Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Używany Macbook do pracy DJ'a


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 KryzPL

KryzPL
  • 7 postów

Napisano 10 grudnia 2017 - 11:44

Witajcie!

 

Trafiłem do Was z filmiku na YouTubie, ponieważ przeglądałem filmiki czy warto i jak dobrze kupić używanego Maca i w jednym z filmików produkcji MyApple powiedziano, że można zasięgnąć tu opinii. 

 

Chciałbym zmienić mój komputer na Maca z powodu przeznaczenia komputera. Jestem DJ'em więc szukam czegoś bardzo stabilnego, niezawodnego oraz ważne jest aby jabłko się świeciło (nie chodzi tu o mnie lecz o mojego potencjalnego klienta, który patrzy na tę sprawę).

 

Potrzebuję laptopa pod program SERATO DJ wymagania: 

 

https://serato.com/dj/downloads

Załączony plik  wymaganie serato dj.jpg   69,63 KB   1 Ilość pobrań

 

 

U mnie w mieście jest na sprzedaż następujący mac ze zdjęcia. Tylko czy 2011 to nie jest za stary sprzęt? Co o nim myślicie? Wizualnie jest świetny lecz chce, aby był to sprzęt niezawodny. Nowe Maci odpadają ze względu na USB 3.0. Potrzebuję USB 2.0.

 

Parametry MACA:

PROCESOR: Intel i5 2x2.30GHZ
GRAFIKA: Intel HD 3000
RAM: 8GB DDR3 CURCIAL
DYSK: SSD 250GB CURCIAL
MATRYCA: LED HD 13"
MEDIA: BT, WIFI, KAMERA, USB, THUNDERBOLT,
SD, MIKROFON, PODŚWIETLANA KLAWIATURA..

Wymieniona bateria 2 cykle

 

Cena: 2400 zł

Załączony plik  mac.jpg   36,55 KB   1 Ilość pobrań

 

Z góry dziękuję za pomoc!

 

Pozdrawiam!

 

 



#2 deejayscream

deejayscream
  • 163 postów
  • SkądWałcz

Napisano 11 grudnia 2017 - 22:50

Mam Serato DJ na Macbooku Pro z 2011 roku,tyle że ja mam procek I7.

Serato śmiga jak szalone,myślę,że nie będziesz miał żadnych problemów na tym,które cchesz kupić.Dysk SSD daje dużo więc bez obaw.



#3 Najwyzszy

Najwyzszy
  • 665 postów
  • SkądStrzegom

Napisano 12 grudnia 2017 - 09:41

 ważne jest aby jabłko się świeciło (nie chodzi tu o mnie lecz o mojego potencjalnego klienta, który patrzy na tę sprawę).

 

 

 

Ty tak serio? 



#4 John Sherridan

John Sherridan
  • 249 postów
  • Płeć:

Napisano 12 grudnia 2017 - 10:15

Ty tak serio? 

 

No tak, jak się jabłko świeci to jesteś już PRO  :D


Mac Mini Late 2012 i7/128SSD/1TB HDD/16GB-High Sierra, MacBook Pro 13" Mid 2009 C2D 2.26GHz/500GB HDD/8GB-El Capitan, iPhone 6 Plus-iOS 11


#5 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 645 postów
  • Płeć:

Napisano 12 grudnia 2017 - 10:25

Możecie sobie drwić. Sam uważam to świecące logo za odpustowy, plastikowy badziew i jest to jedyna rzecz, której z chęcią pozbyłbym się w swoim macu ale rozumiem punkt widzenia autora. Przez klientów DJ-a, którzy mogą reprezentować różne sposoby postrzegania estetyki (celowo unikam bardziej wyrazistych określeń), niekoniecznie takie, które podzielamy, może to być element świadczący (choćby podświadomie i bez obiektywnego sensu) za wyznacznik profesjonalizmu. Taki brutal life.


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 12 grudnia 2017 - 10:25


#6 KryzPL

KryzPL
  • 7 postów

Napisano 13 grudnia 2017 - 09:37

Ty tak serio? 

 

Tak, a czy coś jest w tym dziwnego? Tak już jest i tyle.. Świecące jabłko w tej branży wpływa na "pierwsze wrażenie" 

 

Mam Serato DJ na Macbooku Pro z 2011 roku,tyle że ja mam procek I7.

Serato śmiga jak szalone,myślę,że nie będziesz miał żadnych problemów na tym,które cchesz kupić.Dysk SSD daje dużo więc bez obaw.

 

Dzięki za odpowiedź! Myślę, że same podzespoły do serato są wystarczające lecz bardziej martwi mnie wiek komputera. Czy rocznik 2011 posłuży mi bezawaryjnie jeszcze jakiś czas?



#7 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 645 postów
  • Płeć:

Napisano 13 grudnia 2017 - 10:23

Czy rocznik 2011 posłuży mi bezawaryjnie jeszcze jakiś czas?

Nikt Ci na to wiarygodnie nie odpowie. Komputery w każdym wieku ulegają awarii. Może się zepsuć jutro, za tydzień, za rok lub nigdy.



#8 burczybass-0636a41136

burczybass-0636a41136
  • 473 postów
  • SkądWars i Sawa

Napisano 13 grudnia 2017 - 14:48

Nikt Ci na to wiarygodnie nie odpowie. Komputery w każdym wieku ulegają awarii. Może się zepsuć jutro, za tydzień, za rok lub nigdy.

Podzielam zdanie przedmówcy.

 

Uważam, że bardziej niż o wiek sprzętu (o ile spełnia oczywiście wymagania) trzeba się postarać o backup.

Osobiście wolał bym MBP z 2011 i PC którego "już mam" jako backup (nawet w plecaku), niż nowego MBP.  


Użytkownik burczybass edytował ten post 13 grudnia 2017 - 14:49


#9 KryzPL

KryzPL
  • 7 postów

Napisano 14 grudnia 2017 - 11:18

Rozumiem, a jakbym zadał pytanie o Wasze doświadczenia z Macbookiem z roku 2011 lub podobnym to czy laptop działa cały czas sprawnie i stabilnie czy po aktualizacjach maci z tego roku już sobie nie radzą z tym najnowszym systemem?

 

Wiem, że mechanicznie to już jest loteria czy Mac będzie działał jeszcze rok czy dwa czy kolejne 6 lat.. lecz pytanie o sam system jak chodzi. Czy stabilnie?



#10 burczybass-0636a41136

burczybass-0636a41136
  • 473 postów
  • SkądWars i Sawa

Napisano 15 grudnia 2017 - 03:31

Early 2011 i5 13" (High Sierra).
Dysk SSD, 8gb Ram, nowa bateria.
System działa bardzo dobrze i plynnie.

Logic X działa płynnie i wydajnie (chyba, że użyjemy ciężkich wtyczek / instrumentów)

Qlab (pro. program do zastosowań np. teatralnych) bez problemu z audio i video.

Programy Djskie nie mam pojęcia - bo nie korzystam.

#11 KryzPL

KryzPL
  • 7 postów

Napisano 27 grudnia 2017 - 12:14

Panowie jeszcze jedno pytanko!

Co lepsze?
Nowy macbook air 2017 czy używany macbook pro z 2015 roku? Co będzie lepszym rozwiązaniem?

#12 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 645 postów
  • Płeć:

Napisano 27 grudnia 2017 - 13:09

Lepszy jest MacBook Pro 2015 ale na nowego Aira będziesz miał gwarancję.



#13 KryzPL

KryzPL
  • 7 postów

Napisano 27 grudnia 2017 - 13:28

No właśnie tylko dlatego rozmyślam nad air.
Czy w macbookach pro 2015 można zmieniać dyski, dokładać ram? Czy ewentualnie jak coś padnie można naprawić czy trzeba zmieniać maca? Jak to wygląda od strony serwisu?

#14 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 645 postów
  • Płeć:

Napisano 27 grudnia 2017 - 13:38

No właśnie tylko dlatego rozmyślam nad air.
Czy w macbookach pro 2015 można zmieniać dyski, dokładać ram? Czy ewentualnie jak coś padnie można naprawić czy trzeba zmieniać maca? Jak to wygląda od strony serwisu?

Nie da się dołożyć RAM. Dysk TEORETYCZNIE da się wymienić ale ze względu na absurdalnie wysokie ceny dysków, które pasują do tego komputera, nie jest to opłacalne. Pod tym względem model z 2012 r. pozwala na znacznie więcej.


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 27 grudnia 2017 - 13:38


#15 KryzPL

KryzPL
  • 7 postów

Napisano 28 grudnia 2017 - 13:19

A co z baterią? Jaki jest koszt wymiany baterii mniej więcej?

#16 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 645 postów
  • Płeć:

Napisano 28 grudnia 2017 - 13:24

Nie przesadzasz z tymi pytaniami? Tutaj sprawdzałeś? http://bfy.tw/Flwz



#17 heaverq

heaverq
  • 73 postów

Napisano 28 grudnia 2017 - 17:18

Możecie sobie drwić. Sam uważam to świecące logo za odpustowy, plastikowy badziew i jest to jedyna rzecz, której z chęcią pozbyłbym się w swoim macu ale rozumiem punkt widzenia autora. Przez klientów DJ-a, którzy mogą reprezentować różne sposoby postrzegania estetyki (celowo unikam bardziej wyrazistych określeń), niekoniecznie takie, które podzielamy, może to być element świadczący (choćby podświadomie i bez obiektywnego sensu) za wyznacznik profesjonalizmu. Taki brutal life.

 Wyznacznikiem profesjonalizmu DJ'a jest świecące logo na obudowie komputera, logo które nie ma nic wspólnego z tym czym się zajmuje?

Śmiem podejrzewać że tym klientem jest Pan Wiesław z remizy, mam dwóch znajomych DJ'ów, jeden tylko ma MacBooka i to bez świecącego loga, ale ich profesjonalizm jest doceniany za to jak grają a nie za to co im świeci na obudowie komputera. te jabłko nie ma też nic wspołnego specjalnie z estetyką. To komputer do pracy. Dla mnie to absurd.Omijałbym imprezy u takiego klienta, kryteria ma beznadziejne.


Użytkownik heaverq edytował ten post 28 grudnia 2017 - 17:21

MacBook Pro 13 (Early 2015) | iPhone X 64GB (Space Grey) | AirPods


#18 Sendil

Sendil
  • 140 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 28 grudnia 2017 - 20:00

Ty byś omijał, bo masz wybór.

 

Ktoś stoi w punkcie wymiany sprzetu. Świecące jabłko, jeśli dodaje cokolwiek (nawet postrzeganie klienta), jakkolwiek odpustowo to nie wyglda, jesli jest atutem, warto to wziac pod uwage.

 

Moze autor watku mieszka w nieduzej miejscowosci, gdzie ludzie jeszcze w ten sposob mysla? Moze pracuje w mega drogiej knajpce, gdzie siedzi mnostwo nowobogackich i napis "lenovo" czy "samsung" ich razi, bo nie pasuje do tego czego sie dorobili. Nie wiesz tego. Ja tez tego nie wiem. Moze autor nie moze sobie pozwolic na wybrzydzanie, bo krucho z iloscia klientow. Nie kazdy jest DJ Tiesto, ze moze sobie wybierac.

 

Wez pod uwage inny niz swoj punkt widzenia. Sytuacji jest mnostwo. Tak samo jak opinii ludzi. Nie mozna mowic ogolnie, dajac za przyklad siebie. 


Użytkownik Sendil edytował ten post 28 grudnia 2017 - 20:02


#19 KryzPL

KryzPL
  • 7 postów

Napisano 03 stycznia 2018 - 19:51

 Wyznacznikiem profesjonalizmu DJ'a jest świecące logo na obudowie komputera, logo które nie ma nic wspólnego z tym czym się zajmuje?

Śmiem podejrzewać że tym klientem jest Pan Wiesław z remizy, mam dwóch znajomych DJ'ów, jeden tylko ma MacBooka i to bez świecącego loga, ale ich profesjonalizm jest doceniany za to jak grają a nie za to co im świeci na obudowie komputera. te jabłko nie ma też nic wspołnego specjalnie z estetyką. To komputer do pracy. Dla mnie to absurd.Omijałbym imprezy u takiego klienta, kryteria ma beznadziejne.

 

haha, Słuchaj nikt takich bzdur jak Ty tutaj jeszcze nie napisał... Po pierwsze cytujesz kogoś innego, a piszesz do mnie... Ja nic nie mówiłem o tym, żeby jabłko było wyznacznikiem profeasnonalizmu! Przesiadłem się na maca z powodu, że jest to stabilniejszy system od windowsa - tak z doświadczenia to piszę gdyż miałem już kilka nie fajnych sytuacji i to spowodowane przez system windows. Świecące jabłko które tak bardzo spowodowało, że poniosła Cię fantazja to tylko dodatek, który przy okazji zmiany komputera daje mac...






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych