Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Autokorekta nie działa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 4funkoczkodan

4funkoczkodan
  • 2 postów

Napisano 08 grudnia 2017 - 14:32

Na wstępie: wiem, że temat był już wałkowany i zainstalowałem sobie biblioteki zgodnie z instrukcjami tutaj: https://myapple.pl/forums/topic/270268-sprawdzanie-pisowni-polski-s%C5%82ownik/?hl=autokorekta
Moim problemem jest jednak to, że słowa nie poprawiają się automatycznie ( pisząc tego posta każdy polski znak tworzę przyciskiem alt ) tak jak dzieje się to w iPhone ( gdzie wpisuje "ogorek" i samo zamienia mi na "ogórek" ),
Mam włączoną opcje Preferencje > klawiatura > tekst > poprawiaj pisownie automatycznie, jednak nie działa.
Czy da się coś z tym zrobić?
dzięki z góry,

#2 Blazkomiszcz

Blazkomiszcz
  • 3 postów
  • SkądKraków

Napisano 07 lutego 2018 - 00:15

Witam,
 
Pojawił się u mnie ostatnio podobny problem z autokorektą, do tej pory działała znakomicie, pewnego razu po prostu przestała pracować, nie poprawia żadnych słów, lub robi to tylko wybiórczo i za każdym razem inaczej, sprawdzanie pisowni również nie działa. Wszystkie opcje w podmenu 'klawiatura' są aktywne, a mimo to nie działa. Żadnych ustawień nie zmieniałem, po aktualizacji do 11.2.5 również nic się nie zmieniło, problem nie zniknął.
 
Czy ktoś z użytkowników forum miał lub ma podobny problem? Proszę o pomoc, problem jest nader frustrujący.

Na wstępie: wiem, że temat był już wałkowany i zainstalowałem sobie biblioteki zgodnie z instrukcjami tutaj: https://myapple.pl/forums/topic/270268-sprawdzanie-pisowni-polski-s%C5%82ownik/?hl=autokorekta
Moim problemem jest jednak to, że słowa nie poprawiają się automatycznie ( pisząc tego posta każdy polski znak tworzę przyciskiem alt ) tak jak dzieje się to w iPhone ( gdzie wpisuje "ogorek" i samo zamienia mi na "ogórek" ),
Mam włączoną opcje Preferencje > klawiatura > tekst > poprawiaj pisownie automatycznie, jednak nie działa.
Czy da się coś z tym zrobić?
dzięki z góry,



#3 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 07 lutego 2018 - 23:44

Nie przypominam sobie by autokorekta na macOS w języku polskim działała kiedykolwiek - niezależnie od słownika.
Sprawdzanie pisowni tak. Generalnie działa.

Z czym dokładnie masz problem?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych