Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

UWAGA na aplikację Live Wallpapers Lite lub Live Wallpapers Free


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Kamil xRey

Kamil xRey
  • 1 postów

Napisano 14 grudnia 2017 - 20:21

Witam wszystkich,
kilka dni temu (11 grudnia 2017) pobrałem tą aplikację Live Wallpapers Lite. Pobrałem za jej pomocą jedną tapetę Live i więcej jej nie używałem. Jakie było moje zdziwienie kiedy dzisiaj odkryłem na swoim koncie brak 89,99 zł, które pobrał iTunes (tytuł pobrania ITUNES.COM/BILL 0080044xxxxx IE). Kasa została pobrana 24 godziny po pobraniu aplikacji.
Teraz aplikacja nazywa się Live Wallpapers Lite gdy ją pobierałem nazywała się Live Wallpapers Free.
Zerknąłem w historię zakupów i wygląda to tak:

Pobranie aplikacji:

Free.jpg

Zmiana nazwy aplikacji i pobranie środków z konta bez autoryzacji:
IMG_1228.jpg

W historii zakupów nagle jak widać na w/w screenie jest napisane (Automatic Renewal) w aplikacji o tym cisza.

 

Teraz pytania:
Czy mogę to jakoś zareklamować ?
Czy odinstalowanie aplikacji uchroni mnie przed dalszym pobieraniem opłat ?
Czy teraz w appstore jest tak, że aplikacje bez pytania mogą pobierać dodatkowe (automatyczne) subskrypcje bez pytania ?

 

Mam na przykład nawigację NAVIGON Europe i tam oczywiście z poziomu aplikacji mogę dokupić dodatki, ale jest to jasno pokazane, co kupuję, na jaki okres itd. Poza tym przed kupnem muszę autoryzować zakup odciskiem palca albo hasłem. W tym Live Wallpapers Free nic takiego nie miało miejsca. Czy to teraz normalne czy to jakiś przekręt?

Dajcie znać co robić. Jeszcze mnie nie powaliło żeby płacić jakiekolwiek pieniądze za aplikację, która w nazwie ma Free, nie mówiąc już o tym, że za jakąkolwiek tapetę na iPhone 89,99 zł to lekka przesada.


Pozdrawiam






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych