Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Uchwyt QI (bezprzewodowe ładowanie) do samochodu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 pogar

pogar
  • 74 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 listopada 2017 - 10:31

Witam
Możecie poleciś, jakiś, uchwyt z bezprzewodowym ładowaniem do samochodu (dla Iphone X) ? Szukam czegoś co ma :

* fast charging (nie jestem pewien czy telefon to już obsługuje, ale, chyba, będzie)
* mocowanie do szyby (nie chcę do kratki)
* jest dobrej jakości
* wtyczka do zapalniczki ma 1 port USB, extra, wolny. Na przykład do innego urządzenia lub gdybym potrzebował naładować telefon przez port Lighting.
* wkładanie i wyjmowanie telefonu jedną ręką
 
Z góry dziękuję i pozdrawiam 


#2 clavikord

clavikord
  • 4 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 13 listopada 2017 - 13:48

SAMSUNG EP-HN910I I nic innego :) przez QI chyba nie uświadczymy fast charningu.


iPhone 7 Plus 128 GB Black + Spigen Thin Fit


#3 pogar

pogar
  • 74 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 listopada 2017 - 18:51

Zamówiłem coś takiego: https://www.iottie.c...netic-Car-Mount , tutaj: https://pancernik.eu...p-Wireless/7851 . Czekam na dostawę. :-)

 

Jak będzie spoko, to dokupię na AliExpress jakąś ładowarkę do samochodu z wyjściem 9v i 5v/2.4A, i powinno być dobrze. 


Użytkownik pogar edytował ten post 14 listopada 2017 - 18:52


#4 kalvin

kalvin
  • 789 postów
  • SkądDE

Napisano 15 listopada 2017 - 10:57

Zamówiłem coś takiego: https://www.iottie.c...netic-Car-Mount , tutaj: https://pancernik.eu...p-Wireless/7851 . Czekam na dostawę. :-)

 

Jak będzie spoko, to dokupię na AliExpress jakąś ładowarkę do samochodu z wyjściem 9v i 5v/2.4A, i powinno być dobrze. 

 

Witam,

jak przetestujesz daj znać jak działa jak ładuje itp. Sam używam do IP7 Case od Mophie Charge Force Case i zastanawiam się nad zakupem uchwytu do auta. 


  MacBook Air 2020    iPhone 12    HomePod mini    Apple TV 4k   


#5 pogar

pogar
  • 74 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 listopada 2017 - 10:59

Witam,

jak przetestujesz daj znać jak działa jak ładuje itp. Sam używam do IP7 Case od Mophie Charge Force Case i zastanawiam się nad zakupem uchwytu do auta. 

Jasne, dam znać. jutro / piątek powinno dojść do mnie to podzielę się wrażeniami


  • kalvin lubi to

#6 pogar

pogar
  • 74 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 listopada 2017 - 17:38

Odebrałem dziś. Pierwsze wrażenia:

1. Podczas ładowania szumi wiatrak. Jak jest cicho w aucie, to słychać.

2. Moje etui jest za grube.. Uchwyt ładuje 2 sekundy, po czym przestaje i dioda miga na czerwono. Bez etui - jest ok

3. Mocowanie jest za pomocą przyklejanej podstawki. Takie podstawki w zestawie są dwie.

 

Z punktem 3 mam największy problem: auto mam w wynajmie i zmieniam je od 12-24 miesiące. O ile resztki kleju, najpewniej, jakoś usunę z plastiku deski, to przy trzecim aucie będę miał problem.

Wolałbym mocowanie na przyssawkę.. Oglądając zdjęcia jakoś wydawało mi się, że jest takowe.. To mnie najbardziej boli.. Gdybym mógł zamienić to mocowanie na przyssawkę , to jeszcze bym sobie zmienił etui, na cieńsze, i by , raczej, było ok dla mnie.. A tak - to chyba będę zwracał uchwyt.. Mam weekend na zastanowienie

 

Magnes trzyma superowo. 

 

EDIT: Kupiłem czarne, silikonowe, najprostsze etui. Ładowanie działa, magnes trzyma. Trochę muszę się nauczyć ułożyć telefon na uchwycie by się ładował (uchwyt mam na desce, przy lewym słupku ; jako że uchwyt jest stosunkowo nisko deski a telefon jest długi, jak dokładnie nie przylegnie to się ładowanie nie włączy). Żona mówi, że klej z plastiku deski powinien zejść jak coś, a jak się "skończą" podstawki to taśma dwustronna powinna dać radę.

​Pojeżdżę w weekend i zobaczę, czy ładowarka daje radę, przynajmniej, utrzymać poziom baterii, przy połączeniu Bluetooth do auta, Spotify i Yanosiku w tle z Automapą na froncie. Jak tak - uchwyt zostaje. Jak nie - to wymiana i czekamy na coś lepszego.

 

Mam betę 11.2.3 ; nie ma w nie Fast Charging, chyba. 

 


Użytkownik pogar edytował ten post 17 listopada 2017 - 19:38

  • kalvin lubi to

#7 pogar

pogar
  • 74 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 listopada 2017 - 09:24

Czas na wrażenia.

 

Minusy:

* jak ktoś zmienia samochód częściej niż uchwyty, to może mieć wyzwania z przekładaniem podstawki uchwytu (klej) 

* na iOS 11.2 beta 4, na tym uchwycie Fast Charging nie działa (mimo że uchwyt go obsługuje). Czy jakaś wersja iOS , później, zdejmie to ograniczenie - licho wie

* słychać wiatrak / chłodzenie uchwytu. Jak ktoś jeździ w ciszy (bez radia/muzyki), to może to przeszkadzać

* wymaga cienkiego lub brak etui na telefon. Aczkolwiek mam wrażenie, że to ograniczenie telefonu a nie uchwytu

* krótki kabel USB - 1m. 

 

Plusy:

* Łatwość wkładania i wyjmowania telefonu  - magnes

* Przez to nic telefonu nie ogranicza do dokoła. Taki widok cieszy oko

* Ładuje telefon. Tzn. ja jeżdżę w kombinacji : iPhone X połączony przez Bluetooth z radiem; na telefonie w tle Spotify i Yanosik , jako apka główna AutoMapa. Przy 40 min jazdy, jestem na +1 / 2 procenta (nie pół ; 1 lub dwa) . 

 

Werdykt: zostaje u mnie. Plusów może mniej niż minusów, ale o większej wadze. Wg mnie . :-) 



#8 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 758 postów

Napisano 10 grudnia 2017 - 21:29

Wpierw kupiłem podobny uchwyt/ładowarkę magnetyczną Nilkin, ładuje dobrze, ale IP8plus w oryginalnym silicon case nie jest w stanie utrzymać. Reklamacja przyjęta. Pewnie iP8 w cienkim case by dał radę. Nie wiem

Teraz używam produktu z Alliexpres z mocowaniem mechanicznym, działa, nie robi się gorące, wyjęcie i włożenie jedną ręką wymaga długich palców. Daję radę. Różnica względem uchwytu, w którym do ładowania trzeba podłączać kable jest ogromna.

#9 4GSM

4GSM
  • 31 postów
  • Płeć:

Napisano 04 kwietnia 2019 - 16:30

Na deskę rozdzielczą dość ciekawym rozwiązaniem jest ładowarka Baseus Big Ears

 

https://www.4gsm.pl/...RGER-BLACK.html

 

Można go umieścić także w klatce wentylacyjnej. Ładnie prezentuje się i dobrze działa. 



#10 Regiss

Regiss
  • 2 893 postów
  • SkądRadom

Napisano 04 kwietnia 2019 - 17:18

Na deskę rozdzielczą dość ciekawym rozwiązaniem jest ładowarka Baseus Big Ears
 
https://www.4gsm.pl/...RGER-BLACK.html
 
Można go umieścić także w klatce wentylacyjnej. Ładnie prezentuje się i dobrze działa.

Brak certyfikatu QI, czyli kiepska opcja, do tego 150 zł? Na ali są po 90 PLN ale i tak nie polecam.

iPhone 15 Pro





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych