Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

YouTube - Droped Frames - Dwaj dostawcy i dwa wyniki.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 12 listopada 2017 - 10:37

Witam,

 

Mam mały problem z wskazanym parametrem - dwoje dostawców i dwa różne wyniki.

Aby było wiadomo o co chodzi, to YT dla każdego nagrania czy live'a udostępnia coś takiego jak statystyki dla nerdów (Po kliknięciu prawym przyciskiem na wideo). I tutaj jest ciekawy problem oglądając dany live na łączu ADSL od netii parametr droped frames zawsze = 0, niestety uruchamiając to samo wideo czy live na drugim łączu które teoretycznie jest szybsze i lepsze parametr droped frames rośnie szybciej niż grzyby po deszczu. Czy ktoś z was miał bądź ma taki przypadek i wie w czym jest problem? Jak sytuacja wygląda u was?

 

Pozdrawiam.


Użytkownik seb235 edytował ten post 12 listopada 2017 - 10:38


#2 Murgal

Murgal
  • 911 postów

Napisano 12 listopada 2017 - 16:15

A czy to przeszkadza Ci w codziennym użytkowaniu? Po to jest korekcja błędów żeby z niej korzystac. Stawiam na to że idziesz innym routungiem który gubi pakiety.


Macbook Pro 15" 2018 i7 2.6/560X/32GB/512GB | iPhone 11 Pro MAX | AW V 44mm | iPad Pro 12.9 WiFi+Cell 3gen | HomePod | AirPods 


#3 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 18 listopada 2017 - 11:09

A czy to przeszkadza Ci w codziennym użytkowaniu? Po to jest korekcja błędów żeby z niej korzystac. Stawiam na to że idziesz innym routungiem który gubi pakiety.

 

Otwarłem temat więc i napisze co ustaliłem, problem pojawił się przy przejściu z łącza ADSL2+ o przepływności 16Mb/s down i 1Mb/s up na łącze FTTH 50Mb/s down i 10Mb/s up w technologii GPON i wbrew pozorom nie gubi ono pakietów co uświadomiło mi że problem jest gdzieś indziej. 

 

Problem wydaje się wynikać z mechanizmów oszczędzania energii przez sprzęt a dokładniej przez GPU. Jeżeli oglądam sobie filmik z YT w safari mając cały czas wideo na widoku bez skakania pomiędzy innymi kartami itd ... utraconych ramek będzie 0, aczkolwiek jeżeli na chwilę okno zminimalizuje czy przejdę się na inną kartę ilość dropów rośnie w zastraszającym tępie. Podobnie jest w chromie, aczkolwiek wyłączenie akceleracji sprzętowej rozwiązuje problem praktycznie do zera. Robiłem też test na wirtualnej maszynie na VirtualBox (Windows XP) i tutaj utraconych ramek zawsze jest 0.

 

Przeglądając dokładniej statystyki można zobaczyć że YT testuje nasze łącze, być może na podstawie tego testu dostosowuje się bitrate filmu.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych