Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[Fajny film wczoraj widziałem..] -czyli dyskusja o filmach lepszych i gorszych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
737 odpowiedzi w tym temacie

#26 woocash

woocash
  • 1 624 postów

Napisano 06 marca 2008 - 18:52

A ja dla odmiany szukam dwóch podobno świetnych filmów, możecie pomóc? "Nubes de verano" i "Krámpack". Gdzie je dostać?

#27 admkryn

admkryn
  • 2 997 postów
  • SkądLondyn, UK

Napisano 06 marca 2008 - 19:06

Dzisiaj ze szkołą byłem na tzw. Akademii Filmowej. Seria seansów ambitnijszych filmów. W przeciwieństwie lwiej części klasy podchodze do tego miło, żeby nie powiedzieć entyzjastycznie ;). No i dzisiaj się nie zawiodłem, niestety tylko na jednym filmie, na drugim bardzo, ale to za chwilę. Widzieliśmy 2 filmy - ,,Pan Od Muzyki" i ,,Dyktator". Pierwsza pozycja - rewelacja! Klimat podobny do ,,Cinema Paradiso". Obowiązkowa pozycja, strasznie fajny nastrój i film bardzo mądry. Druga... Rozumiem, że to komedia (czego niespecjalnie lubię) i że zaangażowana politycznie (przynajmniej w czasach dla sibie współczesnych)... Ale proszę państwa, ten film ma 68 lat i jako komedia nie jest śmieszny, a jako kino moralizatorski jest denny. Wiem, że Chaplin w '40 roku nie miał zbytnego pojęcia o Holocauście. Ale kiedy my mamy już pojęcie o tym, co działo się w tych czasach z Żydami, po prostu jest to żenujące. Na dodatek akcja jest szczątkowa i film ciągnie się niemiłosiernie przez 2,5 godziny, co sprawia, że szuka bardziej umysł absorbuje poszukowanie wygodnej pozycji do uderzenia w kimono, co jak zauważyłem robiła moja polonistka z powidzeniem. Ja niestety nie mogłem jej znaleźć i w wyniku... A z resztą, szkoda gadać. Film w skali nudności mogę porównać jedynie do ,,Aleksandra", który uważam za 3 godziny wyjęte z życiorysu. Za ,,Aleksandrem" przemawia dodatkowo, że chociaż po części pokazał hostorię (chociaż wątek homoseksualizmu A. Macedońskiego był w stylu ,,Super Ekspresu"). Tak więc: ,,Pan od Muzyki" -  ,,Dyktator" -  (skala 0-6 jabłek)
  • racuchy lubi to

#28 racuchy

racuchy
  • 673 postów

Napisano 06 marca 2008 - 20:03

@admkryn dobry pomysl z tymi jabłuszkami ;)


Ale z oceną Dyktatora nie mogę się zgodzić. film widziałem dość dawno temu, ale pamiętam, że zrobił na mnie dobre wrażenie. Jako komedia może nnie najwyzszych lotow, ale typowy chaplinowy oldschool. Scena z wielkim dzialem? C'mon, każdego to smieszy :).

Kino moralizotorskie? Jak najbardziej. Nie wiem tylko czgo się spodziewałeś, obozu, krematoriow? Akcje? Ucieczek? ;) Chaplin mial dosc specyficzne podejscie do zycia, zrobil to co umial najlepiej, czyli komedie. Jak na te czasy dość szokujące i odważne. 1940 rok ! W pamięć najbardziej zapadla mi poruszajaca scena finalowa ( przemowienie)

O filmie uslyszalem a propo jakiegos dokumentu, gdzie wspomnieli, ze Hitlerowi film się podobał. Druga rzecz, że premiera w Niemczech miała miejsce dopiero w 1998 roku :>
Jak dla mnie:

     





Z innej beczki to polecam ''Mean Streets''. Wszystko to co tygrysy lubią najbardziej, czyli sam miodek. Scorsese, plejada gwiazd, gangsterka, lata 70-te, swietny ST

    



#29 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 06 marca 2008 - 23:13

A ja ostatnio byłem w kinie na filmie o wdzięcznym tytule "Jumper".

Z trailerów które widziałem wydawało mi się że może to być całkiem niezły film, niestety jak się okazało nie do końca.

Ogólnie fabuła całkiem ciekawa, tyle że sposób w jaki jest opowiedziana cała historia jest po prostu moim zdaniem zbyt chaotyczny i o wiele za szybki. A najgorsze jest to, że zakończenie filmu pozostawia duży niedosyt - po prostu wydawało mi się że czegoś brakuje, że historia jest ucięta w połowie ot tak, bez żadnego polotu.

Pomysł ciekawy, gorzej z wykonaniem. Plusiki lecą ode mnie za sam scenariusz i kilka fajnych scen. Jak jesteście płci żeńskiej spokojnie możecie sobie dodać jedno jabco za Haydena, bo wiem że koleżankom bardzo się podobał ;)

Jak dla mnie (wolę w skali do 10 :) )          

#30 clericgrammaton

clericgrammaton
  • 499 postów
  • SkądPRZEMYŚL - Warszawa - PHILADELPHIA

Napisano 07 marca 2008 - 00:19

Jeden z lepszych filmów jaki miałem przyjemność oglądać ostatnimi czasy, mój ulubiony aktor, gdy Denzel zabiera się za coś wiadomo, że będzie to dobra produkcja, tak było i tym razem, film świetny.

Teraz zabieram się na dniach - jak tylko znajdę trochę czasu za film pt. To nie jest kraj dla starych ludzi Czy ktoś już go widział?


American Gangster no super film... strasznie mi sie podobal swietna rola Denzela... mimo iz jest dlugi jednak ani razu nie odczulem tego...

To nie jest kraj dla starych ludzi - ten film jest wart polecenia... zakonczenie? heh no sami zobaczcie...cos niesamowitego... mam ciekawostke... otoz to jest jedyny film w ktorym nie ma muzyki... zwroccie uwage:)

#31 admkryn

admkryn
  • 2 997 postów
  • SkądLondyn, UK

Napisano 07 marca 2008 - 18:05

American Gangster - też wystawię ocenę.



Jeden minusik za to, że biznes narkotykowy był pokazany jak każdy inny.

#32 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 07 marca 2008 - 19:14

bo to jest biznes jak każdy inny z tym, że jego ostatecznym efektem jest śmierć.

#33 racuchy

racuchy
  • 673 postów

Napisano 07 marca 2008 - 19:15

Jeden minusik za to, że biznes narkotykowy był pokazany jak każdy inny.


imo o to w tym filmie chodziło właśnie. ;)

#34 admkryn

admkryn
  • 2 997 postów
  • SkądLondyn, UK

Napisano 07 marca 2008 - 19:43

Poniekąd. Ale denerwowało mnie to zdeczka i włąśnie za to odjąłem jedno jabzo. Ale film podobał mi się bardzo, świetna rola Washingtona.

#35 clericgrammaton

clericgrammaton
  • 499 postów
  • SkądPRZEMYŚL - Warszawa - PHILADELPHIA

Napisano 08 marca 2008 - 13:08

no ale trzeba przyznac ze tytulowy Lucas mial łeb... zarabial na wojnie amerykanskiej w azji... zreszta ktos kiedys powiedzial, ze wojna to doskonaly interes:D i trzeba sie z tą teza zgodzic... ten handluje narkotykami a tamten bronia jak "Pan zycia i smierci" btw wczoraj slyszalem, ze zlapali tego rosjanina ktorego gral Cage... heh najlepsze jest to ze bedzie sadzony tylko za dzialalnosc ostatniego polrocza... max. 15 lat w prawie USA... :)

#36 admkryn

admkryn
  • 2 997 postów
  • SkądLondyn, UK

Napisano 08 marca 2008 - 17:35

To był Ukrainiec. Ale ,,Pan Życia i śmierci"... Trzeba się wczuć w niego. Mi się szalenie podobał. 

#37 Simborek

Simborek
  • 1 272 postów
  • SkądZewsząd. Obywatel Świata.

Napisano 08 marca 2008 - 17:37

"Pan Życia I Śmierci" - . Minus jabłko za Cage, którego generalnie nie trawię. ;)

#38 clericgrammaton

clericgrammaton
  • 499 postów
  • SkądPRZEMYŚL - Warszawa - PHILADELPHIA

Napisano 08 marca 2008 - 23:17

To był Ukrainiec. Ale ,,Pan Życia i śmierci"... Trzeba się wczuć w niego. Mi się szalenie podobał.




niech bedzie dyplomatycznie - obywatel bylego ZSRR... :) jeden z lepszych filmow jakie ogladalem ma swoj klimat i jest wart tego aby obejrzec go nie raz, nie dwa, a wiecej...:)

#39 admkryn

admkryn
  • 2 997 postów
  • SkądLondyn, UK

Napisano 08 marca 2008 - 23:54

Właśnie wróciłem z kina, Byłem an Mgle.  I ani jednego mniej! Szedłem z niechęcią. Ale takie budowanie napięcia i fantastyczny koniec sa po prostu świetne. Jeden z najlepszych horrorów.

#40 dj.cicho

dj.cicho
  • 574 postów

Napisano 09 marca 2008 - 00:00

Polecam troche leciwy juz film - John Q. Takich (dobrych) filmow powinno byc troszke wiecej...

#41 clericgrammaton

clericgrammaton
  • 499 postów
  • SkądPRZEMYŚL - Warszawa - PHILADELPHIA

Napisano 09 marca 2008 - 01:32

Właśnie wróciłem z kina, Byłem an Mgle.



I ani jednego mniej!

Szedłem z niechęcią. Ale takie budowanie napięcia i fantastyczny koniec sa po prostu świetne. Jeden z najlepszych horrorów.


wczoraj wlasnie na to mialem isc ale okazalo sie ze nie ma seansu po 21 wiec sie nie wyrobilem...
admkryn mowisz ze warto isc... powiem szczerze ze trailer nie zacheca do pojscia...

#42 admkryn

admkryn
  • 2 997 postów
  • SkądLondyn, UK

Napisano 09 marca 2008 - 01:44

Na początku też mi się nie podobało. Trochę zalatywało horrorem klasy B. Ale potem pojawiły się smaczki i mówię - niecierpliwie czekaj na zakończenie. Jest niesamowite.

#43 _igi

_igi
  • 3 154 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 09 marca 2008 - 03:37

Hyhy, ja dzisiaj sobie oglądnąłem "Zabójcze klałny z kosmosu", kawał niebywale inteligentnej rozrywki ;D

#44 anfernee

anfernee
  • 34 postów
  • SkądWrocław

Napisano 16 marca 2008 - 09:36

admkryn, przecież Mgła to właśnie horror klasy b. Oprócz zakończenia ten film jest tak tragiczny, że aż śmieszny. Poza tym przewidywalny w każdej scenie. Jak dla mnie nie więcej niż 

#45 admkryn

admkryn
  • 2 997 postów
  • SkądLondyn, UK

Napisano 16 marca 2008 - 10:54

Oj, nie zgodziłbym się. Ma mnóstwo smaczków, wystarczy tylko lepiej się przypatrzeć, a nie pójść do kina od razu negatywnie nastawionym.

#46 Jakub Nowaczyk

Jakub Nowaczyk

    Sz. P.

  • 1 376 postów
  • SkądPoznań, Wielkopolskie (Polska)

Napisano 16 marca 2008 - 14:35

Ja widziałem ostatnio odcinek serialu "Jericho" Był niedawno jako darmówka w iTunes Store odcinek "Recontruction". Szkoda, że wcześniej nie znalazłem tego wątku, bo bym Was poinformował, serial naprawdę godny polecenia... :D Wciąga... ;)
Jericho (serial telewizyjny - Wikipedia, wolna encyklopedia

#47 anfernee

anfernee
  • 34 postów
  • SkądWrocław

Napisano 16 marca 2008 - 15:37

admkryn, wlasnie nastawiony bylem bardzo pozytywnie, smaczki ok, ale wciaz przewidywalne, mdle i bez wiekszego polotu.

#48 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 16 marca 2008 - 18:11

Ja widziałem ostatnio odcinek serialu "Jericho" Był niedawno jako darmówka w iTunes Store odcinek "Recontruction". Szkoda, że wcześniej nie znalazłem tego wątku, bo bym Was poinformował, serial naprawdę godny polecenia... :D Wciąga... ;)
Jericho (serial telewizyjny - Wikipedia, wolna encyklopedia


oglądałem kilka odcinków na AXN Sci-Fi, na dłuższą metę nudny jak flaki z olejem

---- Dodano 17-03-2008 o godzinie 00:21 ----
właśnie Mgłę objeżałem.

Ogólnie film trzyma poziom dobrego horroru. Niesamowity plus ode mnie za motyw z nawiedzoną kobietą, która uważa się za wysłanniczkę Boga no i ogromny plus za zakończenie - zaskakujące i szokujące i zdecydowanie nie spodziewane.

Ode mnie  z plusem

#49 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 17 marca 2008 - 15:50

wczoraj wlasnie na to mialem isc ale okazalo sie ze nie ma seansu po 21 wiec sie nie wyrobilem...
admkryn mowisz ze warto isc... powiem szczerze ze trailer nie zacheca do pojscia...


Najlepsza byla ta jazda jak sie czulem ze wole juz do do mgly isc niz zostac z ludzmi w tym markecie. Film byl OK. Trzy wazne rzeczy przedstawia - ulomnosc ludzi, slabosc i brak wiary.

#50 napa

napa
  • 122 postów

Napisano 21 marca 2008 - 19:45

no to ja polece tez cos od siebie moze na poczatek to Królestwo / The Kingdom Zabić wspomnienia / Reign Over Me widzieliscie?? co o tych filmach myslicie??




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych