Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Nie można zbootować w OSX po restarcie z Win 10 (Boot Camp).


Najlepsza odpowiedź M1CH43L , 03 stycznia 2024 - 23:44

Nie wiem czy ktoś ma problem z tym jeszcze, ale ja miałem przez ostatnie 2 dni na Macmini 2014. Udało się rozwiązać to w 100% i windows śmiga sobie. Również żadna z powyższych sugestii nie była trafna, ale może to co ja zrobiłem się komuś przyda i jego problem rozwiąże.

Po zalogowaniu do Windowsa(w tym wypadku 10) kolejno: ten komputer > programfilesx86 > applesoftwareupdate > odpalamy > instalujemy aktualizacje, które pobierze(w tym update do boot camp) i działa wszystko. Boot camp panel kontrolny i wychodzenie do MacOS. Czego chcieć więcej? Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Sebastian Sendor

Sebastian Sendor
  • 1 postów

Napisano 11 grudnia 2017 - 11:15

Cześć.

Mam zainstalowany Windows 10 poprzesz bootcamp. Nigdy nie miałem problemów, żeby zrestartować system z powrotem do OSX, lecz tym razem, pomimo używania opcji "Restart in OSX" za każdym razem tylko restartuje windowsa. W oknie asystenta bootcamp nie widać w ogóle systemu OSX. Proszę o pomoc.



#2 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 11 grudnia 2017 - 14:46

Klawisz „x” przy rozruchu (no albo „option”) też nie pomaga?
https://support.appl.../pl-pl/HT201255

Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#3 Marek M

Marek M
  • 1 postów

Napisano 14 grudnia 2017 - 09:21

Klawisz „x” przy rozruchu (no albo „option”) też nie pomaga?
https://support.apple.com/pl-pl/HT201255

ja mam ten sam problem co kolega, ale na własne życzenie sobie spaprałem:/

Brakowało m już miejsca na dysku mac i chciałem zabrać z partycji gdzie jest win i w zasadzie 1 program. Z narzędzi mac nie mogłem tego zrobić, więc zalogowałem się do win i podzieliłem partycję.

 

I teraz uruchamia mi sie tylko winda bez możliwości wybrania dysku (wciskam alt). Podobnie nie działa cmd+R,  w momencie ponownej instalacji nie widzi dysku na którym mógłby postawić system.

 

Jakieś sugestie?



#4 asdf123

asdf123
  • 34 postów

Napisano 02 stycznia 2018 - 12:27

Mi pomaga "option" na klawiaturze, pokazuje partycje z których można bootować. Wydaje mi się że Apple jeszcze nie zrobiło wsparcia Bootcamp po przesiadce na APFS.



#5 John Sherridan

John Sherridan
  • 249 postów
  • Płeć:

Napisano 03 stycznia 2018 - 07:08

 Wydaje mi się że Apple jeszcze nie zrobiło wsparcia Bootcamp po przesiadce na APFS.

 

Bootcamp to niedopracowana proteza, w wszystkie applowskie wynalazki tzw. Rev.A. m.in. APFS to pole do popisu dla darmowych betatesterów.


Mac Mini Late 2012 i7/128SSD/1TB HDD/16GB-High Sierra, MacBook Pro 13" Mid 2009 C2D 2.26GHz/500GB HDD/8GB-El Capitan, iPhone 6 Plus-iOS 11


#6 Inventer89

Inventer89
  • 232 postów

Napisano 25 września 2018 - 10:44

Mam to samo, co jakiś czas logowałem się na macOS, a teraz nie da rady. Wydaje mi się, że coś mogła napsuć jedna z dużych aktualizacji Windows 10.



#7 mateusz4671

mateusz4671
  • 2 postów

Napisano 21 marca 2019 - 11:17

Witam chciałem odświeżyć wątek czy ktoś z was znalazł rozwiązanie tego problemu? Na komputerze, który mam występuje jeszcze taki problem, że podczas uruchomionego systemu windows 10 kiedy chcę wrócić przez bootcampa do mac os X otrzymuje komunikat ,,nie udało się odnaleźć woluminu startowego systemu OS X. Mam wgrany system mac os x sierra na pendrivie zrobiony przez Transmac, ale komputer go nie widzi. Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam



#8 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 758 postów

Napisano 21 marca 2019 - 12:16

A ten pendrive w ogóle działał? Coś słyszałem, że zewnętrzny nośnik startowy musi być dyskiem (SSD lub HDD) ale nie pendrive.

#9 pedros

pedros
  • 1 392 postów
  • SkądWAW, PL

Napisano 21 marca 2019 - 13:48

A ten pendrive w ogóle działał? Coś słyszałem, że zewnętrzny nośnik startowy musi być dyskiem (SSD lub HDD) ale nie pendrive.

Nie musi.



#10 mateusz4671

mateusz4671
  • 2 postów

Napisano 26 marca 2019 - 20:50

Pendrive nie widzi dysk ponieważ cały dysk jest w systemie windows 10, a pendrive w systemie mac OS X

 

Problem rozwiązany:

1)wchodzimy w odzyskiwanie macOS

2)narzędzie dyskowe

3)usuwamy partycje i tworzymy nową partycje dysku mac OS X

4)instalujemy mac OS X

 

Wszystko chodzi ok.



#11 tuteraz

tuteraz
  • 35 postów
  • SkądBest, Netherlands

Napisano 08 czerwca 2019 - 15:24

@mateusz4671 - nie trzeba reinstalować MacOS, ponieważ MacOS nie ma błędów, nawet jeśli używamy go z partycją z Windowsem. Problemem w tych sytuacjach wydaje się być "BIOS" urządzeń od Apple. Wystarczy zresetować pamięć VRAM i uruchomić komputer z naciśniętym klawiszem "option" - nie ma innego wyjścia, niż zadziałać, sam miewam podobny problem i zawsze działa. Bez sensu jest przywracać kopię z Timemachine lub robić niewiadomo jak długie recoverym, skoro nie jest winowajcą system.

 

Pozdrawiam.

 

PS. Link jak zresetować pamięć VRAM:

https://support.appl.../nl-nl/HT204063

 

W niektórych przypadkach trzeba też zresetować sterownik SMC (w jakich przypadkach koniecznie, jest napisane w linku):

 

https://support.appl.../pl-pl/HT201295


| M. Kaczmarek | Apple MacBook Pro 2017 13" A1708


#12 M1CH43L

M1CH43L
  • 2 postów

Napisano 03 stycznia 2024 - 23:44   Najlepsza odpowiedź

Nie wiem czy ktoś ma problem z tym jeszcze, ale ja miałem przez ostatnie 2 dni na Macmini 2014. Udało się rozwiązać to w 100% i windows śmiga sobie. Również żadna z powyższych sugestii nie była trafna, ale może to co ja zrobiłem się komuś przyda i jego problem rozwiąże.

Po zalogowaniu do Windowsa(w tym wypadku 10) kolejno: ten komputer > programfilesx86 > applesoftwareupdate > odpalamy > instalujemy aktualizacje, które pobierze(w tym update do boot camp) i działa wszystko. Boot camp panel kontrolny i wychodzenie do MacOS. Czego chcieć więcej?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych