Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Pixelmator - skąd te zachwyty?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 junno

junno
  • 46 postów

Napisano 29 listopada 2017 - 18:40

Może mi ktoś wyjaśnić fenomen Pixelmatora jeśli chodzi o macOS? Wszędzie czytam zachwyty i polecenia tego produktu (cena niewygórowana przyznaję), ale po zainstalowaniu wersji trialowej mam mieszane uczucia. Ciemny layout i niesamowicie małe ikonki w moim odczuciu sprawiają, że programu bardzo ciężko się używa. Już po kilku minutach bolały mnie oczy. Czy faktycznie nie da się zmieniać rozmiaru ikon i kolorów interfejsu? Szukam taniego/darmowego programu graficznego do podstawowej obróbki grafiki (zmiana rozmiaru, przycięcie itp.). Zeleży mi żeby program szybko się uruchamiał i nie obciążał komputera. Da się w jakiś sposób zmienić wygląd Pixelmatora? Ewentualnie możecie polecić coś innego do wymienionych zastosowań?



#2 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 615 postów
  • Płeć:

Napisano 29 listopada 2017 - 20:03

Ciemny layout to cecha chyba wszystkich nieco bardziej zaawansowanych programów graficznych. Nie bez powodu zresztą.

#3 junno

junno
  • 46 postów

Napisano 29 listopada 2017 - 20:06

 

 

Ciemny layout to cecha chyba wszystkich nieco bardziej zaawansowanych programów graficznych. Nie bez powodu zresztą. 

Ale poczytaj sobie chociażby wątek na oficjalnym forum tej aplikacji: http://support.pixel...php?f=4&t=10625 . Bardzo dużo osób narzeka właśnie na ciemny layout i brak możlwiośći jakiejkolwiek konfiguracji. Czy przez kilka lat tak ciężko dodać możliwość zmiany kolorystyki, wielkości ikon itp.?



#4 torik-78856f3ad1

torik-78856f3ad1
  • 1 818 postów
  • SkądToruń

Napisano 29 listopada 2017 - 20:10

Może mi ktoś wyjaśnić fenomen Pixelmatora jeśli chodzi o macOS? Wszędzie czytam zachwyty i polecenia tego produktu (cena niewygórowana przyznaję), ale po zainstalowaniu wersji trialowej mam mieszane uczucia. Ciemny layout i niesamowicie małe ikonki w moim odczuciu sprawiają, że programu bardzo ciężko się używa. Już po kilku minutach bolały mnie oczy. Czy faktycznie nie da się zmieniać rozmiaru ikon i kolorów interfejsu? Szukam taniego/darmowego programu graficznego do podstawowej obróbki grafiki (zmiana rozmiaru, przycięcie itp.). Zeleży mi żeby program szybko się uruchamiał i nie obciążał komputera. Da się w jakiś sposób zmienić wygląd Pixelmatora? Ewentualnie możecie polecić coś innego do wymienionych zastosowań?

 

Czytając Twój wywód nasuwa się tylko jedna odpowiedź, dla Ciebie idealny będzie Podgląd (preview.app).


  • makemymind i kalvin lubią to

MBA 13" | iPhone 4S + iPhone 5S | iPad 2


#5 junno

junno
  • 46 postów

Napisano 29 listopada 2017 - 23:10

Czytając Twój wywód nasuwa się tylko jedna odpowiedź, dla Ciebie idealny będzie Podgląd (preview.app).

Hmm. Chyba właśnie tego szukałem. MacOS to dla mnie nowy system i cały czas się uczę. Ta domyśla apka powinna na radzie spełnić wszystkie moje oczekiwania. Dzięki.



#6 iErnest

iErnest
  • 189 postów

Napisano 03 grudnia 2017 - 11:58

Też właśnie jestem niezbyt zadowolony z Pixelmator, nie rozumiem fenomenu. Dalej szukam programu identycznego jak MS Paint. 



#7 torik-78856f3ad1

torik-78856f3ad1
  • 1 818 postów
  • SkądToruń

Napisano 03 grudnia 2017 - 20:58

Porównując Pixelmatora do Painta masz fantazję :) to dwa nieporównywalne programy. Gdyby chciało Ci się poszukać to byś znalazł. Skoro masz problem ze znalezieniem to wejdź tu: https://alternativet...ee&platform=mac


MBA 13" | iPhone 4S + iPhone 5S | iPad 2





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych