów

Napisano 11 stycznia 2018 - 07:39

No właśnie to tak nie działa, prawo do zwrotu bez podawania przyczyny przy zakupie na odległość dotyczy wtedy, gdy przedmiot został zakupiony w sklepie, w przypadku osoby prywatnej to prawo nie obowiązuje. W każdym razie ja bym otworzył spór na Allegro.
  • makemymind lubi to

MacBook Pro 13 Touch Bar 2016 i5 8GB 512 SSD

iPhone X 64GB Black


#11 makemymind

makemymind
  • 706 postów
  • SkądPoznań

Napisano 11 stycznia 2018 - 08:59

Jeśli nie masz dowodu zakupu, to tak jakbyś nie miał gwarancji u producenta. Przywróć komputer do stanu w którym go otrzymałeś i zgłoś na Allegro oszustwo. Tym bardziej, że według prawa, jakikolwiek przedmiot zakupiony przez internet, masz prawo zwrócić, nie podając żadnej przyczyny w ciągu 14 dni kalendarzowych od dnia dostarczenia przedmiotu. Jest to prawo o zakupie na odległość czy jakoś tak. Więc sprzedawca mimo, że jest osobą fizyczną a nie prawną ma obowiązek przyjąć zwrot oraz zwrócić pieniądze. Co innego, gdybyś pojechał osobiście po niego - wtedy "widziały gały, co brały". 

 

Najlepiej takie rzeczy zakupywać u sprawdzonych sprzedawców, takich jak zarejestrowane działalności gospodarcze (wtedy jako sprzedawca - sklep, ma obowiązek udzielić Ci 2 lat gwarancji na zakupiony towar - mimo, że jest używany - w ramach gwarancji konsumenckiej) lub dobrze ocenianych użytkownikach serwisu Allegro.

 

I po co się wypowiadasz o czymś o czym nie masz pojęcia. Tylko wprowadzasz ludzi w błąd.



#12 rzymcio9

rzymcio9
  • 95 postów

Napisano 11 stycznia 2018 - 09:59

I po co się wypowiadasz o czymś o czym nie masz pojęcia. Tylko wprowadzasz ludzi w błąd.

 

Uściślając, jeżeli nie masz dowodu zakupu, to wcale nie oznacza, że nie masz gwarancji u producenta i Apple jest tutaj doskonałym przykładem, gdzie w większości wypadków gdy jest potwierdzona data zakupu, karta gwarancyjna, czy też faktura/paragon nie są potrzebne, a jeżeli serwis uprze się na owym dokumencie, to wystarczy pójść do innego autoryzowanego serwisu, który nie będzie potrzebował żadnych dokumentów.

 

Dzielenie na osoby prawne i fizyczne trochę mija się z celem, człowiek prowadzący jednoosobową działalność gospodarcza nie zatrudniając jednocześnie żadnego pracownika jest osobą fizyczną, a nie prawną, a mimo to polityka dotycząca zwrotów obejmuje go tak samo, jak każdy inny zarejestrowany sklep.

 

Czy mogę odstąpić w ustawowym terminie 14 dni od umowy kupna towaru z licytacji na portalu aukcyjnym (np. Allegro)?

 

 

Ustawa o prawach konsumenta nie przewiduje w tym zakresie wyłączenia, dlatego w sytuacji, kiedy sprzedawcą będzie przedsiębiorca (a nie osoba fizyczna nieprowadząca działalności gospodarczej), a nabywcą konsument, temu ostatniemu będzie przysługiwało prawo odstąpienia od umowy w terminie 14 dni.

 
 

Sklep nigdy nie ma obowiązku udzielać 2 letniej gwarancji na sprzęt, ciąży na nim odpowiedzialność za sprzedaż produktu (produkt w chwili sprzedaży nie może posiadać żadnych ukrytych wad), udzielenie gwarancji jest dobrowolne. Reklamacja z tytułu rękojmi jest prawem konsumenta, sklep nie musi wystawiać żadnego dokumentu, ani rękojmi udzielać, ponieważ jest to prawo konsumenta, coś co dzieje się z automatu.

 

Odpowiedzialność za wady sprzedawanego towaru, czy to nowego, czy używanego są takie same. Wyjątek stanowią produkty, których cena odbiega od standardowej z powodu owej wady i o tej wadzie kupujący wie od sprzedawcy w chwili zakupu, wtedy nie może reklamować produktu z powodu właśnie tej wady.

 

Jeżeli kupujemy od osoby prywatnej, nie posiadającej żadnej działalności gospodarczej, to odpowiedzialność za wady produktu, o których kupujący nie wiedział w chwili zakupu, trwa przez okres 12 miesięcy od daty zakupu, w przypadku gdy sprzedający jest firmą, odpowiedzialność rośnie do okresu 24 miesięcy.

 

 

Żeby nie było za dużo spamu - do autora tematu:

Produkt, który zakupiłeś posiada pełną listę ukrytych wad takich jak zużycie baterii wskazujące na to, że produkt nowy wcale nowym nie był, zadrapania na obudowie, o których sprzedający nie poinformował w chwili zakupu. Powinieneś otworzyć spór na Allegro i napisać wiadomość do sprzedającego, jeżeli zakupiłeś ten przedmiot od przesiębiorcy, masz 2 miesiące od momentu wykrycia wady na poinformowanie o tym fakcie sprzedającego, jeżeli jednak nie jest on przedsiębiorcą, okres zmniejsza się do 1 miesiąca. Jeżeli spór na Allegro nie pomoże, trzeba będzie to zgłosić na policje.


MacBook Pro 13 Touch Bar 2016 i5 8GB 512 SSD

iPhone X 64GB Black





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych