Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Wyszarzone pliki findera


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 MotyF

MotyF
  • 39 postów

Napisano 28 listopada 2017 - 03:10

Jako nowy użytkownika MacOS mam pewnie banalne pytanie, ale nie wiem o co chodzi. Pobierając plik (czasami pdf, czasami docx) mogę je normalnie edytować (docx) i przeglądać. Jeden z plików chciałem dołączyć na stronie www w formularzu (jako załącznik). Otwiera się finder a kilka najnowszych plików jest szara i nie da się ich wybrać. O co chodzi?



#2 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 28 listopada 2017 - 13:22

Brak uprawnień typu 'r' (odczyt) do tego pliku:

 ~ > mkdir test
 ~ > touch test/z
 ~ > chmod -r test/z
 ~ >

I potem: https://i.imgur.com/BRgCsDK.png


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#3 MotyF

MotyF
  • 39 postów

Napisano 28 listopada 2017 - 20:14

Dziękuję za wyjaśnienie, zmienienie uprawnień w terminalu problemem jak widzę nie będzie, ale dlaczego pobrane pliki z sieci (zapisz grafikę) nie mają uprawnień do odczytu? Ani Linux ani Windows takich rzeczy mi nigdy nie robił.



#4 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 28 listopada 2017 - 20:24

Nie wiem, a nie mają? Ty masz coś w ogóle nie tak chyba z tymi pobranymi, wątek obok nie mają daty, tutaj uprawnień. Pokaż stat na takim pliku?


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#5 MotyF

MotyF
  • 39 postów

Napisano 28 listopada 2017 - 23:42

Na nowym maku robiłem import z MBP. MPB miał nowy system plików a iMac ma Fusion Drive, może to jest jakiś problem, może lepiej odnowa było stawiać wszystko.

 

Po imporcie mam konco inne przy logowaniu, choć wszystko sprawdziłem i wyłączyłem. Mam konto do logowania gość, choć gość wyłączony. 



#6 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 29 listopada 2017 - 10:41

Ten wątek nie jest o koncie inne. Co z tym stat? ;-)


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych