Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Lista To Do lub Shopping List


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Sara Naruszewicz

Sara Naruszewicz
  • 5 postów

Napisano 09 grudnia 2017 - 23:01

Witajcie,

 

tak jak w temacie chciałabym napisać taki program dokładnie w tym stylu. Wiem, że są filmiki na ten temat, kilka znalazłam, ale żaden mi nie odpowiada. Chodzi o to, że są nijakie. Mi chodzi o taki z suwakiem Switch. Na dole powiedzmy, żeby był plusik dodający kolejną pozycję. W przypadku przełączenia Switch, chciałabym, żeby pozycja się w połowie przekreślała i przenosiła na sam dół wszystkich pozycji. Planuje również mieć opcję tworzenia osobnych list. 

 

Ktoś pomoże?

 

Oczywiście nie chodzi mi o gotowy kod na "kopiuj wklej", ale o rady, wskazówki, użyteczne funkcje itd. Jestem bardzo początkująca i średnio wiem jak się zabrać nie licząc porozmieszczania obiektów w xcode  :D

 

Z góry dziękuję za wskazówki :)



#2 zeelus

zeelus
  • 47 postów

Napisano 11 grudnia 2017 - 13:11

Myślę że możesz zacząć od tego: 

https://developer.ap...opiOSAppsSwift/

Jest kilka kursów na Udamy ale nie wiem jaki będzie poziom trudności. 



#3 Sara Naruszewicz

Sara Naruszewicz
  • 5 postów

Napisano 11 grudnia 2017 - 18:42

 
 
 
Dobra póki co mam coś takiego.
Wiem, że nazwy trochę nie tego, ale musiałam coś łatwego do identyfikacji dla mnie (jeszcze potrafię się zgubić w własnym kodzie) :D ;)
 
Po wpisaniu tekstu w zmiennej wpiszZadanie guzik przycisk ADD musi to pobrać i dodać u góry w polu label z przełącznikiem Switch. Po przełączeniu Switch pozycja powinna się przekreślać i schodzić na sam dół. Dodałam również ScrollView.
 
Jakaś porada jakich funkcji użyć itd? Albo miejsce, gdzie bym mogła znaleźć wskazówki do nich z taką rolą?

:)

Załączone pliki


Użytkownik Sara Naruszewicz edytował ten post 11 grudnia 2017 - 18:42


#4 zeelus

zeelus
  • 47 postów

Napisano 11 grudnia 2017 - 19:26

A nie myślałaś zrobić tego zamiast na UIScrollView to na UITableView. https://developer.ap...kit/uitableview

W kursie który dodałem jest wykorzystana lista to powinno pomóc. 



#5 guziaster

guziaster
  • 40 postów
  • SkądChorzów

Napisano 04 stycznia 2018 - 07:55

Najlepiej na dole dodać sobie pole tekstowe tak, jak masz to zrobione, do tego tableView z pozycjami, które zawierałyby obiekty np Task, które miałyby nazwę oraz stan wykonania. Taką listę musiałabyś przypiąć do tabeli i oznaczać z wnętrza każdego obiektu, które są zrobione, które nie i sterować tymi widokami. Po kliknięciu w switcha w tabeli oznaczałoby taska jako wykonany, zmieniało kolejność obiektów w tabeli i zmieniało UI :) a tak z innej beczki, polecam pisać w języku angielskim jeśli poważnie myślisz o programowaniu i już teraz zacząć od dobrych praktyk typu układanie rzeczy w viewControllerze wg porządku tj zmienne, funkcje z cyklu życia viewControllera (viewDidLoad itp) później inne. Pozwoli Ci to łatwiej odnaleźć się w kodzie przy większej ilości kodu. 



#6 Sara Naruszewicz

Sara Naruszewicz
  • 5 postów

Napisano 18 stycznia 2018 - 20:35

Najlepiej na dole dodać sobie pole tekstowe tak, jak masz to zrobione, do tego tableView z pozycjami, które zawierałyby obiekty np Task, które miałyby nazwę oraz stan wykonania. Taką listę musiałabyś przypiąć do tabeli i oznaczać z wnętrza każdego obiektu, które są zrobione, które nie i sterować tymi widokami. Po kliknięciu w switcha w tabeli oznaczałoby taska jako wykonany, zmieniało kolejność obiektów w tabeli i zmieniało UI :) a tak z innej beczki, polecam pisać w języku angielskim jeśli poważnie myślisz o programowaniu i już teraz zacząć od dobrych praktyk typu układanie rzeczy w viewControllerze wg porządku tj zmienne, funkcje z cyklu życia viewControllera (viewDidLoad itp) później inne. Pozwoli Ci to łatwiej odnaleźć się w kodzie przy większej ilości kodu. 

 

Bardzo dziękuję za rady. Natomiast chyba rzuciłam się na zbyt głęboką wodę, mimo iż z założenia program miał być banalny. Przerobiłam jedną książkę "Swift" z największą uwagą (oczywiście po jej ukończeniu nie czuję się "ekspertem"), aczkolwiek gdy doszło do pisania wymyślonego przeze mnie programu mam problem z najprostszymi rzeczami. Najpierw nadrobię angielski, gdy będę mieć jakieś postępy z chęcią będę kontynuować ten post.

 

Pozdrawiam Wszystkich i dziękuję za każdą uwagę ;)



#7 OneGhost

OneGhost
  • 296 postów

Napisano 19 stycznia 2018 - 08:16

Do nauki polecam kursy Developing iOS 11 Apps with Swift, dostępne za darmo w iTunes:

https://itunes.apple...ft/id1309275316


Użytkownik OneGhost edytował ten post 19 stycznia 2018 - 08:17





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych