Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Wificalling na iphone poprawnie tylko w orange


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 jovi123

jovi123
  • 41 postów

Napisano 23 listopada 2017 - 10:07

po przetestowaniu wszystkich polskich sieci pod kontem wificalling poprawnie dla iphone skonfigurowana ta usługa jest w sieci orange oraz nju mobile bo to to samo , w play jest brak możliwości zadzwonienia lub odbierania połączeń z nr stacjonarnych, w tel jest głucha cisza natomiast odbiorca nas słyszy sprawdzone na iphone 5s i iphone 8 , w play wificalling w trybie uśpienia wyświetlacza wyłącza się w różnych odstępach czasu i w przypadku przebywania w trybie samolotowym jesteśmy poza zasięgiem , w orange żadne z opisanych niedogodności nie występują.



#2 zboras

zboras

    GieKSiarz, culé

  • 859 postów
  • SkądŻory

Napisano 23 listopada 2017 - 10:36

W dobie słuchawek na 5 tysi (X) i abonamentów, gdzie wszystko ma się za darmo - po co komu wifi calling?


„Czemu masz ten uśmiech tylko kiedy trzymasz iPhone?”


#3 jovi123

jovi123
  • 41 postów

Napisano 23 listopada 2017 - 10:41

po przetestowaniu wszystkich polskich sieci pod kontem wificalling poprawnie dla iphone skonfigurowana ta usługa jest w sieci orange oraz nju mobile bo to to samo , w play jest brak możliwości zadzwonienia lub odbierania połączeń z nr stacjonarnych, w tel jest głucha cisza natomiast odbiorca nas słyszy sprawdzone na iphone 5s i iphone 8 , w play wificalling w trybie uśpienia wyświetlacza wyłącza się w różnych odstępach czasu i w przypadku przebywania w trybie samolotowym jesteśmy poza zasięgiem , w orange żadne z opisanych niedogodności nie występują.

może jeszcze sprostowanie czasami po zresetowaniu telefonu jest ok w play zależy jak się uda



#4 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 23 listopada 2017 - 10:45

W dobie słuchawek na 5 tysi (X) i abonamentów, gdzie wszystko ma się za darmo - po co komu wifi calling?

Poczytaj choćby na tym forum to się dowiesz.


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#5 jovi123

jovi123
  • 41 postów

Napisano 23 listopada 2017 - 10:46

W dobie słuchawek na 5 tysi (X) i abonamentów, gdzie wszystko ma się za darmo - po co komu wifi calling?

przydaje się jak mieszkasz na zadupiu zero zasięgu w domu albo na jedną kreskę natomiast internet masz z anteny zewnętrznej i wtedy zasięg po wiffi jest na full jakość rozmowy wysoka zużycie baterii minimalne a rozmowy roamingowe z  takich miejsc gdzie wcześniej były np. po 8zł minuta w cenie połączeń lokalnych w Polsce



#6 zboras

zboras

    GieKSiarz, culé

  • 859 postów
  • SkądŻory

Napisano 23 listopada 2017 - 10:57

Z ciekawości włączyłem w T-Mobile VoLTE i WoWIFI. O ile w pracy (na zadupiu) mam zasięg prawie na full, o tyle w domu (miasto 65k) mam 1 kreskę (niezależnie LTE czy 3G).


„Czemu masz ten uśmiech tylko kiedy trzymasz iPhone?”


#7 iSEe

iSEe
  • 249 postów
  • Płeć:
  • Skądże znowu

Napisano 23 listopada 2017 - 12:17

Moge tylko potwierdzić, że ta usługa w orange/nju działa bardzo dobrze. Faktycznie jak ktoś ma bardzo słaby zasięgprzydaje się. Również w trybie samolotowym można spokojnie prowadzić rozmowy (przychodzące jak i wychodzące, uśpienie wyświetlacza nie ma wplywu na działanie).

Sam raczej z tego nie korzystam.


  • randall86 lubi to

iPhone SE (2016) + iPad Air M1 + Watch SE


#8 zboras

zboras

    GieKSiarz, culé

  • 859 postów
  • SkądŻory

Napisano 24 listopada 2017 - 11:39

W T-mobile - testowana od wczroaj - również działa bez problemu.


„Czemu masz ten uśmiech tylko kiedy trzymasz iPhone?”


#9 towal

towal
  • 832 postów
  • SkądSRC

Napisano 27 listopada 2017 - 19:43

Play, przynajmniej u mnie dupa.

#10 landr

landr
  • 1 389 postów

Napisano 28 listopada 2017 - 19:51

U mnie na iphonie(11.1.2) w Play działa znakomicie....kolego towal, masz aktywną usługę( START na 282)?. Play jak dotąd jedyny operator, udostępnia usługę za granicą ,na kartę i na abonament, pozostali operatorzy za granicą tylko abonament.


Użytkownik landr edytował ten post 28 listopada 2017 - 19:53


#11 towal

towal
  • 832 postów
  • SkądSRC

Napisano 28 listopada 2017 - 20:14

Niestety dla X jeszcze nie jest dostępne.

#12 landr

landr
  • 1 389 postów

Napisano 28 listopada 2017 - 20:45

Zobacz na stronie Play, w X jest dostępny....



#13 lousylucky

lousylucky
  • 289 postów
  • SkądGrenoble, FR

Napisano 29 listopada 2017 - 06:58

X w Orange (nju) działa

Sony Ericsson Arc S -> Iphone 4 -> Xperia Z2 -> Xperia Z5 -> Iphone 6s -> Iphone X -> Iphone Xs -> Iphone 12 Pro Max


#14 towal

towal
  • 832 postów
  • SkądSRC

Napisano 29 listopada 2017 - 13:43

Play nie działa poprawnie. O ile na komórki można czuć, to stacjonarne leżą.

#15 App4

App4
  • 111 postów

Napisano 30 listopada 2017 - 22:33

To ciekawe bo korzystam z tego w play odkąd jest taka możliwość (pół roku? rok?) i nigdy nie miałem najmniejszych problemów z wifi calling. Po przyjściu do domu uruchamiam tryb samolotowy i działa wszędzie w zasięgu WiFi. Spróbujcie skonfigurować jeszcze raz, choć ja tylko uruchomiłem usługę w ustawieniach. 

Gdybym nie zobaczył tego wątku, nie wiedział bym że jakieś problemy się pojawiają.

Przy okazji jeszcze dodam, że u mojej dziewczyny w orange również działa. Tylko nie jestem pewny czy tak jak u mnie, ona tego nie kontroluje.


Użytkownik App4 edytował ten post 30 listopada 2017 - 22:36


#16 razr

razr
  • 1 664 postów
  • SkądKatowice, SI

Napisano 03 grudnia 2017 - 12:45

W tmobile tez dziala bardzo dobrze.



#17 Germ@n

Germ@n
  • 183 postów
  • Płeć:

Napisano 03 grudnia 2017 - 14:38

https://www.plus.pl/...iFi_Calling.pdf

W Plusie nadal lipa?

Ktoś z Was próbował przez aplikację i zgłoszenie do BOK?


Użytkownik Germ@n edytował ten post 03 grudnia 2017 - 14:38

iPhone 15 blue.


#18 jovi123

jovi123
  • 41 postów

Napisano 07 grudnia 2017 - 20:14

https://www.plus.pl/...iFi_Calling.pdf

W Plusie nadal lipa?

Ktoś z Was próbował przez aplikację i zgłoszenie do BOK?

w Plusie o wificalling na iphone to możesz zapomnieć jeszcze długo oni nawet nie certyfikują LTE dla iphone

 

dzisiaj w NJU zaniepokoiło mnie to że dzwoniąc na nr stacjonarny w tel głucha cisza a licznik bije , myślę aha wificalling zaczyna zdychać również w NJU , wyłączyłem wifi i zostało samo LTE i dalej cisza, po przejściu na 3G dopiero wszystko wróciło do normy, ręce mi opadają czy to iphone i te ciągłe zmiany w oprogramowaniu czy to w sieciach gmerają i kombinują a to LTE i wificalling to na razie testy


Użytkownik jovi123 edytował ten post 07 grudnia 2017 - 20:23


#19 jovi123

jovi123
  • 41 postów

Napisano 08 grudnia 2017 - 10:09

To ciekawe bo korzystam z tego w play odkąd jest taka możliwość (pół roku? rok?) i nigdy nie miałem najmniejszych problemów z wifi calling. Po przyjściu do domu uruchamiam tryb samolotowy i działa wszędzie w zasięgu WiFi. Spróbujcie skonfigurować jeszcze raz, choć ja tylko uruchomiłem usługę w ustawieniach. 

Gdybym nie zobaczył tego wątku, nie wiedział bym że jakieś problemy się pojawiają.

Przy okazji jeszcze dodam, że u mojej dziewczyny w orange również działa. Tylko nie jestem pewny czy tak jak u mnie, ona tego nie kontroluje.

nie wierze że w Play iphone wificalling w trybie samolotowym działa ci poprawnie , włącz tryb samolotowy na noc , rano nie dotykaj telefonu nie wybudzaj go ze stanu czuwania i zadzwoń do siebie z innego nr. lub po  kilku godzinach tylko nie wybudzaj telefonu ze stanu uśpienia, nie ma opcji aby działało ci to poprawnie no chyba że są sprawy o których się fizjologom nie śniło , dodam że jedyne co obecnie poprawiło się w działaniu wificalling w Play przynajmniej u mnie to łączy się po wificalling ze wszystkimi stacjonarnymi co właśnie siadło w NJU na kilku stacjonarnych mam ciszę łącznie z LTE


Użytkownik jovi123 edytował ten post 08 grudnia 2017 - 10:15


#20 towal

towal
  • 832 postów
  • SkądSRC

Napisano 15 grudnia 2017 - 18:54

Od jakiegoś czasu w Play działa wi-fi calling poprawnie.

#21 jovi123

jovi123
  • 41 postów

Napisano 19 grudnia 2017 - 21:39

tak potwierdzam od pewnego czasu działa poprawnie



#22 pingwin71

pingwin71
  • 291 postów

Napisano 20 grudnia 2017 - 08:35

A ja mam Virgin mobile, i też jako operator najczęściej pokazuje Play, niestety nie działa, kontaktować się z Play czy lepiej z Virgin?



#23 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 20 grudnia 2017 - 08:50

Bo działa tylko w Play, w sieciach wirtualnych P4 nie działa. 


Użytkownik rybak-17 edytował ten post 20 grudnia 2017 - 08:50

MacBook Air 13 + ThinkPad X260





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych