Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Program Mail nie filtruje niechcianej poczty.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 wiesiek3d

wiesiek3d
  • 401 postów

Napisano 31 grudnia 2017 - 13:02

Witam, w pracy mam program do poczty Mozilla THUNDERBIRD i tam super usuwa mi niechciane maile, tak  ze tych normalnych mam około 500 na każdą skrzynkę, a mam ich 4.

Jakiś czas temu kupiłem Macbooka, i dzisiaj podłączyłem sobie wszystkie wszystkie skrzynki pocztowe no i niestety maili mam ze 20 tys i taki bałagan, ze sie w głowie nie miesci :( Można jakoś ustawić , żeby system sam rozpoznał niechciane i usunął ?? Pozdrawiam


IP 14 Pro Max/ AW Ultra 

MB Pro 14/ IMAC 24/ IPAD PRO M1


#2 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 636 postów
  • Płeć:

Napisano 31 grudnia 2017 - 13:23

Menu Mail -> Preferencje -> zakładka "Poczta niechciana" -> Włącz filtrowanie....

Tam jest kilka dodatkowych opcji, możesz poeksperymentować. Jednak w praktyce filtrowanie spamu na ogół odbywa się na poziomie serwerów pocztowych a nie na klientach. Tam są dostępne różne narzędzia umożliwiające ustalenie, czy mail pochodzi z wiarygodnego serwera, z właściwej domeny itd. Jeżeli dostajesz tak dużą ilość spamu, to najpewniej Twój dostawca poczty tego nie skonfigurował zbyt dobrze. Warto porozmawiać z administratorem/rozważyć zmianę dostawcy tej usługi.


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 31 grudnia 2017 - 13:24

  • wiesiek3d lubi to

#3 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 758 postów

Napisano 31 grudnia 2017 - 14:54

A może Mozzilla nie usuwała tylko chowała? Ja jakiś czas temu zrobiłem krucjatę antyspamową. "Legalny" spam ma zwykle opcję wypisania się - zawsze to robię, choć dla spamowych bandytów może to być in informacja, że konto jest aktywne i zachęta. Poza tym zacząłem płacić za onet poczta i przynajmniej oni nie wysyłają. Do tego filtrowanie...


  • wiesiek3d lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych