Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

"Oryginalna" bateria na Allegro - możliwe?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 grudnia 2017 - 00:07

Krótka piłka do speców. Czy baterie do 6s sprzedawane po 50-100 zł na Allegro opisane jako oryginalne z gwarancją mogą rzeczywiście być oryginalne czy tak jak w przypadku LCD dostaniemy jakiś szajs?

MacBook Pro (13-calowy, 2017 r.)

iPhone 14 Pro


#2 aquatarion

aquatarion
  • 962 postów
  • SkądZabrze

Napisano 13 grudnia 2017 - 10:04

Najpewniej wymienić u autoryzowanego sprzedawcy, na allegro wystawiają po 100 zł te same baterie, które inni sprzedają po 20 zł. Ja np kupiłem w tym sklepie https://espares24.com/ 3 baterie, do dziś telefony działają tak jak powinny.



#3 Najwyzszy

Najwyzszy
  • 665 postów
  • SkądStrzegom

Napisano 13 grudnia 2017 - 10:18

Kup sobie zestaw od iFixit. Bedziesz pewny co do jakosci. 



#4 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 grudnia 2017 - 10:34

W espares już wcześniej patrzyłem, ale w tej chwili nie mają i będą mieli dopiero po świętach. U nich bateria kosztuje 43 zł, na Allegro jest mnóstwo też "oryginalnych" w tej cenie. Po czym poznać, że baterię warto lub nie warto kupić? Nie mogę czekać do stycznia.

MacBook Pro (13-calowy, 2017 r.)

iPhone 14 Pro


#5 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 15 grudnia 2017 - 00:22

W espares już wcześniej patrzyłem, ale w tej chwili nie mają i będą mieli dopiero po świętach. U nich bateria kosztuje 43 zł, na Allegro jest mnóstwo też "oryginalnych" w tej cenie. Po czym poznać, że baterię warto lub nie warto kupić? Nie mogę czekać do stycznia.

Nowe oryginały Apple to tylko w autoryzowanych serwisach Apple.

Jak ktoś inny sprzedaje baterię jako "oryginał" Apple to masz do czynienia z podróbką (lepszą lub gorszą ale podróbką).

W ogóle jeżeli ktoś "sprzedaje" baterię (a nie usługę wymiany) to nie jest to nowy oryginał baterii.

Jeżeli oryginał jest dla Ciebie za drogi to możesz próbować z zamiennikami (nie mylić z podróbkami), czyli produktami w których ktoś podpisał się swoją marką i za nią gwarantuje, a ponadto ma stosowne ubezpieczenie (które w razie potrzeby pokryje uszczerbki w Twoim mieniu spowodowane wadliwym produktem) .


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#6 Wyrzyk

Wyrzyk
  • 26 postów

Napisano 29 grudnia 2017 - 23:30

A jaki jest koszt wymiany baterii w 6s+ ?? i czy ta obniżka dotyczy też PL http://pclab.pl/kom90775.html ??



#7 Emej

Emej
  • 1 161 postów
  • SkądWrocław

Napisano 29 grudnia 2017 - 23:32

Jeszcze Apple nie przedstawiło szczegółów tej akcji.

MBP Retina 15 2014 | iP X Space Gray | Apple Watch S4 | Airpods Pro


#8 swiatek94

swiatek94
  • 450 postów

Napisano 31 grudnia 2017 - 18:17

Jedyny oryginał jaki jesteś w stanie kupić, to ten z demontażu telefonu. Jest kilka aukcji gdzie ludzie sprzedają takie baterie, czasami nawet nowe mające 1-2 cykle ładowania, ale kosztują 80-100zł. Moim zdaniem warto zapłacić tyle za taką baterie, bo masz pewność, że to oryginał.

A co do większości tych oryginałów, to niestety są to podróbki.

Możliwe, że na aliexpress czy innych tego typu stron kupisz baterię produkowaną w tej samej fabryce co baterie apple i takie też powinny zdać egzamin, bo to są te same komponenty i ten sam proces produkcji, ale nigdy nie zamawiałem, więc nie doradzę.


Użytkownik swiatek94 edytował ten post 31 grudnia 2017 - 18:50





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych