Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[Fajny film wczoraj widziałem..] -czyli dyskusja o filmach lepszych i gorszych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
737 odpowiedzi w tym temacie

#1 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 09 lutego 2008 - 22:49

Widziałeś dobry film? Chesz podzielić się wrażeniami z innymi użyktownikami? A może któryś Cię wkurzył? Napisz, opowiadaj, czas na kącik kinematografii na Myapple!


Nie lubie amerykanskich filmow typu "spectacular disaster" czyli obrazu, w ktorych rezyser z luboscia rozsmakowuje sie w kazdym detalu przetworzonego cyfrowo obrazu i przesciga sie w liczbie efektow z innymi. Ten film czesciowo taki jest, ale polecam goraco.

Dawno nie bylem w kinie na tak dobrym filmie SCI-FI. A jestem bardzo wybredny. Wiecej jednak nie chce mowic, im mniej bedziecie wiedzieli o fabule tym lepiej dla Was.

Dlaczego o tym pisze?

Po 1. zeby polecic
Po 2. trzeba to zobaczyc w kinie, nie ma szans na ciekawy odbior w domu. W wypadku tego fimu MUSI byc kino. Dlaczego? Musicie przekonac sie sami. Nie chodzi tu o przekatna ekranu..

Polecam i idzcie na to dopoki graja w kinach, bo na DVD nie sadze zeby dalo sie to ogladac.

#2 admkryn

admkryn
  • 2 997 postów
  • SkądLondyn, UK

Napisano 09 lutego 2008 - 22:51

Trailery już jakiś czas temu wzbudziły moje zainteresowanie, kedy jeszcze film był pod roboczym tytułem 1-18-01. No i właśnie wróciłem z wojaży i do kina!

#3 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 09 lutego 2008 - 22:57

Dla mnie trailery zniechecaly - myslalem ze to kolejny film-"masowka", cos ala Godzilla. Ale okazalo sie, ze film jest zupelnie inny i bardzo dobrze.Moglbym porownywac do czego, bo tego typu zabiegi byly juz wykorzystywane nie tylko na duzym ekranie, ale wole przyjemnosc odkrywania filmu pozostawic Wam.

#4 MaciekM

MaciekM
  • 352 postów
  • SkądWrocław

Napisano 09 lutego 2008 - 23:11

Ja dzisiaj byłem z kumpelą i rzeczywiście - nie zawiódł nas z pewnością. Uwaga - osoby z chorobą lokomocyjną - weźcie Aviomarin. :)

#5 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 09 lutego 2008 - 23:31

I ta cisza podczas seansu i po.. Wszyscy przestali wpierniczac te smieszne popcorny..

#6 admkryn

admkryn
  • 2 997 postów
  • SkądLondyn, UK

Napisano 09 lutego 2008 - 23:32

Mnie najbardziej zachęca nazwisko - J.J Abrams - co jak co, ale LOST wyszedł mu świetnie.

#7 mekintosz

mekintosz
  • 964 postów

Napisano 10 lutego 2008 - 15:36

Mnie "zachecily" trailery ktore pokazywal niedawno D. Letterman :D Filmu jeszcze ie ogladalem, ale zapowiada sie calkiem, calkiem (aczkolwiek nie lubie motywu potwora, juz wole obcych :mrgreen: )

#8 _igi

_igi
  • 3 154 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 11 lutego 2008 - 12:03

film dosyc kontrowersyjny - fabula jest denna, ale sposob zekranizowania powala.

#9 JędrekMac

JędrekMac
  • 1 712 postów
  • SkądŁódź

Napisano 11 lutego 2008 - 12:09

wedlug mnie, film jest bezndziejny, oczekwiałem jakieś niskonakładowej produkcji, wlasnie jak blair witch project, bez efektów specjalnych itp. film mnie zawiódł, jedyne co go łączy z bliari witch projecct to fakt ze cały czas mamy jedno ujęcie z jednej kamery

#10 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 11 lutego 2008 - 12:27

Ale ten film t nie BWP wiec co ma go laczyc wiecej..

#11 jankor

jankor
  • 1 550 postów
  • SkądWrocław

Napisano 12 lutego 2008 - 13:00

Bardzo dobry, koniecznie w kinie ;-) .

#12 Simborek

Simborek
  • 1 272 postów
  • SkądZewsząd. Obywatel Świata.

Napisano 14 lutego 2008 - 19:29

Ze swojej strony mogę polecić inną amerykańską superprodukcję - "American Gangster", który traktuje o tym człowieku... Naprawdę dobry pomimo, że nie lubię takich filmów. :)

#13 _igi

_igi
  • 3 154 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 14 lutego 2008 - 20:10

Ze swojej strony mogę polecić inną amerykańską superprodukcję - "American Gangster", który traktuje o tym człowieku... Naprawdę dobry pomimo, że nie lubię takich filmów. :)


Fakt, slyszalem ze dobry, nawet zaczalem ogladac (kumpel spiracil), ale w koncu uznalismy ze nie chce nam sie ogladac po angielsku i wlaczylismy jakis inny, glupi film ;D Dzisiaj chyba sobie ogladne ;)

#14 admkryn

admkryn
  • 2 997 postów
  • SkądLondyn, UK

Napisano 14 lutego 2008 - 20:11

Też to widziałem, ale mi się nie podobało jedno - biznes narkotykowy był przedstawiony jak zwyczajne interesy. Owszem, co jakiś czas widziało się ofiary narkomanii, ale tak czy siak, wręcz w pewnym momencie kibicuje się gnidzie. Ale może to przez Washingtona, który jest świetnym aktorem.

#15 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 14 lutego 2008 - 20:15

bo to biznes jak każdy tylko że nielegalny i zbierający olbrzymie żniwo śmierci. Ludzie którzy handlują narkotykami raczej ich nie biorą. a w filmie chodziło głównie o pokazanie "american dream" tyle, że w świecie przestępczym. Swoją drogą uważam, że film jest genialny.

#16 admkryn

admkryn
  • 2 997 postów
  • SkądLondyn, UK

Napisano 14 lutego 2008 - 20:46

Równiż tak uważam, chodziło tylko o to jedno ''niedociągnięcie" :)

#17 M4G33k

M4G33k
  • 268 postów
  • SkądWrocław

Napisano 14 lutego 2008 - 21:02

project monster ogladalem w ogole nie wiedzac nic wczesniej o tym filmie i naprawde mnie zaskoczyl! przede wszystkim konceptem. w/g mnie film absolutnie wart uwagi. a co do tematyki filmow traktujacych o handlu narkotykami to dobre swiatlo na American Gangster moze Wam rzucic dokument pt. Cocaine Cowboys :) tam to dopiero jest pokazane jak "american dream" staje sie rzeczywistoscia.

#18 Simborek

Simborek
  • 1 272 postów
  • SkądZewsząd. Obywatel Świata.

Napisano 14 lutego 2008 - 21:14

Swoją drogą, może by przekształcić ten wątek w wątek "Dyskusje o dobrym kinie i dobrej kimie - czyli dyskusje na temat filmów lepszych i gorszych." Brakuje tu takiego miejsca gdzie dałoby się pogadać o kinematografii, a nie warto dublować tematów, hm? :)

#19 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 15 lutego 2008 - 00:40

Mowisz i masz. Temat polaczony i przyklejony. Mozna rozmawiac o kinematografii do woli!

#20 b.milewski

b.milewski
  • 4 486 postów
  • SkądGlasgow

Napisano 15 lutego 2008 - 00:59

Ze swojej strony mogę polecić inną amerykańską superprodukcję - "American Gangster", który traktuje o tym człowieku... Naprawdę dobry pomimo, że nie lubię takich filmów. :)


Jeden z lepszych filmów jaki miałem przyjemność oglądać ostatnimi czasy, mój ulubiony aktor, gdy Denzel zabiera się za coś wiadomo, że będzie to dobra produkcja, tak było i tym razem, film świetny.

Teraz zabieram się na dniach - jak tylko znajdę trochę czasu za film pt. To nie jest kraj dla starych ludzi Czy ktoś już go widział?

#21 Simborek

Simborek
  • 1 272 postów
  • SkądZewsząd. Obywatel Świata.

Napisano 21 lutego 2008 - 21:32

Widać wątek umarł, więc tchnę w niego odrobinę życia: co sądzicie o klasyku takim jak Mechaniczna Pomarańcza?

#22 admkryn

admkryn
  • 2 997 postów
  • SkądLondyn, UK

Napisano 21 lutego 2008 - 21:44

Wszystkie filmy Kubricka są wybitne Najlepsze zdecydowanie Lśnienie, ale Mechaniczna Pomarańcza też bardzo dobra - ale trzeba się wczuć. Jak dla mnie mocno psychodeliczny - to lubię :).

#23 Simborek

Simborek
  • 1 272 postów
  • SkądZewsząd. Obywatel Świata.

Napisano 21 lutego 2008 - 22:06

Wszystkie filmy Kubricka są wybitne

Najlepsze zdecydowanie Lśnienie, ale Mechaniczna Pomarańcza też bardzo dobra - ale trzeba się wczuć. Jak dla mnie mocno psychodeliczny - to lubię :).


Hm, przyznam że Lśnienia jeszcze nie oglądałem ale nadrobię... :)
Moim zdaniem 'pomarańczka' jest świetna - szczególnie w dzisiejszych czasach jako "otwieracz do oczu"... :)

#24 racuchy

racuchy
  • 673 postów

Napisano 25 lutego 2008 - 18:31

Lśnienie zajebiaszcze, ale jak dla mnie jakoś mało czuć w nim Kubricka.;) Oglądałem co prawda sto lat temu, ale Kubrick to przede wszystkim Odyseja Kosmiczna. Z aktualnych mogę polecić - Juno. Podchodziłem naprawdę bardzo sceptycznie (historia nastolatki zachodzącej w ciąże). Ale b. miło się zaskoczyłem. Do tego przyjemny soundtrack.

#25 Simborek

Simborek
  • 1 272 postów
  • SkądZewsząd. Obywatel Świata.

Napisano 25 lutego 2008 - 23:23

Ja mogę polecić Persepolis - naprawdę niezła... kreskówka o Iranie. ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych